Tevreden, maar niet allemaal Blokhuis viert Coming Out dag in Zeeland Weer stremming sluis door laag waterpeil (On)handig 2 Het 'Rondje Veerse Meer' is een begrip onder toerf ietsers. Tientallen renners hebben de ronde van zo'n 55 kilometer op de teller staan als voorbereiding op de Ride for the Roses, zondag in Goes. TRAINEN RIDE FOR THE ROSES Commentaar Iederland is een tevreden land. Tot deze geruststellende conclusie komt het Sociaal en Cultureel Planbureau. In De sociale staat van Nederland 2019 schrijft het SCP over de verhoudingen in ons land. Gemiddeld geven Nederlan ders hun leven een 7,8. Dat klinkt goed. Maar het is puur cijfer matig. De werkelijkheid is anders. In tien jaar tijd is de kwaliteit van leven niet verbeterd. De tevredenheid bleef gelijk: gemid deld hoog, maar er zijn groepen die een flinke achterstand hebben. Dat zijn vooral mensen met een lage opleiding, met een laag inkomen of met een buitenlandse achtergrond. Ook psychisch zijn deze mensen er minder goed aan toe. Het lukt niet deze achterstand in welvaart en welzijn te verkleinen. Het SCP waarschuwt dat de huidige tweedeling gemakkelijk nog groter kan worden. Zodra het weer eens slechter gaat met de economie, dreigen de kwetsbare groepen verder achterop te raken. De politieke conclusie op basis van dit rapport kan niet anders zijn dan dat opeenvolgende kabinetten in sociaal opzicht hebben gefaald. Er is terecht veel aandacht geweest voor de economie. Maar wat is dat waard als ondertussen de kloof tussen kansrijken en kansarmen groeit? Wat is dat waard als veel mensen zich opgejaagd voelen? Nederland heeft drin gend behoefte aan een tempo dat iedereen aankan en aan vol doende investeringen in achterblijvers zodat zij aansluiting krij gen. Pas dan kunnen we allemaal tevreden zijn. Nederland heeft behoefte aan een tempo dat iedereen aankan en aan investeringen in achterblijvers Ook wordt die avond de Zeeuwse parel uitgereikt, een prijs voor mensen of organisaties die zich de afgelopen twee jaar hebben inge zet de acceptatie van homoseksu elen en transgenders in Zeeland te bevorderen. Suïcide Zelfdodingspogingen onder jon geren die worstelen met hun sek suele geaardheid komen 4,5 keer vaker voor dan onder heterojonge ren. Eenderde van hen denkt soms aan suïcide. De website iedereen- ALMANAK Die Schouwse vader voelde zich erg geroepen toen zijn niet al te handige zoon terloops liet val len dat hij een band van zijn auto moest verwisselen. De ga rage bellen? Nergens voor nodig. Dat varkentje zou pa wel wel even wassen. Met lichte tegen zin ging de zoon akkoord, al ge- isanders.nl moet hen helpen zich zelf te herkennen en te accepteren. De lancering van de website is één van de landelijke acties vanuit 113 Zelfmoordpreventie, belangenor ganisatie COC Nederland, het Rijk en Movisie om jongeren een Lancering website iedereenisanders.nl moet helpen bij zelfacceptatie hart onder de riem te steken. In het bijzijn van Blokhuis wordt ook de foto-expositie Queer! geopend, een verzameling portretten van Zeeuwse jongeren die vertellen hoe het is om uit de kast te komen. De expositie is een aantal weken te zien in CineCity. tuigde het 'nou, vooruit dan' niet van heel veel vertrouwen. Pa liet zich er niet door van de wijs brengen en ging aan de slag. Alleen die wielbouten... Die zaten toch wel erg strak? „Misschien", zei de zoon grijn zend, ,,heeft de andere kant op draaien meer succes!" Omroep moet politieke jas uittrekken Het Raedthuys gaat dicht OVEZANDE Ruim 800 euro voor voedselbank De beachflags op de Veerse Dam staan strak. Windkracht vijf, mini maal. Donkere wolken dreigen bo ven de Noordzee. Niels van der Broek en Manfred van den Broeke kijken een beetje angstig naar de lucht, maar ze twijfelen geen mo ment en vervolgen hun weg rich ting Noord-Beveland. Er is niet voor niets vanochtend wat extra lucht in de banden geperst voor een van hun laatste trainingsrond jes voor de Ride for the Roses. Uitvaart Het rondje krijgt vandaag een emotionele lading. De gedachten van Niels van der Broek gaan terug naar vorige week. Toen nam de in woner van Sint Laurens afscheid van een van zijn beste vrienden die overleed aan kanker en sprak tij dens de uitvaart. „Robert, tevens een goede collega, is slechts 47 jaar geworden. Alvleeskanker", vertelt Van der Broek. ,,Eerst dachten ze nog dat hij hepatitis had, later ont dekten ze dat er meer aan de hand was. En nu drie maanden later is hij overleden. De jongens van het voetbalteam van zijn zoontje vormden een erehaag bij de uit vaart, het was heel emotioneel al lemaal. Voor hem rijd ik zondag de Ride for the Roses." Ook fietsmaatje Manfred van den Broeke kreeg in zijn omgeving met de rotziekte te maken. ,,Ieder- een kent wel iemand met kanker in Al voor de derde keer dit jaar zijn de sluizen bij Terneuzen gestremd, omdat de waterstand in het Kanaal Gent-Terneuzen te laag is. Om te voorkomen dat bij eb op de Westerschelde nog meer water wegstroomt, worden alle drie de sluizen vanochtend niet bediend; de Oost- en Middensluis van 04.00 tot 10.00 uur en de Westsluis van 05.00 tot 09.00 uur. Het streefpeil op het Kanaal Gent-Terneuzen is 2,13 meter bo ven Normaal Amsterdams Peil (NAP). Volgens de website Water- info van Rijkswaterstaat was het bij de brug Sluiskil gisterochtend slechts 1,93 meter boven NAP. Oor zaak is het gebrek aan regenval in Gent en wijde omgeving. Stremmingen vanwege een te laag kanaalpeil kwamen in het ver leden zelden voor. Veel vaker waren stremmingen nodig om overtollig regenwater snel in de Wester- schelde te krijgen om wateroverlast in het Vlaamse achterland te voor komen. Een te laag waterpeil had eerder dit jaar tot gevolg dat de diepgang van schepen moest worden be perkt. Dat gold met name voor diepstekende bulkcarriers bestemd voor staalbedrijf ArcelorMittal bij Gent. dinsdag 10 september 2019 II Staatssecretaris Paul Blokhuis van Volksgezondheid viert vrij dag 11 oktober Coming Out dag in Zeeland. In CineCity Vlissin- gen lanceert hij de vernieuwde website iedereenisanders.nl. Ab van der Sluis Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl HULST Omroep Hulst mag dan weer de uitzendlicentie voor de gemeente Hulst binnengesleept hebben, volgens de VVD, SP en ABGH moeten de toe komstige programma's beter van kwaliteit zijn en niet meer politiek getint. Burgemeester Jan-Frans Mulder gaat met het be stuur in gesprek. Hij be loofde er op toe te zien dat de omroep objectief en beter wordt. Omroep Hulst en concur rent GO-RTV uit Terneu- zen deden onlangs alle bei een gooi naar het bin nenhalen van de uitzend licentie. SINT-MAARTENSDIJK Hotel Het Raedthuys in Sint-Maartensdijk gaat per 1 oktober dicht. Uit baters Robin en Suzanne van der Land-Touwen zetten er dan een punt achter. Het echtpaar runde het hotel-restau rant aan de Markt in Sint Maartensdijk bijna vijf jaar. Waarom ze stoppen, kon Van der Land giste ren niet toelichten. De eigenaar van het pand is projectontwikkelaar Nieuwenhuis uit Rijssen. Zij wil het gebouw verko pen. Het Raedthuys is gevestigd in het voorma lige gemeentehuis en opende in 2010, nadat het twee jaar leegstond. Ovezande heeft zater dag ruim 800 euro inge zameld voor Voedsel bank De Bevelanden. Het grootste deel van dat bedrag kwam bin nen dankzij het Dorps- moestuindiner. Voor het diner had een grote groep vrijwilligers bij zondere gerechten ge kookt. Allemaal met in grediënten uit de dorps moestuin. Bij de maaltijd met ruim zestig deelne mers was een bedrag van 655,10 euro bijeen gebracht. Met de col lecte in de kerk er nog bij, kwam het uit op een bedrag van 806,10 euro voor de voedselbank. Rondje Veerse Meer populair Maurice Steketee Veere Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34