Semenya pakt oude liefde op: atlete gaat voetballen Oranje met drie debutanten naar EK in Duitsland Gascoigne ambassadeur Europees kampioenschap 21 ,,Over vijfjaar zie ik mezelf nog steeds bij Ferrari racen, als wereld kampioen", zo sprak hij, naar aan leiding van het nieuws dat de grand prix in Monza nog vijfjaar extra op de kalender blijft. ,,Je moet streven naar het maximale. Zeker als je rijdt voor dit team, met deze steun en de droom die we al lemaal hebben.'' Speciaal pact Vanwege zijn erelijst gaat Vettel door het leven als kopman, in snelheid lijkt de youngster hem al voorbij. Meer en meer wordt Vet- tel in de rol van teamspeler ge dwongen. Zo repte de Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport over een speciaal pact voor Monza. ,,De twee slaan de handen ineen voor Pva liltH Monza Circuit een dubbele missie: winnen in het rood, voor het rood.'' ,,Dit weekeinde moet tellen voor ons'', beseft Vettel, zelf al een jaar zonder zege sinds België 2018. ,,Ik hoef niemand uit te leggen hoe belangrijk deze race voor ons is. Dit is de grootste grand prix van het jaar. Een megaweekeinde.'' Leclerc is er alvast klaar voor, na zijn zege in Spa. ,,Tot je die beet hebt, voelt die eerste overwinning 15 héél ver weg. Maar nu ik er één heb, wil ik er meer'', zegt Leclerc, die zijn eerste racezege amper heeft gevierd. „Hopelijk hebben we hier een extra aanleiding om dat na de race uitgebreid te doen.'' BI ,,Ik ben dankbaar voor deze kans en kijk uit naar dit nieuwe avon tuur", zegt de atlete, die vroeger ook voetbalde. Semenya (28) ont dekte dat ze talent had voor atle tiek toen ze als training voor het voetballen vaak ging hardlopen. Het leidde tot drie wereldtitels en twee olympische titels op de 800 meter. Semenya is nu verwikkeld in een zaak rond haar testosteron- spiegel, die van nature hoog is. Ze behoort volgens de internationale atletiekfederatie IAAF tot 'de mannelijke atleten met vrouwe lijke geslachtskenmerken'. Die at letes moeten medicijnen gebrui ken om hun testosteronspiegel te verlagen. Semenya weigert dat en voert een juridische strijd. Breek (19) en Clementina (22) zijn als prof actief in de Verenigde Staten, bij de organisaties van res pectievelijk Minnesota Twins en Cincinnati Reds. Polonius (28), af komstig van Curasao, speelde ook jarenlang in de Amerikaanse com petitie. Nu honkbalt hij in Italië. De groep voor het EK telt 24 spe lers. De 44-jarige pitcher Rob Cor- demans is er ook weer bij. De Schie dammer debuteerde in 1995 in Oranje en maakte alle successen mee. Roger Bernadina, jarenlang actief in de Major League, behoort ook tot de EK-selectie. De 35-jarige buitenvelder komt nu uit in de Mexicaanse competitie. Andere be kende namen zijn Diegomar Mark- well, Tom Stuifbergen, Dwayne Kemp, Yurendell de Caster, Sharlon Schoop en Kalian Sams. Oranje begint het EK vandaag als titelverdediger in Solingen met een wedstrijd tegen Groot-Brittannië. De andere tegenstanders in groep A zijn Tsjechië, Zweden, Duitsland en Israël. De nummers 1 tot en met 4 van de poule gaan door naar de knock-outfase. De top 5 van het EK in Duitsland plaatst zich voor het olympisch kwalificatietoernooi, dat aanslui tend aan de Europese eindronde in Italië wordt gehouden. Daar valt één ticket voor de Spelen van vol gend jaar te winnen. zaterdag 7 september 2019 vloeiend Italiaans al precies de woorden die het volk wilde horen. LONDEN De UEFA heeft de Engelse oud-voetballer Paul Gascoigne benoemd tot een van de 48 ambassadeurs voor het EK 2020 dat wordt gehou den in verschillende landen, waaronder Nederland. Het leger ambassadeurs bestaat uit oud-internationals uit landen die in eerdere edities van het EK een opvallende rol speelden. Gascoigne (52), die uitblonk op het EK 1996 in eigen land, raakte na zijn carrière aan lager wal en kampte door een drank- en drugsverslaving met ernstige gezondheidsproblemen. De laat ste tijd lijkt de 57-voudig Engels international aan de beterende hand te zijn. Zo speelde hij eer der dit jaar mee in een wedstrijd van oud-Tottenham Hotspur ter ere van de opening van het nieuwe stadion van de club. Namens Nederland zijn Ruud Gullit, Clarence Seedorf en Patrick Kluivert de ambassa deurs. Andere opvallende namen zijn Henrik Larsson (ex-Feyen- oord), Michael Owen en Carles Puyol. Ook Angelos Charisteas, oud-spits van onder andere Ajax en Feyenoord, behoort tot de uitverkorenen. BEDFORDVIEW De Zuid-Afri kaanse atlete Caster Semenya pakt haar oude liefde weer op. Ze gaat voetballen bij JVW FC, de club die is opgericht door Janine van Wyk, aanvoerster van het Zuid-Afrikaanse elftal. voor de tifosi SOLINGEN De Nederlandse honkballers gaan met drie debu tanten naar het EK in Duitsland. Bondscoach Evert-Jan 't Hoen heeft pitcher Donny Breek, catcher Hendrik Clementina en korte stop John Polonius voor het eerst opgenomen in zijn selectie. Honkballer John Polonius debuteert in de selectie. Op het motorhome van Ferrari in Monza is een tekening te zien van alle coureurs die voor de renstal hebben gereden. DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt BRON: AFP FIA Circuit Rondes 5,793 km 53 Afstand 306,720 km Winaar 2018 L. Hamilton (Mercedes) Snelheid (km/u) Morgen, Ziggo Sport, 15.10 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21