Man doodgestoken bij ruzie over zwartrijden in de metro NIEUWS 3 Familiedrama in Dordrecht schokt buurt Bij een schietpartij in een woning aan de Heimerstein in Dordrecht zijn gisteren drie dodelijke slachtoffers in één gezin gevallen. Een 35-jarige man heeft zijn twee kin deren en zichzelf omgebracht. De vrouw uit het gezin is zwaargewond. Het stel lag in scheiding. De 35-jarige vader werkte bij de politie in Rotter dam. Hulpdiensten werden gisteravond rond 18.30 uur massaal opgeroepen naar het huis aan de straat Heimer- stein in de wijk Sterrenburg. Bij het drama kwamen twee jonge meisjes om het leven, van 12 en 8 jaar oud. De politie gaat ervan uit dat de vader z'n eigen dochters om het leven heeft ge bracht. De 35-jarige Wendell C. pro beerde vervolgens zijn vrouw te ver moorden en schoot, zoals het er nu naar uitziet, daarna zichzelf dood. De politie gaat uit van een familiedrama. Twee traumahelikopters, verschil lende ambulances en meerdere poli- tie-eenheden waren ter plaatse. Het gaat om een gezin met twee jonge dochtertjes. De jongste dochter uit het gezin zou in groep 5 van de basis school Kristal zitten. De oudste zou in de brugklas op het Insula College Leerpark zitten. De scholen hadden gisteravond overleg hoe ze de kinde ren vandaag opvangen. Leraren kwa men gisteren al bij elkaar om daarover te praten. Ook buurtbewoners menen dat het om een familiedrama gaat. De man en de vrouw zouden in scheiding liggen, al woonden ze nog wel in hetzelfde huis. Wel ligt de 28-jarige vrouw in kritieke toestand in het ziekenhuis en 'ziet het er niet goed uit', aldus een woordvoerder. Geruchten dat de vrouw op weg naar het ziekenhuis zou zijn overleden, werden gisteravond niet bevestigd. Buren uit hetzelfde rijtje woningen stonden gisteravond huilend voor de deur. De dader van de schietpartij werkt bij de politie, maar onduidelijk is in welke functie. De politie wilde daar gisteren niks over zeggen. Heftig Burgemeester Wouter Kolff spreekt van een 'zeer heftig' incident. Hij was gisteravond in de wijk aanwezig, maar wilde niet speculeren. ,,Ik ben Dit is alarmfase 1. Dit is een hechte buurt hier om met buurtbewoners te pra ten. Daar gaat mijn aandacht naar uit." Op de vraag of het om een agent gaat, zegt hij: ,,Het is niet aan mij om daar iets over te zeggen." Kolff zegt dat hij 'aan de grond genageld stond' toen hij hoorde van het drama. ,,Dit is alarmfase 1. Dit is een hechte buurt. Kinderen komen bij elkaar over de vloer. Er zijn hier straatfeest jes, feestjes met oud en nieuw. De mensen zijn totaal geschokt." Alexander Jansen, raadslid van de PvdA Dordrecht, was net op weg naar een fractievergadering toen de politie zijn straat met linten wilde afzetten. ,,Ik zag een enorme uitruk van hulpdiensten", vertelt hij. ,,Ik kon nog net op tijd de straat uitko men." Milly Boele Diverse omwonenden spraken giste ren ook over het drama rond Milly Boele. Heimerstein ligt hemelsbreed 500 meter van de straat Schuilenburg waar in 2010 het 12-jarige meisje Milly Boele werd vermoord. Milly Boele werd begraven in de tuin van een buurman, waar het lichaam na een vermissing van zes dagen werd gevonden. De moord werd gepleegd door de 26-jarige buurman: Sander V. Ook Sander V. werkte bij de poli tie. Hij was werkzaam bij Rotter dam-Rijnmond. Hij wordt ervan verdacht de 20-ja- rige Wesley uit Lekkerkerk te heb ben neergestoken na een ruzie. Vol gens getuigen is het slachtoffer bij de controlepoortjes zonder in te checken achter de verdachte aange lopen. De verdachte was daar niet van gediend en zei daar wat van, waarna de mannen ruzie kregen. De dodelijke steekpartij vond iets voor 10.00 uur plaats op het perron van spoor 2 op metrostation Capel- sebrug. Enkele tientallen reizigers, onder wie ook kinderen, waren getuige van de gruwelijke gebeurtenis, het elfde dodelijke geweldsincident in de regio Rotterdam dit jaar. Er werd zo snel mogelijk een mobiel me disch team per traumahelikopter ingevlogen om het slachtoffer te reanimeren, maar dat mocht niet meer baten. Naar het zich nu laat aanzien is hij met één messteek omgebracht. Op twee meter van de dode man la gen zijn jas en mobiele telefoon en enkele pasjes. Die zijn na het on derzoek in een bruine zak meege nomen naar het bureau. Opvallend is dat de man identieitsbewijzen op zak had van twee verschillende personen. Dat bemoeilijkte de po litie bij het vaststellen van de iden titeit van de man. Een 36-jarige getuige stapte net het perron op toen hij twee man nen met elkaar in een worsteling zag. ,,Het was een opstootje bij het instappen. De woordenwisseling liep uit op een handgemeen. Toen hoorde ik het slachtoffer zeggen: 'ga je mij nou ook nog steken?' De man werd in de borst gestoken en de da der ging er vandoor. Ik hoop dat hij snel gepakt wordt. Met mij gaat het niet zo goed. Ik heb net iemand leeg zien bloeden. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten.'' Er zijn nog meer getuigen die verklaren dat de twee mannen ruzie kregen over wie er eerst door de metrodeur mocht. ,,Het was meteen een bloedbad. Er waren best veel mensen op het perron. Sommigen begonnen te huilen. De ambulance was er heel snel, net als de traumahelikopter, maar het was meteen al duidelijk dat die persoon het niet zou red den." dinsdag 10 september 2019 GO Politieman brengt zichzelf en zijn kinderen om 't leven Marjolein Groenendijk Robin Nanninga Dordrecht Hulpverleners bij de woning in Dordrecht waar de schietpartij plaatsvond. foto zhz actueel -Burgemeester Wouter Kolff De politie heeft een 20-jarige man uit Rotterdam aangehou den voor een dodelijke steek partij gisterochtend op een me trostation Rotterdam. Sander Sonnemans Christine de Vos Rotterdam Politie doet onderzoek op de plek van de steekpartij. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3