20 Weer probleem voor Carapaz FORMULE 1 GP VAN ITALIË Ferrari staat bijna een decennium droog in de thuisrace. Maar na de winst van Charles Leclerc in Spa dromen de 'Ferraristi' in Monza weer. Genoeg geleefd in het verleden. ,,Dit weekeinde moet tellen voor ons.'' EK voorbij voor vrouwenploeg Klein pakt zege en koppositie Doe Max maar regen in Monza WIELRENNEN Richard Ca rapaz kan niet meedoen aan de Ronde van Groot- Brittannië, die vandaag in Glasgow van start gaat. De 26-jarige Ecuadoraanse renner van Movistar heeft niet op tijd het benodigde visum binnen. Carapaz won eerder dit jaar verrassend de Giro d'Italia en zou nu eigenlijk in Spanje de Vu- elta rijden, maar een val in het criterium van Etten- Leur verhinderde dat. Hij liep daarbij onder meer een gekneusde rechterschou der op. Volgend seizoen rijdt Carapaz voor de Britse ploeg Ineos. TAFELTENNIS De Neder landse vrouwen zijn ge strand in de kwartfinales van het EK voor landen teams. De ploeg van bondscoach Li Jiao moest in Nantes met 3-1 buigen voor Polen. De enige zege kwam op naam van de 35- jarige Li Jie (foto), die Na talia Partyka in drie games versloeg. Britt Eerland ver loor van de Poolse kop- vrouw Li Qian, de Europees kampioene van vorig jaar. Kim Vermaas moest het af leggen tegen Natalia Bajor en Li Jie verloor haar tweede partij, van Li Qian. Nederland won het EK vanaf 2008 vier jaar op rij. WIELRENNEN De Duitse Lisa Klein heeft de derde etappe van de Boels La dies Tour op haar naam ge schreven. De renster van Canyon-SRAM won in Nij- verdal na 156,8 kilometer de sprint van een kopgroep van vier. Ze versloeg haar medevluchters Amy Pie ters, Elizabeth Deignan en Amanda Spratt. Klein (23), die dit jaar al de Healthy Ageing Tour en de BeNe Ladies Tour won, nam te vens de leiding in het alge meen klassement over van Lorena Wiebes, die de voorgaande twee etappes had gewonnen. Wiebes was de snelste in de sprint van de achtervolgende groep, op negen seconden van Klein. c.ooofrc/%R Ferrari-tandenborstels. Ferrari- rompers. Ferrari-manchetknopen. Ferrari-briefpapier. Ferrari-beker- warmhouders. Ferrari-zippo's. Ferrari-potloden, mét Ferrari- gum. Ja, de fanshop in de paddock van Autodromo di Monza heeft het allemaal. Alles met een logo van het steigerende paardje erop verkoopt hier in Noord-Italië. Zeker deze week. Ook de mini- helmen en miniatuurwagens van de grote kampioenen die ooit bij het iconische team reden. Maar in dat segment wordt het wel tijd voor wat vers bloed. Fraai, die schaalmodellen van de rode boli des waarin Kimi Raikkönen, Michael Schumacher, Niki Lauda en Alberto Ascari kampioen wer den namens de Scuderia. Maar vooral voor de Italiaanse petrol- heads met grijze haren. De nieuwe generatie verdient ook een kampi oen. En de eigenaar van de rom melige fanshop kan wel wat extra omzet gebruiken. Hoe langer succes uitblijft voor Ferrari, hoe meer het team in het verleden leeft. Het scharlakenrode motorhome is vanwege de 90ste verjaardag van het automerk opge fleurd met een prachttekening van alle coureurs die voor het team re den. Mannen als Clay Regazzoni, Jody Scheckter, Nigel Mansell, Phil Hill, Alain Prost, Gerhard Berger, Rubens Barrichello, Raikkönen en natuurlijk Lauda, Ascari en Schumacher. Som de erelijst van Ferrari bij de de Itali aanse grand prix op en het is alsof je een verfijnde menu kaart in een sterrenrestaurant onder ogen krijgt. Maar ook een wat gedateerde. Er zit wat stof op, al sinds 2010 is er geen nieuw hoofdge- TRAININGEN recht meer op de kaart verschenen in eigen land. Fernando Alonso was in 2010 de laatste die de bevlogen tifosi liet juichen op het Autodromo van Monza. Er zwerft een schokkerig filmpje van die podiumceremonie ergens in de krochten van You- Tube. Begeleid door de zwierige tonen van Il Canto degli Italiani wapperen de Ferrari-vlaggen fier in de wind. Wild schuddend wor den de champagneflessen geleegd. En het rood uitgedoste volk begint onder het zwevende podium aan een volksfeest. Tussenperiode Een hoopvolle nazomer was het toen, voor Ferrari. Na de thuiszege in Monza begon Ferrari te geloven in de eerste titel sinds 2007 (Raik könen), wat uiteindelijk net niet lukte. Ook Alonso bleek niet de verlosser. Dus moest Vettel in 2015 het tij keren. Maar ook met de viervoudig wereldkampioen ach ter het stuur is het nog steeds wachten op de wereldtitel. Het ooit o zo machtige Ferrari verkeert in een tussenperiode van smachten en wachten. Ascari domineerde in de ja ren 50, Lauda in de jaren 70 en Schumacher na de eeuwwisseling. Maar geen groot coureur maakte van de steige rende raspaardjes weer een overheer- sende machine. Ook FORMULE 1^ het tijdperk-Vettel nadert het einde. De 32-jarige Duitser heeft nog een contract voor een jaar, maar de toekomst van Ferrari luis tert alweer naar een andere naam: Charles Leclerc (21). Een week na zijn eerste over winning op Spa, als Ferrari's jong ste Formule 1-winnaar ooit, kijkt iedereen in Monza smachtend naar de man die niet eerst wereld kampioen moest worden om een Ferrari-zitje te bemachtigen. Al lereerst moet hij die schandvlek op het eigen thuiscircuit oppoetsen. De droogte van negen jaar beëin digen, die symbool staat voor de recente onmacht van Ferrari in de koningsklasse. Op een volgepakt en roodge kleurd Piazza del Duomo in Milaan sprak Leclerc donderdag in zaterdag 7 september 2019 GO Smachten en wachten Arjan Schouten Monza Het Piazza del Duomo in Milaan was donderdag rood gekleurd met fans en oude Ferrari's uit de Formule 1. FOTO AFP Sebastian Vettel (l) en Charles Leclerc. FOTO'S BSR MONZA 's Ochtends onder glibberige omstandigheden zevende en 's middags vijfde in de miezer, niet ver achter de Ferrari's. ,,De nieuwe motor is een stap vooruit'', oordeelde Max Verstappen na de trainingen. Hij start morgen achteraan vanwege een mo torwissel en hoopt op regen. ,,Op het droge gaat het ook prima. Maar is het nat, dan ben ik nog wat sneller.'' WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 268 1. Mercedes 471 2. Bottas 203 2. Ferrari 326 3. Verstappen181 3. Red Bull 254 4. Vettel 169 4. McLaren 82 5. Leclerc 157 5. Toro Rosso 51 6. Gasly 65 6. Renault 43 7. Sainz Jr. 58 8. Kviat 33 9. Raikkönen 31 10. Albon 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20