0) \^m 16 ECONOMIE 'Eerst was het bikkelen, maar nu vind ik het geweldig' OMSCHOLING PROGRAMMEUR De digitalisering blijft toenemen en bedrijven smachten naar vers IT-personeel. Het aanbod van omscholingstrajecten groeit in rap tempo. Ook zonder ervaring in de IT kunnen geïnteresseerden er terecht voor een stoomcursus mét baangarantie. Kort Britten investeren meer in Nederland sinds brexit Britse bedrijven zijn sinds het brexitrefe- rendum in juni 2016 meer gaan investeren in Nederland. Andersom zijn de Nederlandse investeringen in het Verenigd Koninkrijk juist afgenomen, becijferde het CBS. Britse multinationals staken in 2016 nog 14 miljard euro in Nederlandse bedrijven. Twee jaar la ter was dat gestegen naar 80 miljard euro. Daarmee was het Verenigd Koninkrijk het land dat vorig jaar het meeste geld in Neder land stopte. Meer passagiers voor KLM KLM heeft in augustus meer passagiers ver voerd dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal reizigers steeg bij KLM met 3,2 procent, terwijl de omzet afgezet tegen het aantal reizigerskilometers met 1,5 procent steeg. Vooral vluchten van en naar Azië za ten minder vol. Het vrachtvervoer daalde met 5,8 procent. Vakbonden België: breek met topvrouw Leroy! Het Belgische telecombedrijf Proximus heeft de eis van vakbonden om direct te bre ken met topvrouw Dominique Leroy naast zich neergelegd. De bonden deden die op roep, omdat ze vrezen dat Leroy na haar overstap naar KPN later dit jaar een 'tele- comaanval op België' zal uitvoeren. De raad van bestuur van Proximus heeft besloten dat Leroy kan aanblijven tot 1 december, laat een van de betrokken vakbonden nu weten. Primark groeit in EU en VS Kledingverkoper Primark groeit dit jaar met 4 procent. Dat komt vooral door nieuwe winkels in Europa en de Verenigde Staten. In winkels die al meer dan een jaar open zijn, daalde de omzet licht, meldde moeder bedrijf Associated British Foods. Op de Britse markt deed de keten van kledingwin kels het relatief goed, waardoor de winst marge aanzienlijk hoger lag dan vorig jaar. Fagron AF/KLM Op een vakantie in Mexico kwam Rens Bressers (27) uit Eindhoven op het idee om iets totaal anders te gaan doen. ,,Ik werkte in de logistiek en had in drie jaar tijd al meerdere promoties binnenge sleept'', vertelt hij. ,,Maar op het strand in Mexico dacht ik: dit wil ik niet de rest van mijn leven doen. Ik vond mijn baan een ze- ventje, daar wilde ik geen genoe gen mee nemen.'' Terug in Nederland nam hij ontslag, nog voordat hij iets an ders had gevonden. ,,Mijn pa fron- ste zijn wenkbrauwen. Hij kon niet begrijpen dat ik ontslag nam terwijl het zo goed ging. Maar ik wist dat ik iets in de IT wilde gaan doen en ook dat er een tekort aan personeel was in die branche.'' Na een beetje googelen stuitte Bres- sers op Createment, dat sinds 2014 hogeropgeleiden zonder IT-ach- tergrond omschoolt via versnelde trajecten en traineeships. De op leidingen worden volledig betaald door het bedrijfsleven. ,,Het zijn niet alleen IT-bedrij- ven, door de toegenomen digita lisering blijft de vraag naar web developers, programmeurs en systeemontwikkelaars overal veel groter dan het aanbod'', aldus di recteur van Createment Jeroen ANALYTISCH van der Made. ,,Bedrijven betalen de kosten en de baangarantie is groot omdat dit soort omscho lingstrajecten vaak succesvol zijn. Ruim 97 procent van alle trainees gaat na het traineeship in dienst bij de opdrachtgever.'' Stoomcursus Bressers begon zijn carrière als IT'er met een stoomcursus van drie maanden. Nu is hij bezig met een traineeship van een jaar bij de Volksbank. Hierna krijgt hij een vaste aanstelling als program meur. ,,En het salaris dat daar bij- hoort is een heel fijn vooruit zicht.'' Bedrijven trekken graag de portemonnee om nieuwe krachten te vinden. Onderwijsin stellingen zoals de Hogeschool Utrecht, de Hogeschool van Am sterdam en Hanzehogeschool Groningen hebben snelle om scholingstrajecten opgericht die (deels) betaald worden door het bedrijfsleven. Nieuw is de opleiding van soft warebedrijf AFAS en opleider YoungCapital NEXT. De partijen zijn deze week gestart met de hbo-opleiding Bedrijfskundige Informatica tot AFAS Succesbe heerder. Hiermee willen ze ge richter opgeleide medewerkers dan er momenteel uit de school banken komen, zo stellen ze. Studenten krijgen hier een full time IT-bootcamp van drie maan den en beginnen direct met het opdoen van werkervaring en ein digen de opleiding met baanga rantie. Met die kennisvoorsprong op het reguliere onderwijs gaan de studenten vervolgens direct de dinsdag 10 september 2019 MULTINATIONALS VLIEGVERKEER TELECOM KLEDING De bank kreeg een koopadvies van Morgan Stanley. Het bedrijf profi teerde van de hogere olieprijs. Grootaandeel houders ver kochten deel aandelen apo- theekbedrijf Beleggers vrezen mogelijke over name failliete Aigle Azurders. o GO IT-bedrijven leiden steeds vaker eigen v personeel op v Naz Taha Rotterdam Petra Bronsveld-Timmer (25) uit Utrecht, werkt bij over heidsdienst SSC-ICT in Den Haag. ,,Ik heb pedagogiek gestudeerd, maar kon na mijn studie geen werk vinden. Uiteindelijk vond ik een baan, ver onder mijn niveau, bij de kinderopvang. Men sen die me goed kenden zei den: misschien is de IT wel iets voor jou. Ik ben heel analytisch ingesteld en goed met details. Uiteindelijk vond ik een trai neeship voor programmeur. Toen ik klaar was, kreeg ik meteen een vaste aan stelling. Het leuke aan programmeren vind ik dat je heel concreet bezig bent met iets op lossen. Maar het is niet zo dat het mak kelijk is. Vooral in het begin vond ik het heel pittig, de eerste weken was het bik kelen, maar nu vind ik het ge weldig.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16