Niet twee maar acht weken 3000 hotelkamers op 30 minuten 8 NIEUWS Van popsterren is bekend dat ze er soms bizarre verlanglijstjes op na houden. Maar het pakket met eisen van het Eurovisie Songfestival 2020 liegt er ook niet om, blijkt uit tot nu toe vertrouwelijke stukken. Een blik op het gedetailleerde wensenlijstje. SONGFESTIVAL GASTHEER Alle steden die hoopten het Eurovisie Songfestival van 2020 naar hun stad te halen, mochten de orga nisatie vooraf het hemd van het lijf te vragen om die een zo goed mogelijk aanbod te kunnen doen. Samen dienden zij 171 vragen in. De antwoorden daarop waren ver trouwelijk, maar zijn na een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur nu prijsgegeven. Dat geeft zicht op het wensenlijstje van de organisatie - be staande uit de European Broadcasting Union (EBU), de Nederlandse Pu blieke Omroep (NPO), de NOS en AvroTros - en hun soms opmerkelijke verlangens. Met medewerking van Eefje Oomen, Jos van de Ven en Noël van Hooft. zaterdag 7 september 2019 GO Eisenlijstje dat klinkt Marcia Nieuwenhuis Rotterdam ,,De stad staat volgend jaar mei twee weken lang in het teken van het grootste muziekevenement ter wereld'', zo kondigde Rotterdam Ahoy 30 augustus aan. Maar uit de vertrouwelijke stukken blijkt nu dat de stad niet twee, maar acht(!) weken kwijt zal zijn aan de Europese liedjeswedstrijd. Op de vraag of er nadere informatie verstrekt kan wor den over de planning, luidt het ant woord zo: „Plusminus drie weken load-in en opbouw, plusminus drie weken repeteren, een week generale repetities en liveshows en plusminus een week load-out.'' Mocht Rotter dam Ahoy er andere activiteiten op na willen houden, dan kan de Euro pean Broadcasting Union dat tegen houden. Wie denkt dat het om drie liveshows gaat (twee halve finales op 12 en 14 mei en de afsluitende grote finale op 16 mei), heeft het mis. Want voor alle drie die liveshows worden ook drie repetities gehouden. Voor twee van die repetities (één 's avonds De organisatie eist drieduizend hotelkamers op 30 minuten af stand van de locatie. En dat is al leen nog maar voor de delegaties, media, crew en vips. Fans en kaart houders vallen niet onder dit aantal, benadrukken de omroepen. „Ge deelde accommodatie zoals vakan tieparken en tijdelijke slaaplocaties zijn hierin uitgesloten", zo laat de or ganisatie fijntjes weten. „Driesterren accommodatie is in de regel het mi nimum.'' Dat komt volgens de gemeente Rot terdam zeker voor de bakker. ,,Er zijn bijna achtduizend hotelkamers in drie-, vier- en vijfsterrenhotels en hostels'', zegt woordvoerder Ingrid Adriaanse. 'Dankzij de centrale lig gen en de goede verbindingen' zijn er volgens haar zelfs 'ruim boven de 20.000 kamers binnen één uur' van de locatie. Aan de kleedkamers worden trou wens ook de nodige eisen gesteld. 'Een kleedkamer is in de regel 20 vierkante meter', zo staat te lezen. Ook zijn er extra (kleed)ruimtes nodig voor onder meer presentato ren, opening- en intervalacts. De de legaties tellen 'gemiddeld 35 perso nen, met uitlopers tot 52 personen'. De artiesten krijgen ruim de tijd om zich op te tutten, want 'de kleedruim tes moeten vijftien dagen voor finale beschikbaar zijn'. De kleedruimtes moeten vijftien dagen voor de songfestivalfinale al beschikbaar zijn. FOTO ESC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8