Inrichting kamer onder 1000 euro Tiener blind en doof door eetpatroon 3 Persoonlijkheid »Tong binnenboord VW: klassiekers op stroom 'Buurtapp Nextdoor lek' Een hond heeft vaak zijn tong buitenboord hangen, maar voor haar hondenfoto's heeft Henja Kooijman dat liever niet. ,,Het leidt af vind ik, zo'n roze lap. Af en toe kan het ka rakteristiek zijn; ik heb bijvoorbeeld een mooie foto van een Berner sennenpup die z'n tong scheef naar buiten had han gen. Dat zag er schattig uit. Maar over het algemeen vind ik een foto van een hond met de bek dicht het mooist. Het legt de focus op de ogen.'' Hoe krijg je het voor elkaar dat een hond niet hijgt tijdens je fotoshoot? Daarvoor heeft Kooijman een trucje. ,,Als ik bij mijn camera sta, haal ik een snoepje tevoorschijn. Zodra de hond het lekkers ziet, doet hij voor een paar seconden zijn bek dicht: dan maakt hij speeksel aan om het snoepje daad werkelijk op te kunnen eten. Die seconden moet je hebben!'' O ja, en nog een bonustip: zorg dat de hond voldoende water heeft gedronken vóór je de foto gaat maken. ,,Als de hond tijdens een shoot gaat slobberen uit een drinkwater- bak, moet je telkens die baard weer droogmaken. Dat schiet niet op.'' Bootje en Seef, de twee Noorse boskatten van Marieke van der Heide, verschillen nogal van karakter: waar Bootje stevig is en onhandig, is zijn broer Seef slank en lenig. Van der Heide legt graag die eigenaardigheden vast. ,,Seef, op de foto met zijn tong uit z'n bekje, poseert beval lig voor de foto. Van Bootje maak ik eer der een foto als hij in een rare positie gedraaid is, met zijn linkerpoot helemaal naar achter, pontificaal op onze katten- stoel.'' De gouden tip van Van der Heide is dan ook om dSt soort persoonlijke eigen schappen vast te leggen. ,,Daarmee wordt het niet de zoveelste foto van een cyperse kat, maar een portret van jóuw kat.'' Juist de momenten die op het eerste oog misschien niet zo fotogeniek zijn, vindt Van der Heide het leukst. ,,Een kat die ergens vanaf valt, of zich op een rare manier uitrekt bijvoorbeeld. ik vind het dan ook niet erg als de foto niet honderd procent scherp is - het gaat om het mo ment.'' Voor zo'n persoonlijke foto is wel een flink portie geduld nodig. ,,Dan zie ik Seef mooi op de rand van de bank zitten, maar als ik mijn camera pak, loopt-ie natuurlijk net de andere kant op. Het lukt vaker niet dan wel. Dat is soms wel frus trerend, maar de aanhouder wint.'' Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten GO ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2019 Marieke van der Heide (29) alias Mevrouw Kiek, fotografeert bruiloften en gezinnen, maar ook katten. Heeft zelf twee katers. Gouden tip: Leg de persoonlijkheid van de kat vast. Henja Kooij- man (48) van Wun- derwuf, gespeciali seerd in honden fotografie. Heeft zelf een kat. Gouden tip: Houd die tong bin nenboord. FOTO KOEN VERHEIJDEN Woon je in de binnenstad en mag je met je klassieke auto de stad niet in? Geen nood, Volkswagen heeft de oplossing. Het bedrijf heeft een nieuwe afdeling opgezet die klassiekers gaat elektrificeren. Het eerste model wordt ont huld tijdens de autoshow IAA in Frankfurt. Het gaat om een Volkswagen Kever cabriolet. De basis van de elektrificatie wordt gevormd door de aandrijf- lijn van de E-Up. Hij levert 82 pk, wat leidt tot een actieradius van meer dan 200 kilometer en een top snelheid van 150 km/uur. Het is nog onduidelijk of je je eigen klassieke VW om kan laten bouwen door de fabriek. Een studentenkamer in richten hoeft niet veel geld te kosten. Een meer derheid van de studenten die zelfstandig gaat wonen, geeft minder dan 1000 euro uit aan meu bels, vloer, behang en de coratie, zo blijkt uit een enquête van bouwmarkt Karwei. Slechts 25 pro cent van de responden ten laat weten dat de ou ders de inrichting beta len. 70 procent wil graag nieuwe spullen, maar een kleine meerderheid zegt ook op zoek te gaan naar tweedehands aanbiedin gen via Marktplaats of een kringloopwinkel. Vrouwen kopen vaker nieuwe spullen voor een kamer dan mannen. Nextdoor, 'de besloten buurtapp', blijkt niet zo besloten te zijn. Dat on derzocht tv-programma Radar. Volgens de onder zoekers kun je bijvoor beeld zien welke buurtbe woners op vakantie zijn als je een wijk inloopt, je GPS aan hebt staan en een adres invult in die buurt. Ook vanachter je computer kun je toegang krijgen. Het platform be dient 245.000 buurten in tien landen, waarvan bijna 7000 in Nederland. De Autoriteit Persoonsgege vens heeft tientallen klachten en vragen binnengekregen over de app. Een 19-jarige jongen uit de Britse stad Bristol is twee jaar geleden volle dig blind en slechthorend geworden omdat hij zeker tien jaar lang alleen patat, chips, witbrood met achterham en gebak ken worstjes at. Volgens artsen is hij het slachtof fer geworden van een ex treem eenzijdig voedings- patroon waardoor hij een ernstig tekort ontwik kelde van stoffen als vita mine B12, koper en sele nium. Jake is volgens zijn moeder al sinds zijn kleu tertijd een lastige eter. Ze klopte herhaaldelijk aan bij diëtisten en artsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75