Nijssen maakt debuut in de laatste van Goes l niet nder doen v mm ZEELAND 13 Van de vier is Daniëlle Elenbaas (38) degene met de meeste erva ring. De Goese doet al jaren mee aan allerlei wedstrijden vol hin dernissen, overal in het land. ,,Ik ga ook naar Viking Runs. Dat zijn van die grote, zeer goed georganiseerde wedstrijden met heel mooie obstakels", vertelt ze. ,,Goes is wat kleinschaliger, maar daardoor niet minder leuk. Echt jammer dat het na dit jaar stopt." Tijdens haar laatste training voor de Zeeuwse Obstacle Run doet Elenbaas op het terrein van Megga Fit, een paradijsje voor wie van krachtsport en bootcamp houdt, een aantal oefeningen voor. Tot de kramp erin schiet. ,,Hier houd ik van. Van buiten sporten, van tot het uiterste gaan", zegt ze. ,,Toen ik zes jaar geleden bij Megga Fit be gon, had Martijn (de Jong) nog maar een klein groepje en huurde hij een zaaltje in het Omnium. Drie jaar geleden kreeg hij een ei gen plek op Het Schenge. Sindsdien zijn er steeds meer mensen bij gekomen. Iedereen is heel begaan met elkaar, het is net een soort familie." ,,Ik weet nog de eerste keer dat ik meedeed aan de Zeeuwse Obstacle Run", vervolgt ze. ,,Ik was zó zenuwachtig. Maar nu vind ik het alleen maar leuk. Vorig jaar vond het gaaf om over die grindbergen te rennen. Echt ranzig was het daarentegen in een modder sloot, waarin je met een autoband moest zeulen. Je had echt anderen nodig die je er aan het einde uit trokken, want je werd he lemaal vastgezogen." Astrid de Jonge (31) deed drie jaar ge leden al eens mee, op de 8 kilometer. Toen werd ze vierde bij de vrouwen. Smaakt dat naar meer? ,,Zeker. Maar dit keer is het wel 4 kilometer lan ger hè." Hardlopen kan de Goese overigens wel. Ze liep al eens een halve marathon in Nisse. Toen ze niet meer de motivatie voor alleen het rennen kon opbrengen, ont dekte ze het bootcampen. Daarbinnen merkte ze al snel dat het er fanatiek aan toe gaat. ,,Het niveau ligt hoog bij Megga Fit en er wordt niet makjes getraind. Iedereen is zeer competitief en dat motiveert. Je wilt niet voor de ander onderdoen." Vandaag start De Jonge met clubgenoten in een groepje. Binnen de wereld van de obstacle runs is het gebrui kelijk dat deelnemers elkaar helpen waar het moeilijk wordt. ,,We kijken wel of we bij elkaar blijven en iets aan elkaar hebben onder weg. Ik heb geen idee om we hetzelfde tempo heb ben." Voor Joris Nijssen (34) uit Kloe- tinge is de Zeeuwse Obsta cle Run geheel nieuw. Hij is sinds twee jaar lid van Megga Fit en staat van daag voor de eerste keer aan de start in Goes. Hij is door zijn clubgenoten Da niëlle Elenbaas en Astrid de Jonge uitgedaagd om de afstand van 12 kilome ter af te leggen. „Voorheen zwom ik veel en zat ik vaak op de mountainbike", vertelt Nijssen. „Nu ben ik al een tijdje aan het bootcampen. Ik houd er wel van om het maximale te geven. Ik heb nu eigenlijk maar een maand echt voor deze wedstrijd getraind, maar ik denk dat het wel gaat lukken. Ik heb al eens 9 ki lometer hardgelopen, nog 3 erbij is dan geen pro bleem. Bij de hindernis sen heb je ook een beetje tijd om uit te rusten, om dat je vaak even op je beurt moet wachten." zaterdag 7 september 2019 GO Daniëlle Elenbaas is inmiddels zeer ervaren in hinderniswedstrijden. FOTO ERNESTA VERBURG Astrid de Jonge was niet meer gemotiveerd genoeg om alleen maar hard te lopen. In het bootcampen vond ze haar nieuwe passie, foto ernesta verburg Joris Nijssen oefent tijdens de laatste training nog een keer op het tijgeren onder een net door. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41