OZCAN AKYOL SP komt met plan voor terugkeer basisbeurs Vijfduizend wereldrecords in nieuwe uitgave 6 Grootste tafeltennisbatje donderdag 5 september 2019 Column om vrijblijvend een robbertje met een agent te gaan vechten, omdat de sancties bekend zijn: geweld en opsluiting. Bij ons is elk mediageniek poli tieoptreden voer voor een natio naal debat, zoals een paar dagen geleden, toen een meisje werd in ingerekend omdat ze tijdens de in troductiedagen van een studen tenvereniging een agent stond te provoceren. Ddt is onze cultuur. Dat zelfs een jongere met een opleiding de autoriteit van de politie onder mijnt. En als een agent dan zijn ge zag wil tonen, moet hij daarna da genlang op sociale media lezen dat-ie het allemaal niet goed heeft gedaan. Er werd flink gereorganiseerd bij de politie, maar daarbij was er on voldoende aandacht voor de maat schappelijke positie van agenten. Dat laatste geldt trouwens even goed voor ambulancemedewer kers. Een bedenkelijke traditie is dat we altijd na de jaarwisseling een balans moeten opmaken van hoeveel geweld hulpverleners hebben ondervonden tijdens hun dienst. Het is maar een vermoeden, maar ik ken weinig andere landen die een dergelijk probleem op deze manier zouden laten doorsudde ren. De bal ligt bij de politiek. Het huidige geweldsmonopolie van de politie is kennelijk niet toerei kend. En daarbij zijn straffen voor misdragingen jegens agenten te laag. Tijd om daar verandering in te brengen. Voor zijn wetsvoorstel grijpt Kamerlid Frank Futselaar terug op het oude systeem voor studiefinan ciering, zoals dat gold vóór het leen stelsel werd ingevoerd in 2015. Toen kregen alle studenten een basis beurs en konden sommige studen ten aanspraak maken op een aan vullende beurs. Beide waren een gift en hoefden te worden niet te rugbetaald. Futselaar laat deze elementen te rugkeren, maar noemt geen bedra gen. Zo kunnen andere partijen daarover meedenken. Hij houdt ook de mogelijkheid open om al- leen de bestaande aanvullende beurs uit te breiden naar een gro tere groep studenten, zoals PvdA, GroenLinks en ook regeringspartij D66 suggereren. ,,Dan zet je het be drag voor de basisbeurs op nul euro en pas je alleen het bedrag voor de aanvullende beurs aan.'' Het SP-Kamerlid wil de bedragen voor de basisbeurs en aanvullende beurs niet vastleggen in de wet, maar in een algemene maatregel van bestuur. ,,Die zijn dan nog aan te passen.'' De SP was altijd al tegen het leen stelsel, maar nu de PvdA deze week de handen aftrok van het leenstel sel en pleitte voor de terugkeer van een vorm van basisbeurs, acht Fut selaar de tijd rijp om met een initia- tiefwet te komen. Ook D66-leider Rob Jetten bood gisteren ruimte om het leenstelsel aan te passen. CDA en Christenunie pleiten al langer voor de terugkeer van de ba sisbeurs, maar zijn gebonden aan het regeerakkoord. Er laait een nieuwe discussie op over het aanzien van de politie. De directe aanlei ding is een voorval in Rotterdam, waar een agent bewusteloos werd geslagen nadat hij had willen op treden tegen de overlast die een trouwstoet had veroorzaakt. Hoe wel sommige media ons willen doen geloven dat de incidenten toenemen, blijkt daar uit onder zoek geen sprake van - ze zijn al leen heftiger. Maar daarmee be staat het probleem dus nog steeds. Politieagenten voelen zich vaker onveilig op straat. Het is een zorgelijke ontwikke ling, vooral omdat we als samenle ving zelf ervoor hebben gezorgd dat we op dit punt zijn beland. In Nederland probeert de politie in eerste instantie, volgens richt lijnen, vooral de-escalerend op te treden, wat in de praktijk betekent dat ze met elk klootzakje gaan pra ten, in de hoop op gedragsverbete ring. Daarna volgt pas eventueel de échte actie. Een ander euvel voor het politie apparaat is dat we in dit land een broertje dood hebben aan hiërarchie. Op veel vlakken zijn Rus land en Turkije geen bakermatten van beschaving, maar in elk geval zal daar nie mand het in zijn hoofd halen GO y @OzcanAkyol ootzak es De SP werkt aan een initiatief- wet die een basisbeurs moet terugbrengen. Daarmee wil de partij andere partijen dwingen om nog deze kabinetsperiode het huidige leenstelsel voor stu denten te hervormen. Hanneke Keultjes Den Haag De aller-, aller-, In de amusementshal Pins Mechanical Company in de Amerikaanse stad Columbus (Ohio), ligt een tafelten- nisbatje van 3,53 m lang en 2,02 m breed. Dit record is vastgesteld op 21 juli 2017. Het gevaarte is gemaakt door Rise Brands en is ongeveer twintig keer groter dan een standaardbatje. In 2018 reisde een afvaardi ging van Guinness World Records naar de amuse mentshal om te controleren of er daadwerkelijk met het batje kan worden gespeeld. Dat is het geval. Kijk op de site bij /video hoe Hidde Tangerman zijn oude record klapgeluiden maken verbreekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6