'Campings behouden 25 plaatsen' IN DE REGIO 6 Vakantiepark Veerse Meer MIJN DORP, MIJN STAD ESSENVELT GRAAFWERK Het bedrijf Driestar heeft afgelopen vrijdag een landschapsarchitect ge kozen die een definitief ontwerp gaat maken voor het park op de plek van het failliete Waterpark Veerse Meer, voorheen De Witte Raaf. Een voorlopig ontwerp dat een jaar ge leden is gepresenteerd, gaf niet meer dan 'een indicatie' van hoe het park eruit zou kunnen gaan zien. ,,De architect gaat nu aan de slag en gebruikt de inbreng van bewo ners en belanghebbenden die mee praten via de participatiegroepen", zegt directeur Gerro Vonk van Driestar. Hij verwacht dat het ont werp eind dit jaar klaar zal zijn. En dat zal er heel anders uitzien dan de voorlopige schets die er ligt, stelt Vonk. Die schets was bedoeld om te bezien hoeveel huizen onge veer in het gebied passen. ,,We wil len achthonderd vakantiehuizen bouwen, honderd appartementen voor oudere vakantiegangers en vijftig appartementen voor mensen die intern opgeleid worden, zoals mensen uit de omgeving die moei lijk aan werk kunnen komen, stagi- airs van de Hogere Hotelschool en mensen van schoonmaakbedrij ven." Groter Hoewel dat aantal van 950 huizen en appartementen volgens Vonk nodig is voor een 'duurzame ex ploitatie', houdt hij een slag om de arm. ,,Ons uitgangspunt is niet: zo veel huizen moeten er in het land schap passen, maar: hoeveel huizen kan het landschap aan?" Anderzijds wil Driestar juist een groter stuk land aan het Veerse Meer gebrui ken, zodat daar vanuit economisch oogpunt bezien het gewenste aan tal vakantiewoningen kan komen. Het nieuwe ontwerp houdt veel meer rekening met praktische za ken die voor het functioneren van het vakantiepark belangrijk zijn. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om de ingang, de verdeling van voorzie ningen over het park, de plek van de huizen en appartementen en de in richting van het landschap. Bijeenkomsten In verschillende sessies mogen om wonenden daar hun mening en ideeën over geven. De eerste bij eenkomst is op woensdag 18 sep tember in het kantoor van Water schap Scheldestromen. Daarna vol gen bijeenkomsten over diverse on derwerpen, zoals inrichting, land schap en leefbaarheid. Volgens de gemeente Middelburg hebben zich tot nu toe zestig mensen aange meld voor die sessies. Aanmelden voor de bijeenkomst van volgende week woensdag, kan nog tot en met vrijdag 13 september bij de ge meente Middelburg. Tot nu toe mogen 59 minicam- pings 25 standplaatsen aanbieden, op basis van de kampeerverorde- ning. De andere 100 minicampings bieden 15 kampeerplekken aan. De bewuste verordening wordt echter door Veere ingetrokken, omdat de rechtbank bepaalde dat ze niet meer geldig is. Volgens de wethouder zal dat niet tot proble- men leiden. ,,Omdat via het nieuwe bestemmingsplan gere geld is wie op zijn recreatiebedrijf 25 standplaatsen mag aanbieden en wie niet." We gaan ervan uit dat het nieuwe bestemmingsplan de eindstreep haalt Er is, zo erkende Van Halderen, een kans dat dat nieuwe plan geen goedkeuring krijgt van de Raad van State, omdat er bezwaren zijn ingediend. Hij denkt dat de kans heel klein is dat die bezwaren daadwerkelijk leiden tot vernieti- ging. Hij verwacht eerder dat de gemeente tijd krijgt het bestem mingsplan aan te passen, als blijkt dat de ingediende bezwaren ge hoor vinden bij de Raad van State. ,,Maar voorlopig gaan we ervan uit dat het nieuwe bestemmingsplan de eindstreep haalt." Vooral omdat Veere het nieuwe plan goed heeft laten beoordelen door de eigen juristen en inge huurde experts, verzekerde de wethouder. Nieuwe aanvragen Als blijkt dat dat nieuwe bestem mingsplan het niet haalt, dan zor gen we er echter toch voor dat de minicampings de 25 standplaatsen kunnen blijven aanbieden, verze kerde de wethouder. ,,In dat geval moeten de kampeerboeren echter wel nieuwe aanvragen indienen." Natuurspreekuur in Terra Maris Tentoonstelling in ruimteCeasuur Workshop Walk Talk m dinsdag 10 september 2019 Bewoners betrokken bij ontwerp Bewoners van Arnemuiden, Kle- verskerke en Lewedorp kunnen de komende maanden meepra ten over het toekomstige vakan tiepark Hof van Veere aan het Veerse Meer. Ze krijgen op meerdere momenten inspraak over de inrichting, de inpassing in het landschap en de gevolgen voor het verkeer in en rond de dorpen. Maurits Sep Arnemuiden Veere zet alles op alles om er voor te zorgen dat de minicam- pings die nu 25 standplaatsen aanbieden, dat ook in de toe komst kunnen doen. Die toe zegging deed wethouder Bert van Halderen gisteravond aan de leden van de raadscommis sie Ruimtelijke Ontwikkeling. Emile Calon Domburg -Bert van Halderen, wethouder OOSTKAPELLE In Terra Maris wordt morgen het natuur spreekuur 'Daar vraag je me wat' gehouden. Tij dens dit spreekuur kunnen bezoekers vra gen stellen over eigen natuurvondsten en waarneming aan biologe Betty Ras. Het natuur- spreekuur begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. MIDDELBURG In ruimteCaesuur (Lange Noordstraat 67) is tot en met 19 oktober de tentoonstelling Locust van het Theater van de Verkeerde Be slissing te zien. De ten toonstelling reageert op actuele, urgente zaken die zich voordoen op het wereldtoneel. Caesuurs is op vrijdag- en zater dagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG Planbureau en Biblio theek Zeeland houdt morgen de workshop Walk&Talk in de Zeeuwse Bibliotheek. Kunstenares Ingrid Rollema, tentoonstelling in ruimte Caesuur. foto frank jansen Tijdens deze workshop neemt Anezka van de Weg de deelnemers mee in de wereld van jobmarketing en perso nal branding. Eerst wor den de eigen talenten in beeld gebracht en deze worden vervolgens om gezet in een kort en vlot verhaal. De workshop begint om 13.30 uur en duurt twee uur. Aanmel den kan via dezb.nl. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag 50+; 18.30-19.30 uur: Acti viteiten jeugdnatuur club De Vleermuis; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact; MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis 50+; Café Desafinado, 10.30 12.30 uur: Schrijfcafé voor vrouwen; Speel hof Hoogerzael, 19.30 uur: Info avond 'Duurzaam voedsel produceren'; Hof ter Veste, 19.45 uur: Info avond over het Be- weegpad Klaren- beek; Cinema Mid delburg, 20.00 uur: Vertoning The Violin Player; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; SEROOSKERKE De Zandput, 19.30 uur: Lezing Kars Veling 'Vlinders in de tuin' (Groei&Bloei); VLISSINGEN ZB, Spuikomweg 7, 10.15 11.15 uur: Start lees- club 'Makkelijk lezen'; Gymzaal Theo Thijs- sen, 16.00 uur: Kleu- tergym; Wijkcentrum Bolwerk: 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; WESTKAPELLE Kas teel van Batavia, overdag: Expositie Johan Geerse Basalt en 'oofd; ZOUTELANDE Willi- brordusplein, Lang straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt. MIDDELBURG Na jaren van plannen, proce dures en gepalaver is gisteren begonnen aan de nieuwbouwwijk Essenvelt in Middelburg. Waar nu nog weiland is tussen Middelburg en Oost-Souburg, komen woningen, maar eerst worden waterpartijen uitgegraven. Het graaf werk duurt tot november, is de verwachting. Dat is belangrijk, omdat Middelburg Europese subsidie heeft gekregen voor met name de aanleg van waterpartijen en groen in de nieuwe wijk. De bouw van de huizen begint pas in 2021. In totaal komen er 250 woningen en 150 appartementen in Essenvelt. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38