Ondernemers nemen een kijkje bij de Schouwse collega's IN DE REGIO 6 Uitvoering participatiewet MIJN DORP, MIJN STAD Esme Soesman Zierikzee Bij de uitvoering van de Participa tiewet is werk dan ook nadrukkelijk breder getrokken dan alleen een (deeltijd)baan. De Zuidhoek, ooit sociale werkplaats waar je kwam te werken als je lichamelijke, psychi sche of verstandelijke beperkingen had, ontwikkelt zich de komende jaren van het productiebedrijf dat het nu is tot een mensontwikke lingsbedrijf. Oftewel een plek waar De Zuidhoek timmert volop aan de weg met nieuwe initiatieven je allerlei vaardigheden kunt leren die je nodig hebt als werknemer. Mensen die lang van de arbeids markt af zijn geweest, kunnen er werkervaring op doen. Maar ook blijft er plek voor 'de oude wsw- ers', die ooit via de Wet sociale werkvoorziening bij de Zuidhoek zijn beland. Zij kunnen er tot hun pensioen blijven. De nieuwe doel- groep 'beschut', mensen met bij voorbeeld een zware handicap of verslaving die niet bij reguliere be drijven binnenkomen, kunnen eveneens bij de Zuidhoek terecht. Voor zover Van den Bos vooruit kan kijken, blijft de Zuidhoek 'tot in lengte van dagen' bestaan. Op ter mijn sluiten wel de afdelingen me taal en verspanen, omdat die te veel verlies opleveren. Winstgevende onderdelen op deze afdelingen worden op een andere manier bin nenshuis gehouden. Tegelijkertijd timmert de Zuid hoek volop aan de weg met nieuwe initiatieven. Zoals bijvoorbeeld WijkWel. Bij deze pilot zet de Zuidhoek onder meer arbeidsge handicapten, vluchtelingen en mensen met een bijstandsuitkering in om vervoer van ouderen te ver zorgen die bepaalde voorzieningen in hun buurt missen. Daarmee haakt de organisatie aan bij andere taken die op het bordje van de ge meente liggen, op het gebied van het sociaal domein. Platform Om zoveel mogelijk mensen de ar beidsmarkt op te helpen, is volgens Van den Bos ook het platform dat onderwijs, ondernemers en over heid samen op Schouwen-Duive- land hebben opgericht van groot belang. Samen wordt geprobeerd jongeren makkelijker vanuit het onderwijs de weg naar werk te la ten vinden of dat goed te begelei den via bijvoorbeeld jobcoaching. Die inzet moet er vervolgens weer toe leiden dat Schouwen-Duive- land als plek waar je mooi werk kunt vinden, steeds aantrekkelijker wordt. Esme Soesman Zierikzee Blij is voorzitter David van de Plasse van Ondernemerskring Schouwen-Duiveland dan ook met de grote opkomst gisteren in Zierikzee. Daar troffen 300 Zeeuwse ondernemers van On dernemend Zeeland elkaar om te netwerken en een kijkje te nemen bij Saman, Omoda en Your Sur prise. Stuk voor stuk leden van de ondernemersclubs in Schouwen- Duiveland, Goes, Reimerswaal en Borsele. ,,Dit bindt. Je kunt proble men en kennis delen. En samen ook een front vormen richting bij- voorbeeld provincie als er iets speelt." Urgente onderwerpen „Urgente onderwerpen zat", al dus Van de Plasse. „Huisvesting, opleiding, personeel en logistiek zijn een paar zaken die bij onder- Huisvesting, opleiding, personeel en logistiek zijn een paar zaken die bij ondernemers leven nemers leven. Door als onderne mers van tijd tot tijd bij elkaar te komen, kun je problemen en ken- nis delen en samen belangen on der de aandacht brengen. Dat is belangrijk", vindt Van de Plasse. ,,Ik ben van mening dat op het moment dat je goed voor je on dernemers zorgt dat dat ten goede komt aan een prettig leefklimaat voor iedereen. Gaat het goed met je ondernemers dan valt er bij voorbeeld ook al snel iets cultu reels te beleven en noem maar op." Ondernemend Zeeland is vier jaar geleden ontstaan uit een één tweetje van de Goese en Schou- wen-Duivelandse ondernemers kringen. Later kwamen daar ook Reimerswaal en Borsele bij. Omoda, Saman en YourSurpise zijn, hoewel de eerste twee al lang bestaan, alle drie bedrijven met jonge bazen. Zij vertelden wat meer over de achtergrond van hun succes. Miniworkshop BIJenhouden Klarinetmuziek in de Grote Kerk donderdag 5 september 2019 SD Iedereen op zijn niveau aan de slag Iedereen aan de slag, maar dan wel op zijn of haar eigen niveau. Dat is de insteek van de ge meente Schouwen-Duiveland bij de uitvoering van de participa tiewet. Is het niet via een be taalde (deeltijd)baan dan mis schien via werk in de Ruilwinkel. ,,Dat is niet alleen belangrijk om financieel onafhankelijk te kun nen worden, maar vooral ook voor je eigenwaarde," zegt wet houder Cees van den Bos. In groepen bezochten ondernemers één van de drie gastbedrijven: Your Surprise, Saman of Omoda. Hier leidt Jacob Berghuis mensen bij Saman rond. foto drik-jan gjeltema Iedereen in Zeeland heeft baat bij een gezonde Zeeuwse eco nomie. En daarom is het be langrijk dat ondernemers in Zeeland samen optrekken. -David van de Plasse OUWERKERK Een klein beetje theorie en dan gelijk de bijen in. Dat is de opzet van de miniworkshop BIJen houden, die zaterdag gegeven wordt op zorg boerderij De Stelle in Ouwerkerk. Imkers van Imkersvereniging Schouwen-Duiveland leren deelnemers alles over het reilen en zeilen in de bijenkast, over soorten bijen en het be lang van de diertjes voor de groente- en fruitteelt en de natuur. Beschermende kleding is aanwezig. Een lange broek verplicht. Deelname (vanaf 12 jaar) is gratis. Opgeven voor de workshop kan door een mail te sturen naar de penningmeester van de club via: vroomr@xs4all.nl. De middag is van 13.00 tot 16.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Klarinetkwartet Liquo rice Stick geeft morgen, vrijdag, een concert in de Grote (Hervormde) Kerk van Haamstede (Ring 1). Het ensemble uit Ber gen op Zoom bestaat uit Bi TEtflfj kijknpTholen.nl Klarinetkwartet Liquorice Stick. foto riet schlee vier ervaren muzikanten, zij spelen verrassende muziek in verschillende stijlen. Het ensemble laat zien wat er mogelijk is met de klarinet in een kleine bezetting. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegang is vrij, bij de uit gang wordt gecollec teerd voor het onder houd van het kerkorgel van de kerk. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 13.00 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Mu seum geopend; ELLEMEET Dorps huis, 19.00 uur: Medi tatie; KERKWERVE Dorps huis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; Theetuin de Stok roos, 11.00-20.00 uur: Maisdoolhof open; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljarten, 19.30 uur: Klaverjas; ZIERIKZEE Havenplein, 9.00 16.00 uur: Weekmarkt; Kraanplein, dagelijks: Raamexpo O, kijk Zie- rik langs de Ee; Scou- tinggebouw Veenlaan, 20.00 uur: Voorstel ling Vuurdoop door de Rederijkers Zierikzee; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Expeditie Zeeuwse IJstijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57