'Weg met criminelen en overlast' 7 lompen Sproeiers BOUWPLAN REGELS ZITTEN DWARS Blijft hotel Britannia in Vlissingen een fata morgana? Een luchtspiegeling boven die kostbare bouwgrond aan de Boulevard Evertsen? Al twintig jaar wacht de stad op de herbouw van het illustere Grand Hotel des Bains van ooit. Nu is projectontwikkelaar AVV er eindelijk klaar voor, maar zitten bestuurlijke afspraken en regelgeving dwars. Er zijn al heel wat schetsen ge weest. Het nieuwste ontwerp voor Britannia is 62 meter hoog, het maximale wat mag. Ter vergelij king: de Sardijntoren is 85 meter hoog. In de lage aanbouw voor het hotel worden de resten van het oude paviljoen teruggebracht, met de 120 meter mozaïeken van Louis van Roode, die een monumentale status hebben. Het hotel krijgt een vier of vijf sterrenniveau. Afgezien van jarenlang juridisch gesteggel tussen ontwikkelaar, ge meenten, erfgoedbewakers en bu ren, en niet te vergeten de bouw- crisis, is de boulevard een lastig plekje om te bouwen. Het is de primaire zeewering die de Noord zee op zijn plek moet houden. Daar graaf en hei je niet zomaar in. Bovendien heeft zo'n groot bouw- werk veel effect op de omgeving. Maar de onderzoeksuitkomst was gunstig, vertelde ontwikkelaar J0rgen Geurts donderdag de Vlis- singse gemeenteraad. Eigenlijk heerst er op de open plek nu wat wind betreft de slechtst denkbare situatie. Met het hotel gaat het er alleen maar op vooruit. Dat gaat niet. Het klopt, alles is ge reed om te beginnen. De plannen, de poen en ook de kopers, weet AVV. Zeeland is hot; volgens AVV zijn er genoeg mensen die een van de circa 100 hotelkamers of een van de appartementen op de bo venste zes bouwlagen willen ko pen. Zeker als de voorzieningen en service top-of-the-bill zijn. En daar zit de angel. In Zeeland heeft de provincie bepaald dat alle re creatiewoningen via een Centraal Bedrijfsmatige Exploitatie (CBE) verhuurd moeten worden, om wo nen in een recreatieverblijf tegen te gaan. Maar de gefortuneerde ko pers hebben helemaal geen zin in Een gemeente mag maar een beperkt aantal huizen extra bouwen. Honderd, in het Vlissingse geval wildvreemden in hun dure bed den. En die gefortuneerde kopers zijn wel nodig om Britannia met vijf sterren op te kunnen tuigen. Deze regels passen niet bij deze markt, vindt Geurts. Hij wil dat de verhuurplicht niet voor de 75 ap partementen geldt. Misschien, maar dan komen er an dere regels op de proppen. Als in de appartementen permanent wo nen wordt toegestaan, gaan die 75 woningen af van het totale aantal dat Vlissingen nog mag bouwen. Dat is lastig, want Vlissingen wil van het Scheldekwartier een stadswijk maken en zo de bodem loze gemeentekas te vullen. De provincie en de gemeenten spre ken onderling af hoeveel huizen er gebouwd mogen om de woning markt gezond te houden. Die af spraken zijn spijkerhard, er is re cent nog voor de rechter over ge ruzied. Een gemeente mag maar een be perkt aantal huizen extra bouwen. Honderd, in het Vlissingse geval. Genoeg voor de Britannia-appar- tementen, vindt AVV. Maar dan blijft er te weinig over om andere gaten in de stad te vullen, bijvoor- beeld als de gemeente oude sport hallen en wijkcentra gaat slopen. En uit datzelfde extra aantal moe ten ook de nieuwe appartementen komen die zijn bedacht in het Theo van Doesburgcentrum en de Onze Lieve Vrouwekerk. Uiteindelijk de gemeenteraad. Als de hotelappartementen als wonin gen worden verkocht, levert dat de stad een kapitaal bedrijf op dat veel leveranciers nodig heeft en hopelijk veel big spenders onder de gasten en appartementsbewo ners telt. Maar mogelijk wil het Timmer- hotel in de Timmerfabriek ook zo'n aanwijzing. Bovendien bete kent het uitstel voor projecten als het Van Doesburgcentrum en de kerk. Dat levert de gemeente ook verlies op. Daarvoor slaan ze de handen in een. Met elkaar en met inwoners. Ze houden op 8 oktober een bij eenkomst om bewoners aan het woord te laten over de problemen die zij ervaren en hoe zij denken dat die opgelost moeten worden. Ook coffeeshophouders, buurtco- mités, politie, burgemeester Bas van den Tillaar en andere fracties uit de raad zijn daarvoor uitgeno- digd. De vijf fracties zien dat de problemen zich opstapelen in de stad. 'In Vlissingen tiert de straat handel welig, zijn geweldsmisdrij ven dagelijkse kost en wordt op klaarlichte dag openlijk gedeald. Vijf Vlissingse partijen slaan de handen ineen voor een bijeenkomst Bewoners ervaren overlast en voe len zich vaak niet veilig op straat, vooral in de avond en nacht.' Met name rond het Scheldeplein en de Scheldestraat ontstaat 'een grim mige sfeer'. Daar komen illegale kamerverhuur aan arbeidsmigran ten en een gebrek aan handhaving bij, stellen zij. Maat is vol De maat is vol voor CDA, POV, PvdA, SGP en VVD. 'We moeten een einde maken aan geweld, on veiligheid en wetteloosheid'. Hoe dat moet, willen ze van de Vlissin- gers zelf horen. Als het komt tot voorstellen voor maatregelen waar de gemeenteraad besluiten over moet nemen, heeft het vijftal par tijen nog wel de steun van veel meer fracties nodig. CDA, POV, PvdA, SGP en VVD hebben samen acht van de 27 zetels in de raad. De bijeenkomst op 8 oktober vindt plaats in de Ballroom aan de Oude Markt en begint om 20.00 uur. Meeuwse handelsonderneming bv zaterdag 7 september 2019 Komt hotel Britannia ooit nog terug? Claudia Sondervan Vlissingen Wat moet er eigenlijk komen op dat grasveld aan de boulevard? Waarom duurt het al zo lang? Mooi, wat let iedereen nog: bou wen maar! Niet onoverkomelijk toch? Keuzes, keuzes... Wie maakt die eigenlijk nu? Het nieuwe ontwerp voor hotel Britannia oftewel Brit Residences. Rechts appartementencomplex Schuttevaer en uiterst rechts com plex Bestevaer. Op de voorgrond het nieuwe paviljoen met de oude mozaïeken. foto avv/van den hoeven architecten Weg met de criminelen, weg met de straathandel in drugs en weg met de overlast. Vlissingen moet weer leefbaar worden, vinden vijf partijen uit de ge meenteraad: CDA, POV, PvdA, SGP en VVD. Maurits Sep Vlissingen Welkom in ons D.V. 18 september 19.00-20.30 uur Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-2126201 Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35