Comments likes Nel Verhoeven, wetenschapper 'Er is niks mis met de Deltaweg' Van haar 'opus magnum' Wat is onderzoek?, dat op alle hbo-instellingen wordt gebruikt, verscheen alweer de zesde druk. Wiskunde is niks voor meisjes, zei haar leraar wiskunde ooit tegen Nel Verhoeven (1961). Prompt ging ze wiskunde studeren. Vooral statistiek lag haar goed: ze haalde tienen. Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? De geboren Utrechtse volgde di verse studies, waaronder Socio logie, Algemene Sociale We tenschappen, management en Nederlands recht. Ze heeft in middels een lange lijst publica ties op haar naam staan; deze herfst verschijnt een handleiding in kwalitatieve analyse. Ver hoeven is getrouwd, heeft twee kinderen en twee kleinkinderen. Ze woont in Ovezande, waar ook haar bureau Nel Verhoeven Onder- zoeksconsultant gevestigd is. Voor geboren we tenschapper Pieternella Susanna Verhoeven geen vragen, maar stellingen. En de eerste, na tuurlijk: ,,Dat zei mijn leraar wiskunde, in de jaren 70. Het prikkelde me om te laten zien dat het niet zo is. Het is een verouderd denkbeeld. Dit zijn de feiten: meisjes zijn op de lagere school beter in rekenen, er gaan meer vrouwen naar de uni versiteit dan mannen, maar toch zitten er nog steeds meer mannen op leidinggevende func ties dan vrouwen. Ik doe zelf vrijwilligerswerk voor de VHTO. Dat is een club die meisjes voorlichting geeft over opleidingen en beroe pen in de techniek. Om te laten zien hoe leuk zo'n technisch beroep is voor meisjes." ,,De Nederlandse vrouw is kampioen deeltijd werken. Ik geloof niet dat het al die vrouwen aan ambitie ontbreekt. In de landen om ons heen - Duitsland, de Scandinavische landen - werken vrouwen bijna allemaal voltijds. En echt niet omdat ze daar meer ambitie hebben! Het punt is, een voltijdbaan moet je goed orga niseren. Alleen dan kun je je ambities waarma ken. Voor mannen lijkt dat vanzelfsprekend, voor vrouwen is dat vaak helemaal niet zo, ze- ker niet in Nederland. Het heeft allereerst te maken met de notie van gelijkwaardigheid binnen de relatie. Maar ook met steun vanuit de werkgever en de overheid, met ouder schapsverlof voor vaders en moeders, met baangarantie als je terugkeert van ouder schapsverlof. Mijn man Jan-Willem en ik heb ben altijd naar elkaar uitgesproken: wie heeft ambitie om hogerop te komen? Dat was ik. Dus hebben we samen gekeken hoe je je leven dan moet inrichten. Twee jaar terug is hij gepensio neerd. Als militair had hij onregelmatige dien sten. Ik studeerde, twee studies tegelijk. Dan kwam hij thuis en had de middag of ochtend vrij, en dan ging hij het huishouden doen en ik studeren. Qua taakverdeling zijn we volledig uitwisselbaar. Vereist mijn werk dat ik elders ben? Dan doet hij de boodschappen, hij kookt, hij neemt het volledige huishoudelijke werk over. Nu ik zzp'er ben, maak ik veel uren. En dat kan. Dankzij onze taakverdeling." ,,Ik ben zelf een geboren Utrechter: klein hartje, hart op de tong, extravert, emotioneel en trots. Ik ben ook trots op Zeeland. Mijn moeder komt er vandaan, mijn halve familie. Toen we hier kwamen wonen, deden we direct mee in de Zeeuwse samenleving. Ik ben voor zitter geworden van de atletiekvereniging. Mijn man Jan-Willem vrijwilliger op de buurt bus. We gaan naar de avonden van de ge meente, doen mee met buurtdingen. Dan maakt het niet uit of je een Zeeuw bent of een Zeelander; dan hoor je er gewoon bij. Maar als je niet in Zeeland geboren bent, moet je niet zeggen: 'Ik ben een Zeeuw'." ,,Steek je kop boven het maaiveld en hij wordt afgemaaid. In Zeeland is het: doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg. Ik heb het aan den lijve ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2019 GO De Deltaweg verbreden? Nergens voor nodig, schreven deze week veel mensen op de Face- bookpagina van de PZC. Ze reageerden op het be richt dat er dit jaar tussen Goes en de Zeeland- brug al tien ongevallen met zeker dertig gewon den zijn gebeurd. Dinsdag was het opnieuw raak. ,,Er is niks mis met de weg", vindt Kimberley de Kaart. „Inhalen en niet aan de snelheid houden blijven een probleem daar. Een wegverbreding lost daarmee niks op. Misschien die doorgetrokken streep verhogen of met die plaatjes op de weg zodat inhalen onmogelijk wordt zou misschien hel pen." Emmanuel Don: ,,Als iedereen voldoende af stand houdt, zich aan de snelheid en verkeersre gels houdt, niet haastig rijdt en netjes rechts houdt is er niets aan de hand." Olda Baarends pleit ook voor meer controles. „Diverse camera's plaatsen, bumper kleven verbieden, zorgen dat er niet ingehaald kan worden en je aan de snelheid houden." Ï5BSS Martijn Janse (foto onder) uit Oostkapelle heeft bijna 50.000 euro studieschuld. De student natuur kunde aan de Universiteit Leiden leent elke maand zo'n 1000 euro van de overheid. Hij vreest dat hij straks een minder hoge hypotheek kan krijgen. ,,In 30 jaar terug betalen is toch geen ramp. Kom op zeg, dan maar wat pilsjes minder", reageert Marianne van Beurden. ,,En met het salaris wat jullie daarna gaan verdienen. Eitje." Dat valt ver keerd bij Joris Schuurman Hess. ,,Je vergeet wel even dat ze dus met schulden op de arbeidsmarkt beginnen en dat deze schulden ook bij het BKR bekend zijn, waardoor de kans op een hypotheek klein is." Annefleur Vervaet: ,,Niet zo zeuren, zoek een baantje. Ja studeren is zwaar en duur maar er bij werken is gewoon normaal hoor. Deden wij ook in onze studententijd." Koning Willem-Alexander opende zaterdag het ju bileumjaar 75 Jaar Vrijheid. Terneuzen kijkt terug op een indrukwekkende herdenking van de 'verge ten' Slag om de Schelde. Al denkt Ruud Sonius daar anders over, schreef hij op Twitter. ,,Geloof nu maar, dat na Terneuzen afgelopen za terdag, de Slag om de Schelde binnen de kortste keren door veel mensen is vergeten." 'Cijfers zijn plat. Kijk ook naar wat erachter zit' ONDINE VAN DER VLEUTEN Stelling 1. Wiskunde is niet voor meisjes. Stelling 2. Een vrouw met ambitie gaat niet deeltijdwerken. Stelling 3. Als je niet in Zeeland geboren bent, blijf je altijd een buut'ndieker. Stelling 4. Zeeuws talent blijft vaak onopge merkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54