t y Cyprus weer om 'echie' gaat II 23 minder dankbaar dan die van vrij dag in Hamburg, toen Oranje zich naar een voortreffelijke 2-4 zege op Duitsland speelde. Het Nederlands elftal moet nu vooral geduld en dis cipline opbrengen. Geen averij op lopen is het devies, in een stadion waar het 'oude' Oranje zes jaar ge leden nog met moeite een puntje binnensleepte (2-2) Aan de bal is Frenkie de Jong bij vlagen een lust voor het oog, Oranje speelt geconcentreerd, maar de brille ontbreekt om snel een ruime voorsprong te nemen. Voor rust scoort alleen Babel, als eindstation van een uitstekende aanval in de zeventiende minuut. De Jong stuurt Daley Blind over links weg, de lage voorzet is perfect en Babel tikt de bal vervolgens via de rug van GROEPC Uitslagen Stand keeper Sergei Lepmets in het doel: Die voorsprong geeft mentaal wat rust, maar Estland houdt de ruimtes klein, massaal verdedi gend. Wijnaldum krijgt twee kans jes, maar dicht bij een doelpunt komt Oranje daarna te weinig. Met een na rust lukt het wel om te sco ren, niet toevallig in een fase waarin Estland iets meer initiatief tracht te nemen. Opnieuw scoort Babel, nu met het hoofd uit een feilloze voor zet van Memphis Depay: 0-2. Bekeken schot Oranje schakelt een versnelling te rug, in de wetenschap dat de over winning wel zo'n beetje binnen is. Het houdt het initiatief, maar zon der krachten te verspelen in een traditioneel drukke fase van het seizoen. Een kwartier voor tijd maakt Memphis er 0-3 van met een bekeken schot in de lange hoek. Oranje blijft kalm zoeken naar de ruimtes die ontstaan, zonder zich overmatig in te spannen. Georginio Wijnaldum kopt kort voor tijd de 0-4 binnen, volgende maand wacht Noord-Ierland, ondanks de neder laag tegen Duitsland nog altijd ge deeld koploper in de poule. Maar de vaak lastige interland- maand september heeft Oranje al leen maar verder gebracht: steeds nadrukkelijker krijgt het de con touren van een topelftal, en een hecht collectief bovendien. ten uiteraard. We willen ons als team profileren en dat willen de jongens ook. Je hebt het gezien bij de Oranjevrouwen. Zij hebben een bepaalde ontwikkeling doorge maakt, hetzelfde geldt voor het A- team. Dat heeft ook met het type jongens te maken die er in spelen, maar ook met gedrag, de jongens die je hebt én de manier waarop je De laatste wedstrijden, vooral tegen Mexico, zie je een fris elftal. wilt voetballen'', stelt Van de Looi aan de vooravond van het duel met Jong Cyprus. In maart trok Jong Oranje nog naar Spanje voor een trainings kamp, om met een vernieuwde ploeg het troebele verleden af te sluiten en de nabije toekomst nieuw leven in te blazen. Toch blijft het knagen. Hoe mooi en ambitieus het perspectief ook nu weer wordt geschetst, de ontwik keling van talent is zowel in posi tieve als negatieve zin onvoorspel baar. Met Jong Oranje in beide ge vallen veelal als grote verliezer. ,,Je weet niet hoe een cyclus gaat lopen'', vervolgt Van de Looi met een pakkend voorbeeld. ,,Tot nu toe hebben we telkens met Dony- ell Malen in de spits gespeeld en Justin Kluivert aan de zijkant. Nu speel je de eerste wedstrijd zonder die twee. Als jongens zich door ontwikkelen bestaat de kans dat het nog vaker gaat gebeuren. Dat hoort ook bij Jong Oranje.'' Echie Behalve Jong Cyprus treft Jong Oranje in de kwalificatiereeks Jong Portugal, Jong Noorwegen, Jong Wit-Rusland en Jong Gibral tar in de poule. Van de Looi kijkt uit naar vanavond als op De Vij verberg in Doetinchem het resul taat telt op weg naar het EK in 2021 in Hongarije en Slovenië. „Einde lijk voor het echie, dat is een tijd geleden.'' dinsdag 10 september 2019 GO VOLGENDE INTERLAND! 10/10: NEDERLAND - NOORD-IERLAND, 13/10 WIT-RUSLAND - NEDERLAND START EK 2/6/2020 klus simpel in Estland v Gisteren Estland - Nederland 0-4 Noord-Ierland - Duitsland 0-2 Vrijdag Estland - Wit-Rusland 1-2 Duitsland - Nederland 2-4 1Duitsland 5-12 (17-6) 2. Noord-Ierland 5-12 (7-4) 3. Nederland 4-9 (14-5) 4. Wit-Rusland 5-3 (3-10) 5. Estland 5-0 (2-18) Nummer 1 en 2 kwalificeren zich voor EK 2020. Als Nederland derde wordt, is er nog een herkansing via play-offs. 0-1. - Edwin van de Looi (coach) Erwin van de Looi geeft aanwijzingen. Hij speelt vandaag tegen Jong Cyprus. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23