RIDE r#SES Remco Harinck maakt debuut in de Ride Moscow Nights «sb ZEELAND 3 FOR zijn omgeving, het is goed om daar bij stil te staan zondag." Het Rondje Veerse Meer fietsen is bij dit soort gebeurtenissen een uitlaatklep, vertellen de Walcherse fietsvrienden die zondag samen aan de start staan. De wolkenpar tijen, de wind, het zeezicht op de Veerse Dam, de zeilbootjes op het Veerse Meer. Adembenemend. De mannen zijn goed voorbereid en laten hun rondje niet verpesten door een beetje wind of regen. Ze zitten strak in het pak. De zonnebril knelt op het voorhoofd, de beentjes glad, gebruind en glanzend. Alles voor de aerodynamica. Hoewel het Rondje Veerse Meer geen wedstrijd is, wordt het uiterst serieus geno men. De fietsen van de onge vraagde 'concurrentie' worden geïnspecteerd. ,,Er wordt door de wielrenners onderling wel naar el kaar gekeken, ja", zeggen de Wal- chenaren eensgezind. ,,Op wat voor fiets rijden ze, welk materiaal ge- bruiken ze, zijn de beentjes gescho ren. Daar let je wel op. Het gaat er heel fanatiek aan toe. En er wordt geprobeerd indruk te maken op el kaar. Qua tempo, maar ook qua ma teriaal. En je hebt er bij die wel even willen laten zien dat ze de sterkste zijn van de groep, dus die gaan dan Iedereen kent wel iemand met kanker in zijn omgeving wat extra op kop sleuren. Maar het is bij ons wel; samen uit, samen thuis." Beiden fietsten het rondje al tien tallen keren. Meestal gebeurt dat met een gemiddelde van 35 kilome ter per uur. ,,Maar liefst nog wat harder." Wie denkt dat het alleen om de fun gaat heeft het mis. Er wordt flink gekoerst. ,,Eentje in de groep noemen we de Duitse kamp beul, je snapt wel waarom, haha. Laatst hadden we een verstekeling aan boord. Een wielrenner die we niet kenden en aansloot in de groep. Hij begon flink gas te geven op kop. Dat konden we niet laten gebeuren natuurlijk dus dan gaat het wel even volle bak, ja." Dikke lucht Maar wat is nou de charme van het rondje, dat blijkbaar nooit verveelt? Van der Broek en Van den Broeke hoeven er niet lang over na te den ken. ,,Het zwaarste, maar ook het mooiste is de Zeeuwse dikke lucht, oftewel de wind", vindt Niels. Man fred beaamt dat. ,,Bij windje tegen train je je benen extra, dat is wel lekker. Mijn vader zegt altijd: van tegenwind, daar word je pas sterk van. Dus dat hou ik altijd in mijn achterhoofd." Het rondje rond het meer is waarschijnlijk de populair ste fietsroute van Zeeland. Niet zo gek, als serieus toerfietser kun je er flink doorkarren. Op de Veerse Dam haalt het duo met de wind in de rug gemakkelijk snelheden bo ven de 60. En wat doe je als je de rest van het groepje niet kunt bijbe nen? Niels tovert een puffer met salbutamol uit z'n achterzak en doet een 'Froompje'. ,,Ik ben soms wat kortademig en dan neem ik even een pufje." ,,Maar de benen moeten het doen hoor", vult Man fred aan en weg zijn ze. Toch gaat het puffertje zondag mee in de ach terzak. Want koste wat kost zullen ze deze Ride for the Roses willen uitrijden. Voor Robert. Goesenaar Remco Ha- rinck maakt zondag zijn debuut in de Ride for the Roses. Ter voor bereiding fietste hij al tien tallen keren het Rondje Veerse Meer, altijd tegen de klok in. Ook hij begint met een over de wind. ,,Onder- schat het rondje niet", zegt Harinck. ,,Je hebt veel open stukken. Het zwaartepunt ligt toch wel tussen Kortgene en Kamperland waar je altijd volop wind hebt. Toen ik 'm voor het eerst reed, had ik echt een bloedhekel aan die wind, maar dat is nu wel over. Ik zie het als een belo ning als je daarna weer windje mee hebt." ,,Het is ons vaste trainings rondje. Hoe vaak ik 'm heb gefietst? Nou vraag je me wat. Zeker vijftig keer, maar het kan ook honderd zijn. Het fijne aan het rondje is dat je precies weet hoeveel kilometer het is. In twee uurtjes ben je weer thuis. Bovendien is het natuurlijk een fantastische omgeving. Neem de Veerse Dam waar je aan de ene kant de Noordzee ziet en aan de andere kant het Veerse Meer." Zondag fietst Harinck een stuk over bekend terrein, want ook de route van de Ride for the Roses gaat voor een deel over Noord-Beve land. Bestel tickets op pzc.nl/moscow dinsdag 10 september 2019 M Niels van der Broek (l) en Manfred van den Broeke (r) rijden het Rondje Veerse Meer. FOTO MAURICE STEKETEE - Manfred van den Broeke, toerfietser ®Kijk op de site bij /video Fietsers bereiden zich voor op de Ride Beroemde Russische composities vol passie en hartstocht VoL passie en hartstocht vertolkt de in Novosibirsk (Siberië) geboren sopraan Olga Zinovieva de mooiste aria's die door haar beroemde landgenoten werden gecomponeerd. Een indrukwekkend programma met een aantal composities die u bekend in de oren zuLLen klinken en sommige die u wellicht voor het eerst in uw leven hoort! Concertdata za 16nov Stevenskerk Nijmegen 19.30 zo 17 nov Janskerk Utrecht 15.00 Bestel nu tickets met za 23 nov Laurenskerk Rotterdam 19.30 30% korting voor €49,9S* zo 24 nov Concertgebouw Amsterdam 14.15* *ExcLusief €6,95 servicekosten per bestelling. **Concertgebouw Amsterdam €5,- toeslag per Rang 1 ticket inclusief gereserveerde plaats, ontvangst en pauze drankje, selecteer online zelf jouw stoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35