MONICA Voor ze er erg in heeft, vraagt Monica of Nieuwe Liefde met haar zou willen trouwen. Katy Perry ,,O ja, we hebben een uit nodiging voor een bruiloft gekre gen." Nieuwe Liefde en ik zitten aan de ontbijttafel bij hem thuis. Geen kinderen, alle tijd van de wereld. Hij vist hem uit de eeu wige stapel papier op de rand van de tafel en geeft hem aan me. De aankondiging ziet eruit als een stukgelezen Suske en Wiske- album, met als titel Hans en Margreet en het jubelende ja-woord. ,,Leuk gedaan, hè?'' Ik knik. Nieuwe Liefde is stripfan, net als de bruidegom. Mijn naam staat ook op de enveloppe, zie ik. De eerste keer dat we samen post krijgen. ,,Zij wonen ook niet samen, toch? Spannend dat ze dan toch trouwen.'' Hij denkt even na en kijkt op van zijn krant. ,,Ja, maar ze kennen elkaar al best lang.'' Nieuwe Liefde is getrouwd geweest. Ik nooit, wel bijna. Al jaren hangt er een ongedragen bruidsjurk in de berging. ,,Zou jij nog een keer willen trouwen?'' Hij legt de krant neer. ,,Ik weet het niet. Misschien. Jij?'' Ik haal mijn schouders op. ,,Het is wel lastig om te beloven dat je de rest van je leven samen blijft.'' ,,Maar je kan het ook anders zien'', zegt Nieuwe Liefde. ,,Trou- wen om te vieren dat je van elkaar houdt.'' Dat klinkt beter. Vieren dat je van elkaar houdt. Ik pak de hagelslag en laat de chocolade op mijn bo terham springen. ,,Als ik nu zou vragen of je met mij wil trouwen, wat zou je dan zeggen?'' De vraag floept op tafel voor ik erover heb nagedacht. Niet eerlijk natuurlijk, om er een 'als dan'- constructie van te maken. Dat vindt Nieuwe Liefde ook. ,,Daar geef ik pas antwoord op als je de vraag echt stelt.'' Ik snij mijn boterham door de helft en plak de hagelslagjes die op mijn bord zijn gevallen op het topje van mijn vinger en piek ze weer op hun plek. ,,Ik wil niet trouwen, hoor. Daar kennen we elkaar nog niet goed genoeg voor.'' Ik neem snel een hap en kijk schuin van achter mijn boterham naar de andere kantvan de tafel. Hij pakt zijn krant weer op en glimlacht. ,,Dat vind ik ook.'' Het productieteam van Katy Perry wilde de suggestie wekken dat de zangeres werd op gegeten door een enorme opblaas bare mond, waarop ze ook moest kun nen staan en lopen. Maar inflatables zijn net springkussens; je kunt er niet stabiel op staan. Whitehead verzon een constructie met een verborgen podium. De kauwende mond komt in beweging door een man die onder het podium aan een touw trekt. Monica Beek (42) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 11 en 8 en heeft een vriend. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2019 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 115