Ik zag een muis! Waar? Daar op de trap! (En wat nu?) Ik ben een beetje bang voor een vriend van mijn man. Wat te doen? JOOST MAG 'T WETEN Niet alleen de vrienden van mannen zijn schaars, de mannen zelf ook. Een nicht van me, iets in de 40 en single, is een tijdje op een droevig datingpad geweest. Dit waren haar categorieën: 1. De Exen. Heren die voortdurend praten over hun ex. Ofwel overleden: zielig. Ofwel ervandoor met een ander: vervelend. Maar altijd droeve verha len waar je niet op zit te wachten. 2. De Wippers. Het woord zegt het al. Kwam een heel enkele keer weleens goed uit, maar meestal niet. Hun tegendeel waren: 3. De Bouwers. Heren die meteen beginnen over het opbouwen van een relatie. Te herkennen aan termen als eerlijkheid, wederzijds vertrouwen en een open haard met een goed glas wijn. In de prak tijk vaak zoekend naar een oppas voor hun drie kinderen. Maar altijd nog beter dan: 4. De Saaien. Je hoort ze twee minuten en je weet zeker: weer een verloren avond. Dus u boft geweldig met die hartstikke leuke man. Al betekent dat natuurlijk niet dat u akkoord hoeft te gaan met Piet Penoze. Als Holleeder in zakformaat weer eens begint op te snijden over zijn contacten met de onderwereld, gooi er dan eens tussen: 'Toen ik onlangs met mijn oude vriend Al Capone in Chicago was...' Daar zou ik het in eerste instantie even bij laten. Was toch meteen naar me toe gekomen! Bij de eerste signalering van de muis. Dan had ik kunnen antwoorden: 'zet een muizenval' of: 'gebruik gif!' Hoewel dat een erg wrede dood is. Na val en gif had ik nog op een muizenstekker kunnen wijzen. Na onderzoek over muizen- bestrijding, want ik heb nog nooit van zo'n ding gehoord. Zelfs als u mij geschreven had dat al die zaken al aan de orde waren geweest, had ik nog de on- gediertebestrijding in stelling kunnen brengen. Maar nu ook dat niet mag, sta ik met vrijwel lege handen natuurlijk. Vrijwel, inderdaad, want de liedkunst en een oude spreuk helpen mij verder: 'Ik zag een muis! Waar? Daar op de trap! Waar op de trap? Nou daar!' En dan is er nog de oude tongbreker: 'de kat krabt de krullen van de trap'. Alles wijst richting trap! Zo'n kat krabt daar niet voor niets, dus in die buurt moeten muizen zich regelmatig op houden. Katten zijn niet gek natuur lijk. Nu we het toch over katten heb ben, brengt dat me op een idee. Mijn laatste uitweg, mijn redder in de nood: een kat! Goed, nu dat schijnprobleem is opgelost, volgt hier de oplossing van uw echte probleem: zet 's avonds na 10 uur uw telefoon uit. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Een bejaard familielid heeft een muis in huis. Pogingen om die de nek om te draaien met val, gif of muizenstekker hebben niet gewerkt. Geregeld belt dit familielid om te melden waar de muis nu weer is gezien, al is het 11 uur 's avonds. Professionele ongediertebestrijding wordt resoluut geweigerd, mogelijk uit schaamte. Hoe nu verder? Ik heb een hartstikke leuke man ontmoet en het is dik aan. In zijn kennissenkring zit een man voor wie ik een beetje bang ben. Hij heeft stoere praatjes, soms over zijn band met crimi nelen. Ik weet niet of ik hem moet geloven. Liever zou ik afstand nemen. Maar de vrienden van mijn man zijn niet zo dik gezaaid. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131