Onderwijsinspectie gaat handelwijze na van Calvijn College Ton Sondag schiet mooie plaatjes in zee. Daar voelt de Vlissinger zich vrij en in zijn element. Hij heeft zich inmiddels toegelegd op zeeportretten en hoopt die volgend jaar te kunnen exposeren. Op de foto maakt Sondag een portret van Johanna Sauer.zeeland 4 Scholen moeten schorsingen die langer dan één dag duren, melden bij de Onderwijsinspectie. Dat is niet gebeurd, zegt woordvoerder Daan Jansen van de Onderwijsin spectie. „Wij zullen daarom contact opnemen met het bestuur om te horen wat er speelt. Wij kijken al leen of de school zich aan de wet houdt. Wij bepalen niet wat redelijk is of wie er gelijk heeft." De 17-jarige leerling wendde zich tot #BOOS, omdat hij vond dat het kledingvoorschrift moest worden geschrapt. #BOOS-presentator Tim Hofman gaat in het programma de confrontatie aan met bestuursvoor zitter Jan Bakker van het Calvijn College. Zeeuwse schoolbestuurders zijn niet te spreken over de toon van de uitzending, die donderdag op You- Tube werd gezet. Directeur Evert Timmerman van het reformatori sche Hoornbeeck College in Goes: ,,Wij hebben óók kledingvoor schriften, wij bereiden onze stu denten voor op een plaats in de maatschappij. Ook daar geldt voor bepaalde situaties en plaatsen een dresscode. Dit is makkelijke journa listiek. Het ergste vind ik de onder toon. De identiteit van het Calvijn College wordt bespottelijk gemaakt, Gods naam gelasterd. Daar doe je de Here verdriet mee en ook de men sen die voor een school met een uit gesproken christelijke identiteit kiezen. Een deel van het filmpje gaat over homoseksualiteit. Heeft niks met broeken te maken. Het eindigt met de constatering dat 'Jezus in een jurk op aarde liep'. Dat is nog wel het meest kwetsend. Aan het eind, dat blijft hangen. Daar grinniken mensen om. Rector Carin Biesterbosch van het Goese Lyceum: ,,Alles wordt in het belachelijke getrokken. Dat stoort mij ook. Laten we ieders waarden en normen respecteren. Hier zijn leerlingen die zich geheel in zwart hullen, transgenders, juist die diversiteit koesteren wij. Als openbare school verbieden wij al- Een kwetsende tekst op kleding is een statement. Daar moet je je van bewust zijn leen gezichtbedekkende kleding. Daarbuiten gaan we het gesprek aan als het nodig is. Een kwetsende tekst op kleding is een statement. Daar moet je je van bewust zijn." Wie voor het Calvijn College kiest, weet waar die voor staat, zegt schoolbestuurder Frans van der Knaap (CSW). ,,Je weet vanuit welke kerken en overtuiging men voor Calvijn kiest. Als kind hebben je ouders je in die lijn meegenomen en opgevoed, veronderstel ik. Dat BNNVARA-programma staat haaks op die wereld en heeft het compleet belachelijk gemaakt." De makers van #BOOS schrijven in een reactie dat het onderwerp homoseksualiteit alleen aangesne den is als vervolgvraag aangaande de regels en dat het standpunt daar over iets zegt over de invalshoek van de school. Ook geven ze aan nergens de spot te hebben gedreven met het geloof en ieders levensbeschouwing te respecteren. £1 I zaterdag 7 september 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO RUBEN OREEL Schorsing leerling onderzocht De Onderwijsinspectie onder zoekt of het Calvijn College juist heeft gehandeld bij de schor sing van een zeventienjarige leerling. Hij schakelde het online BNNVARA-programma #BOOS in vanwege het verbod op korte broeken voor jongens. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Carin Biesterbosch, rector Goese Lyceum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29