'In Nederland is zo'n correctie stervensduur' ,,Na mijn zwangerschappen bleef mijn buik staan. Hij was zo bol dat mijn borsten erop lagen. Onder die buik hing het over tollige vel van de 27 kilo die ik tijdens mijn zwangerschap was aangekomen. Ik bokste fanatiek om mijn oude figuur terug te krij gen. Ik kreeg slanke armen en benen, maar die buik bleef. Ik had het daar psychisch best moeilijk mee. Mijn zus was na twee kinderen weer mooi slank geworden; ik hulde me in over sized kleding om mijn figuur te verbergen. De striae, die hangende huid, nooit een bikini aan kunnen: ik was het gewoon zat. Mijn man neemt me zoals ik ben, maar ik vond mezelf niet mooi. Een vrouwendinge tje misschien. Een buikwandcorrectie is stervensduur in Nederland: 8000 euro. Je krijgt dat bedrag niet vergoed van de verzekering. Nu ga ik al jaren op vakantie naar Turkije en ik wist dat zo'n correctie daar voor minder dan de helft kan. Ik vond het wel eng: hoe komt het eruit te zien? Wat als ik niet tevre den ben? Gelukkig stond mijn huisarts meteen achter me. Ik heb de operatie via een bureau in Leiden geboekt. De Turkse eigenaresse is als begeleider mee naar Istanbul gegaan. Een enorme opluchting, ik vertrouwde helemaal op haar. De operatie inclusief zorghotel voor een week kostte 3000 euro. Een flink bedrag, maar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Ik heb nu weer een platte buik! Er zit een litteken van heup tot heup, een dun lijntje onder mijn onderbroekrand. 'Zo, dat heb ben ze mooi symmetrisch gehecht', zei m'n huisarts. Mijn man vindt het resultaat ook heel mooi, maar is vooral blij dat ik blij ben. In mijn hoofd was ik er zestien jaar elke dag mee bezig; nu is dat hoofdstuk afgesloten." Melanie Man (38) uit Spijkenisse. Werkt bij de gemeente Rotterdam. Liet afgelopen januari een buikwandcorrectie uitvoeren in Turkije. ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2019 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 105