Horror rond gevaarlijke jurk Tobbende vrouw creëert jongere versie van zichzelf 7 Wie is erger: de dader of de destructieve rechercheur? In Fabric =H=Bïvo La Grande Bellezza hij de aandacht in een andere Itali aanse gangsterfilm, Gomorra (2008), die zich afspeelt in de omgeving waar hij is geboren: Napels. Verknocht Servillo is verknocht aan Italië. Een carrière in het buitenland ambieert hij niet, deels omdat zijn Engels niet toereikend is. Interviews geeft hij in het Italiaans, met een tolk erbij. De ambitie naar Hollywood af te reizen heeft hij totaal niet. ,,Op mijn leeftijd zeker niet meer. Ik sta in de winter maanden liever 's avonds in het theater en in de zomermaanden op een Italiaanse filmset. Ik zou niet weten waarom ik mijn leven zou moeten veranderen.'' LA RAGAZZA NELLA NEBBIA Celle Que Vous Croyez Als er iemand lol beleeft aan het bedenken, schrijven en regisseren van films, dan is het Peter Strick land wel. De Brit houdt van gen refilms en fijne vakidioterie en verwerkt beide graag in zijn kunstzinnige cultfilms. Zo combineerde hij in Berberian Sound Studio (2012) het vak van Gerauschmacher (degene die ge luidseffecten verzorgt in een film of hoorspel) soepel met het genre van de fantastische film. In zijn nieuwste avontuur, waarin een bloedrode jurk staatsgevaarlijk blijkt, heeft Strickland wederom alles uit de kast getrokken. De film is niet zo griezelig als je zou verwachten, maar hij is wel degelijk een feestje om naar te kijken. In Fabric is vreemd, myste rieus, aandoenlijk en bij vlagen grappig. Qua vorm is aan alles ge dacht. Het camerawerk en het sounddesign zijn prima, maar vooral de retroaankleding is fan tastisch. Ook speelt Strickland met de typische kleuren van old- school VHS-tapes; herkenbaar voor iedereen die decennia terug allerhande horrorfilms huurde in de videotheek. Vooral dat aange- naam obscure gevoel komt hier, voor de liefhebber, visueel tot leven. - M.N. Het Franse drama Celle Que Vous Croyez is een duidelijk geval van vrouw in de war. In de vertolking van Juliette Binoche levert dat al tijd iets bijzonders op, ook al is in dit geval de uitwerking verre van perfect. Binoche speelt Claire, een ge scheiden literatuurdocent van in de vijftig die tobt met het ouder worden. Haar minnaar heeft haar gedumpt, dus besluit zij aan te pappen met diens beste vriend, die beduidend jonger is dan zij. Haar methode is verrassend: Claire geeft zich uit als een jon gere editie van zichzelf op Face- book en houdt haar jongere min naar voortdurend voor de gek, maar wel op veilige afstand. Als structuur bestaat de film van Nebou hoofdzakelijk uit ge sprekken tussen Claire en haar psychiater, waaruit al snel gecon cludeerd kan worden dat het niet goed afloopt. Maar ja, Claire houdt er in elk geval een potje zeehondenseks aan over. - A.Z. donderdag 5 september 2019 GO THRILLER Regie: Donato Carrisi. Hoofdrol len: Toni Servillo en Jean Reno. Hoeveel thrillers zijn er geschre ven en verfilmd over jonge meis jes die plotseling verdwijnen? Misschien wel 75 procent van het totale misdaadgenre? Ook het Italiaanse politiedrama La Ra- gazza nella nebbia (Het meisje in de mist) begint op deze wijze. Maar toch gaat het verhaal een heel andere kant op dan de kijker verwacht. Of het de goede rich ting is, is de vraag die na afloop blijft hangen. Het begint met een cliché: een 16-jarig meisje verdwijnt uit het Italiaanse bergdorp Avechot en lijkt in het niets te zijn opgelost. Een gerenommeerde recher cheur genaamd Vogel (Toni Ser villo) wordt op de zaak gezet. Hij onderzoekt of de verdwijning een opstandige tieneractie is of dat er sprake is van een misdrijf. Zijn methodes zijn op zijn minst curi eus. Zo bespeelt en gebruikt hij de media om de verdachte uit de tent te lokken. Schrijver Donato Carrisi ver filmde zijn eigen verhaal en citeert er lustig op los, vooral uit misdaadfilms en -series, denk aan Fargo, Twin Peaks en diverse Scandinavische krimi's. Het ver wijzen werkt tot op zekere hoogte, totdat er een ontknoping volgt die op zijn minst bespotte lijk en vooral ongeloofwaardig is. Toch is het voorafgaande de moeite waard, vooral door de vertolking van Servillo als de ijdele en onberekenbare Vogel en de wijze waarop de media wor den afgeschilderd, als bloeddor stige hyena's die zich graag door deze destructieve speurder laten misbruiken. Jammer van die laat ste vijf minuten. - A.Z. Marianne Jean-Baptiste in de rode killerdress. foto infabric HORROR Regie: Peter Strickland. Hoofd rollen: Marianne Jean-Baptiste, Gwendoline Christie. DRAMA Regie: Safy Nebou. Hoofdrollen: Juliette Binoche en Francois Civil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51