Vandaag bij deze krant Noodplan wegens veel te weinig leraren voor jongste kleuters grote steden JOL Walcheren In Goes is vandaag voor de laatste keer de Zeeuwse Obstacle Run, een initiatief van de Stichting Jayden. Honderden krachtsporters en bootcampers hebben zich intensief voorbereid op de jaarlijkse uitputtingsslag, onder wie Daniëlle Elenbaas, Astrid de Jonge, Joris Nijssen en Maltie Ritoe (vlnr) van Megga Fit. ,,Of we angst hebben voor bepaalde onderdelen? Nee, totaal niet. We zijn juist benieuwd naar wat ze nu weer bedacht hebben." J Opblaaskunst Een immense opblaashond voor Miley Cyrus en megalippen voor de Stones: Airworks uit Weesp maakt ze Spinnen In elk huis leven het hele jaar door tientallen tot honderden spinnen Het is een noodscenario waarmee de schoolbesturen in Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Amsterdam en Almere serieus rekening houden. In Amsterdam zijn voor ruim 280 fulltimebanen geen bevoegde leerkrachten gevonden. In Den Haag geldt dat voor zeker 197 banen en in Rotterdam voor 'honderden' functies. Om kinderen toch les te geven, staan onbevoegde leraren voor de klas. Zo veel lapmiddelen als dit schooljaar hebben de schoolbestu ren nog niet eerder hoeven gebrui ken. Er werden regelmatig klassen naar huis gestuurd, hele scholen gingen over op een vierdaagse schoolweek, er zijn groepen opge heven waardoor kinderen naar an dere scholen moesten. Maar door dat het lerarentekort alleen maar groeit, moeten basisscholen den- We treffen liever andere maatregelen. Maar we leven in een rare tijd, dus het kan ken aan nieuwe noodscenario's. En dus houden ze zelfs rekening met een situatie waarin 4-jarigen niet meer naar de kleuterklas kunnen. ,,We doen er alles aan om dat te voorkomen. We treffen liever an dere maatregelen. Maar we leven in een rare tijd, dus het kan gebeuren'', zegt Gerard van Drielen, bestuur der van de Stichting Christelijk On derwijs Haaglanden (SCOH). De schoolbesturen roepen mi nister Arie Slob (Onderwijs) op de teugels te laten vieren. Ze willen meer ruimte om bijvoorbeeld met de onderwijstijden te schuiven, zonder dat ze direct de Onderwijs inspectie op hun dak krijgen. ,,Bin- nen de bestaande regelgeving gaat het echt niet meer'', constateert Ton Groot Zwaaftink, voorzitter van het college van bestuur van de Rotter damse Vereniging voor Katholiek Onderwijs (RVKO). ,,In andere landen krijgen kinderen veel min der uren les en toch behalen ze de- zelfde onderwijsresultaten. Daar moeten we van leren.'' Het ministerie van Onderwijs stelt dat alle scholen zich aan de wet moeten houden, ook in tijden van het lerarentekort. In de wet staat dat kinderen weliswaar pas vanaf 5 jaar naar school móeten maar vanaf 4 jaar al mógen. ,,We snappen dat het lastig kan zijn en dat soms voor cre atieve oplossingen moet worden gekozen. We gaan er graag over in gesprek'', aldus een woordvoerder. zaterdag 7 september 2019 Nieuwsmedia Ploeteren FOTO ERNESTA VERBURG P13 Kind pas met 5 jaar naar school Basisscholen in de vijf grote ste den houden rekening met een scenario dat 4-jarigen niet meer naar school kunnen. De kleuters moeten dan langer in de kinder opvang blijven, omdat er geen leraren zijn. Onwenselijk, maar de leerplicht geldt pas vanaf de leeftijd van 5 jaar. Ellen van Gaalen Rotterdam —Gerard van Drielen, SCOH »P13 ZEELAND2 Lesuitval zal vaker voorkomen Juf Marlies geeft weer les Fris, meer bewolking en af en toe 17°C buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1