Veerkrachtig elftal draait Mannschaft dol in Hamburg 19 volgt pas na rust. Ryan Babel vindt met een goede actie de ruimte in het centrum, waar de doorgelopen Frenkie de Jong perfect anticipeert. Rustig schiet de middenvelder de gelijkmaker binnen: 1-1. Oranje krijgt er prompt kleur van op de wangen. Overtuigend blijft Nederland de aanval zoeken, met Davy Pröpper en Malen als verse krachten. Na 66 minuten leidt het zowaar tot de 2-1. Eerst redt Manuel Neuer nog fenomenaal op een kop bal van Virgil van Dijk, even later tikt Jonathan Tah de bal knullig in eigen doel. Cadeautje Een curieuze strafschop lijkt Oranje even van een overwinning af te houden. Matthijs de Ligt krijgt de bal minuten plompverloren op zijn arm, volkomen per ongeluk. Scheidsrechter Artur Soares Dias wijst echter naar de penaltystip. Middenvelder Toni Kroos benut het cadeautje: 2-2. Maar dan is daar Malen, als eind station van een prachtige aanval. Technisch perfect tikt de PSV'er een voorzet van Wijnaldum bin nen, Nederland op weg helpend naar een cruciale zege. Dansend stapt Oranje - net als toen - van het veld in Hamburg. GROEPC Uitslagen/programma Stand Na het mogen nu het moeten. Dat is het punt waarop Nederland is aanbeland na anderhalf jaar Ro nald Koeman. En dan kan Oranje veel meenemen uit deze wed strijd. Eerst nog even het nega- tieve: het was slecht om wéér zo snel achter te komen tegen Duits land. Voor de derde keer op rij in het eerste kwartier én door een ke ten van repeterende fouten. Maar laten we natuurlijk bovenal het positieve benadrukken: Oranje barst van de jeugdige energie en op een avond dat het écht moest, werd die omgezet in professionele energie. Symbool voor de veerkracht stond misschien wel het meest Quincy Promes. Hij raakte niet in de war van zijn start, maar deed het prima in een moeilijke rol. Eerst bestreek hij de hele linker flank, na rust de hele rechter. Ga het maar doen in zo'n rol van jo ker. Petje af. Was Duitsland zo gewel dig? Nee, Oranje was voor rust al de betere. Duitsland peerde vaak ballen doelloos weg. Het leek op hoe Portugal speelde tegen Oranje in de finale van de Nations League. Iedereen compact op eigen helft en speculeren op de counter. Wat Koeman vooral kan meenemen, is »Bij Oranje had iedereen van begin tot eind van de wedstrijd een oorlogshouding dat Oranje niet meer alleen leunde op de ideeën van Frenkie de Jong en het beulswerk van Memphis om tot kansen te komen. Het had gisteren ook zomaar 2-5 of 2-6 kunnen worden. Ryan Babel speelde zijn rol bij de goals. Net als Georginio Wijnaldum, die gedul dig zijn momentjes zocht en vond om voor het doel te komen. Dat er echt vastigheid is. Met Davy Pröpper voor Marten de Roon en Donyell Malen voor Denzel Dum fries veranderden de types, maar niet de intenties. Iedereen wist wat hij moest doen. De vraag was gisteravond ook: wat straal je uit in een topwedstrijd? Kun je snel schakelen, ook mentaal? Assistent Dwight Lodweges heeft daar een term voor: een oorlogshouding aannemen. Die houding had ie dereen bij Oranje van begin tot eind. Wat een debuut voor hem. En zeg maar dat het toeval is. Bij PSV was hij vorig seizoen al de speler met het hoogste rendement (doelpun ten afgezet tegen de speeltijd). Een blijvertje, omdat je met hem op alle posities voorin een alternatief hebt. zaterdag 7 september 2019 GO Invaller en debutant Donyell Malen schiet de 2-3 binnen. FOTO PIM RAS Gisteren 1Noord-Ierland 4-12 (7-2) Estland - Wit-Rusland 1-2 2. Duitsland 4-9 (15-6) Duitsland - Nederland 2-4 3. Nederland 3-6 (10-5) 4. Wit-Rusland 5-3 (3-10) Maandag 20.45 uur Estland - Nederland 20.45 uur Noord-Ierland - Duitsland 5. Estland 4-0 (2-14) Nummer 1 en 2 kwalificeren zich voor EK 2020. Als Nederland derde wordt, is er nog een herkansing via play-offs. Het Nederlands elftal moet zich in 2019 gaan plaatsen voor het EK. Oranje-kenner Maarten Wijffels legt de ploeg bij elke interland langs de meetlat. Vier vragen en antwoorden over Duitsland - Ne derland. Maarten Wijffels Hamburg IWas Oranje een team dat klaar is voor fase 2 van de EK-kwalificatie? 2 Was er rendement in het aanvalsspel? 3 Wat toonde het wissel beleid van bondscoach Koeman aan? 4 Was Donyell Malen de juiste keuze als invaller in de spits?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19