ECONOMIE 17 TELECOM NIEUWE BAAS „Uiteraard hebben we binnen eigen huis gekeken. Direct na Maximo's vertrek hebben we ons oor te luister gelegd binnen KPN en iedereen zei: met hem is KPN duidelijk een nieuwe richting ingeslagen, dat gevoel mogen we niet kwijtraken. Soms zijn voor een bedrijf frisse ideeën van buiten nodig.'' ,,We zochten nadrukkelijk iemand die de nieuwe koers voortzet. Er speelt véél: de aanleg van 5G, de verglazing van Nederland en het nieuwe merkenbeleid dat door Maximo Ibarra is ontwikkeld. We denken dat Dominique daar heel goed toe in staat is.'' ,,De markt in België is wel anders dan hier. De aanleg van glasvezel is bij ons verder. De Nederlandse telecommarkt is ook homogener, er is bijvoorbeeld ook consensus over de komst van 5G.'' Dominique Leroy (54) wordt de nieuwe baas van KPN. De Brusselse komt van Belgiës grootste telecombedrijf Proximus, waar ze ceo is. Ze zal de huidige koers voortzetten, zegt president-commissaris Duco Sickinghe. raad van commissarissen hard heeft gewerkt om snel een geschikte vervanger voor Ibarra te vinden. ,,Een bedrijf als KPN moet niet te lang zonder ceo zitten, zeker nu er zo veel belangrijke dossiers op tafel liggen. Het is ook niet goed voor alle werknemers. We hebben dus de gehele zomer door gewerkt.'' ,,Nee, zijn vertrek kwam voor ons als een complete verrassing. We zijn pas daarna gaan zoeken. Maximo lag goed, iedereen binnen KPN was zeer te spreken over hem, daar lag het absoluut niet aan.'' ,,In de telecomwereld kent ieder een elkaar, en er zijn uiteraard ook headhunters.'' Leroy wordt de eerste topvrouw bij Nederlands grootste telecom- bedrijf. Ze begint op 1 december en gaat een basissalaris van 935.000 euro verdienen. De overgang lijkt logisch. Proxi mus is Belgiës voormalige staats- telefoonbedrijf RTT (Regie voor Telefoon en Telegraaf), dat later een tijd als Belgacom ope reerde. Momenteel telt Proximus 4 miljoen mobiele klanten, 2 miljoen internetklan ten en 1,6 miljoen tv- klanten. De omzet be droeg bijna 4,5 miljard euro (2018). Dat ligt in de buurt van KPN, dat met een omzet van 5,6 miljard euro en 5,2 miljoen mobiele klanten iets groter is. President-commissaris Duco Sickinghe (kleine foto), zelf in België lange tijd ceo van tele- comspeler Telenet, is zeer content met de komst van Leroy, die hij 'een allround, geëngageerde leider met veel ervaring op het commer ciële vlak' noemt. Hij zegt dat de De komst van Dominique Leroy naar KPN was nodig, doordat de hui dige topman Maximo Ibarra eind juni liet we ten op te stappen om 'familierede nen'. Naar verluidt konden de vrouw en dochter van de Colombiaanse Itali aan niet aarden in Nederland. Ibarra was pas sinds vorig jaar in dienst. De kans op herha ling lijkt met Leroy klein, want ze komt van een stuk dichterbij. De op 8 no vember 1964 in de tweetalige Brusselse gemeente Elsene/Ixelles geboren Belgische spreekt vloei end Nederlands en Frans. Voor haar baan bij Proximus werkte ze 24 jaar bij Unilever, waar ze op klom tot directeur van BeLux. Ze zat ook in het managementteam van Unilever Benelux. Leroy is nu commissaris van Ahold Delhaize. '-♦•it* zaterdag 7 september 2019 Belgische Leroy gaat KPN leiden Hebben jullie Jan Kees de Jager of Joost Farwerck, de andere twee directieleden, nog over wogen? Wat verwachten jullie van Dominique Leroy? Leroy is nu ceo van Proximus, het KPN van België. M Dominique Leroy. foto kpn In ruim twee maanden een nieuwe ceo vinden is vlot. Waren jullie zelf al langer op de hoogte van Ibarra's vertrek? Hoe zijn jullie bij Dominique Leroy terechtgekomen? David Bremmer Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17