12 ZEELAND Sluis is ook toneel van halve triatlon Tovaal eert trainer met een toernooi De Stichting Jayden houdt vandaag in Goes voor de laatste keer de Zeeuwse Obstacle Run. Liefhebbers van het zware werk kijken uit naar een paar uurtjes klimmen, klauteren, tijgeren en zwoegen. Op welk treetje eindigt Van de Ven? Julius Bliek terug in wedstrijdselectie Met een halve triatlon wordt vandaag de triat- lonweek van Sluis en Knokke-Heist afgeslo ten. Woensdag waren honderden sporters op de been voor de Zwintriathlon, drie dagen la ter kunnen ze nu de dubbele afstand afwer ken. Deze halve triatlon is vorig jaar in het leven geroepen omdat de lokale triatleten daar al langer om vroegen. Met ruim 700 deelnemers bevestigen ze ook bij deze tweede editie hun interesse. De start is om 10.00 uur in Sluis, waarvandaan ook het fietsonderdeel start. Het afsluitende lopen vindt plaats bij Knokke- Heist. De Goese Rugbyclub Tovaal houdt morgen een internationaal toernooi op sportpark Het Schenge in Goes en de winnaar legt beslag op de Jean-Louis Legrand Bokaal. Daarmee eren de Goesenaren een voormalige trainer. De Fransman Jean-Louis Legrand trainde Tovaal drie seizoen van 1992 tot 1995 en later nog in het seizoen 2007/2008. De Middelburger, ook jarenlang actief bij het Middelburgse Oemoemenoe, overleed in 2013. Het toernooi begint om 11.00 uur en de deel nemende teams zijn Breda 1, Breda 2, Oemoe- menoe 2, Ghent rFc en Tovaal. De prijsuitrei king is voorzien om 15.30 uur. Rugby ZEEUWSE OBSTACLE RUN^ Morgen wordt het duidelijk: eindigt motor crossster Nancy van de Ven uit Vlissingen in het wereldkampioenschap voor vrouwen als eerste, tweede of derde? Vandaag en morgen worden in het Turkse Afyonkarahisar de laat ste twee manches van het seizoen verreden. Courtney Duncan (189 punten) heeft een im mense voorsprong op Larissa Papenmeier (166) en Nancy van de Ven (163). Van de Ven won dit jaar één manche, in Val- kenswaard. Daarna moest ze zich neerleggen bij de overmacht van Duncan én raakte ze ge blesseerd aan haar knie, waardoor ze na de derde wedstrijd onder het mes moest. Voetballer Julius Bliek uit Burgh-Haamstede zit vanavond weer bij de wedstrijdselectie van Go Ahead Eagles, dat thuis speelt tegen Excel sior. De Zeeuwse verdediger had vorige week drie dagen vrijaf gekregen van de club, nadat hij te horen had gekregen dat hij geen eerste keuze meer was als linksachter. Bliek was niet met de volledige focus bij de wedstrijd tegen FC Eindhoven, oordeelde zijn trainer Jack de Gier, die hem daarop de ruimte gaf om 'zijn hoofd leeg te maken'. Zondag meldde Bliek zich weer in de Adelaarshorst, waar hij het seizoen ook gewoon afmaakt, aldus technisch manager Paul Bosvelt. El Badey Goes Voor de zesde en laatste keer is van daag de Zeeuwse Obstacle Run in Goes. Het ziet ernaar uit dat het eve nement geen vervolg krijgt, nadat de Stichting Jayden ermee stopt. ,,Er is waarschijnlijk niet een andere or ganisatie om het op te pakken", zegt Daniëlle Elenbaas, één van de deel neemsters. ,,Zonde, want het is zo'n mooie wedstrijd." Elenbaas traint bij het Goese Megga Fit al geruime tijd voor de Zeeuwse Obstacle Run, net als Astrid de Jonge, Maltie Ritoe en Jo ris Nijssen. Ze lopen 8 of 12 kilome ter en komen onderweg tal van hin dernissen tegen. ,,Of we angst heb ben voor bepaalde onderdelen? Nee, totaal niet", zegt Ritoe. ,,We hebben er juist heel veel zin in en zijn be- nieuwd wat ze nu weer bedacht hebben." De Stichting Jayden werd in 2009 opgericht door Rob en Jolanda Faase, nadat hun zoontje Jayden op tweejarige leeftijd overleed aan neuroblastoom kinderkanker. Met tal van activiteiten haalden ze sindsdien geld op voor onderzoek naar deze specifieke ziekte. Inmid dels staat de teller op bijna 1.033.000 euro. Nu het miljoen gepasseerd is, vindt de familie Faase het tijd om te stoppen. Mede door alle donaties is de overlevingskans bij neurobla- stoom kinderkanker in de afgelopen jaar sterk gestegen. In 2014 werd de eerste Zeeuwse Obstacle Run gehouden en was-ie nog relatief klein. Inmiddels is het evenement groot gegroeid. Er doen honderden atleten mee, solo of in teamverband. Al het inschrijfgeld gaat naar de stichting. In 2018 kwam men uit op zo'n 16.000 euro. De start en finish zijn bij Fitland aan het Geldeloozepad. Het par koers loopt door sportpark Het Schenge, het industriegebied langs het kanaal, het terrein van De Hol landse Hoeve, het park Valckeslot en de noordkant van het centrum. Na de eindstreep is een douche geen overbodige luxe; de deelnemers moeten onder meer klimmen en klauteren, aan touwen slingeren, door sloten en modderpoelen ban jeren, het kanaal oversteken en grindbergen op en af rennen. En lukt een hindernis je niet, dan staat daar een 'straf op: tien burpees. Dat zijn bepaalde fitnessoefeningen. ,,Eéntje is niet zo erg", zegt Astrid de Jonge. ,,Maar als je er tien moet doen, weet je gelijk dat je buikspie ren hebt zaterdag 7 september 2019 TRIATLON RUGBY GO L Bootcampers van Oemoeme noe moeten nog een week extra wachten op het begin van hun sei zoen. The Hoo kers, de tegen stander van deze zaterdag, heeft zich afge meld vanwege een tekort aan spelers. Vanwege de late afmelding zal Oemoeme- noe nu een re glementaire overwinning (30-0) krijgen en al meteen op 5 punten komen. verheugen zich op uitputtingsslag Nancy van de Ven. MOTORCROSS VOETBAL Roeland van Vliet Kan Youssef el Badey in de voetsporen van de vorige drie hoofdtrainers treden bij de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissin gen? Mo Ah- rouch, Hicham Benhammou en Samir Yaqoobi debuteerden in de competitie met een over winning. Bij het ter perse gaan van deze krant was het duel met TPP/Futsal Feyenoord nog niet afgelopen. Lees een ver slag op www. pzc.nl/sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40