Horrorclown keert terug naar het stadje van The Losers Club 6 Zonder twijfel is Toni Servillo (60) de belangrijkste filmacteur van Italië. Meesterlijk waren zijn vertolkingen van de Italiaanse premiers Giulio Andreotti (Il Divo) en Silvio Berlusconi (Lord). Voor zijn hoofdrol in La Grande Bellezza (2013) kreeg hij een Europese Oscar, zijn tweede. Nu is hij te zien in de thriller La Ragazza nella nebbia. Ik sta in de winter liever in het theater en in de zomermaanden op een Italiaanse filmset Top 5 in de bioscoop 3 (3) Angel has fallen €74.000 4 (-) The Matrix €61.000 5 (5) Good Boys €42.000 Nu in de bios A Rainy Day in New York Once upon a time in Hollywood Blinded by the light FILMNIEUWS Oeuvreprijs voor Claude Lelouch Nieuwe film LaBeouf in Leiden een enkele Ita liaanse acteur kan zo feno menaal par mantige land genoten ver tolken als Toni Servillo (60). Hoe ijdeler of decadenter deze perso nages zijn, hoe beter hij ze weet te vertolken. Zo ontmaskerde hij voor de camera al twee Italiaanse premiers - Giulio Andreotti (in Il Divo) en Silvio Berlusconi (in Loro) - in al hun zwakheden en grootheidswaan. Geen wonder dat regisseur Paolo Sorrentino altijd een beroep doet op Servillo, van huis uit een theater acteur, als hij de Italiaanse man op gevorderde leeftijd te kijk wil zetten. Vooral in La Grande Bellezza (2013), hun beider meesterwerk, is Servillo fenomenaal als Jep Gambardella, een journalist op leeftijd die tot het besef komt dat zijn leven vooral uit ge miste kansen en verkeerde keuzes bestaat. Over zijn rol zei Servillo destijds: ,,Ik beschouw Jep als een Romeinse ruïne die op instorten staat. Hij It Chapter Two beseft dat hij verkeerde keuzes in zijn leven heeft gemaakt, waarmee hij wat mij betreft helemaal model staat voor Italië, een land in verval.'' Voorbeeld In zijn nieuwe film, de thriller La Ragazza nella nebbia (Het meisje in de mist), voegt Servillo weer een opmerkelijk personage toe aan zijn verzameling: rechercheur Vogel, die de verdwijning van een meisje uit een religieus gezin moet oplossen en daarbij zeer ongebruikelijke midde len gebruikt, waarbij hij zelfs de media voor zijn karretje spant. Het typeert de in de buurt van Napels geboren acteur dat hij voor dit soort rollen kiest. Zijn filmrollen betreffen vaak eenlingen die zich af wenden van de wereld om hen heen en hun eigen pad kiezen. Zijn rol al Berlusconi in Loro, een vrijwillige banneling in eigen land, is daar een treffend voorbeeld van. Over zijn aanpak van die vertolking zei Servillo na de première: ,,Ik be schouw Berlusconi als een geniale entertainer, die zo in zijn eigen wereld is opgegaan dat hij geen oog heeft voor de zorgen van de bevol king. Dat, en zijn discutabele gedrag, hebben hem als premier de das omgedaan. Hoewel je het met hem nooit zeker weet. Op een gegeven moment staat hij weer op het podium.'' Voordat Servillo zich als film acteur specialiseerde, was hij vooral actief in het Italiaanse theater, waar hij nog steeds - op de man af ge vraagd - een voorkeur voor heeft. Rond zijn veertigste koos hij ook voor filmrollen. Zijn doorbraak dankt hij aan Sorrentino, die hem de hoofdrol gunde in Le Conseguenze dell'amore (2004). Hij is daarin te zien als een eenzame, in ballingschap le vende boekhouder die schatplichtig is aan de maffia. Internationaal trok Andy Muschietti, leverde miljoenen op. In It Chapter Two zijn de be vriende buitenbeentjes van The Losers Club uit het stadje Derry volwassen. Het is 27 jaar nadat zij de moorddadige clown versloegen. Maar anno nu verdwijnen er plotseling opnieuw kinderen en verschijnen die ellendige rode ballonnen weer. Ze keren terug om wederom de strijd aan te gaan met hun allerdiepste angsten. De acteurs zijn ook in dit vervolg prima gecast. Vooral Bill Hader vormt een broodnodige komische noot in het griezelige geheel. Maar hoewel alles er wederom gelikt uitziet, is deze uit- Stephen King speelde in 1986 met zijn horrorroman It perfect in op onze onderbuikangst voor clowns. Zijn vuistdikke roman werd in 1990 verfilmd tot succesvolle miniserie en daar eindigde de zegetocht van hor rorclown Pennywise niet: in 2017 ver scheen het eerste deel van deze twee delige remake van It. Het bleek op alle fronten een succes; de film, net als dit tweede deel geregisseerd door gesmeerde horror van bijna drie uur echt te lang om de spanning vast te houden. - Marieke Nieuwdorp donderdag 5 september 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) The Lion King €145.000 2 (2) Once upon a time in Hollywood €112.000 KOMEDIE Woody Allen is weer eens uitstekend op dreef in deze komedie over twee jonge mensen die elkaar uit het oog verloren in New York. Elle Fanning speelt een jonge journaliste die in contact komt met een regisseur die in een crisis verkeert. Ook zijn scenarist (Jude Law) heeft het moeilijk. DRAMA Quentin Tarantino brengt het jaar 1969 tot leven in zijn brute sprookje over Hollywood. Dat gebeurt aan de hand van een B-acteur (Leonardo Di- Caprio) en diens stuntman (Brad Pitt). De bende van Charles Manson speelt ook een rol in dit verhaal. KOMEDIE Een Engelse tiener uit een Indiaas mi lieu is helemaal in de ban van Bruce Springsteen. Zijn teksten zijn voor hem een soort evangelie in het bittere Engeland van Margaret Thatcher. Zijn ouders hebben grote moeite met zijn aspiraties om schrijver te worden. j Kijk op de site bij /video —s Bekijk de trailers voor de films van volgende week De Franse film maker Claude Lelouch (81) krijgt op Film by the Sea - vol gende week in Vlissingen - een Career Achieve ment Award. Le- louch is bekend van films als Un homme et une femme, Les uns et les autres en Les misérables. Zijn nieuwste film, Les plus belles années d'une vie, gaat op Film by the Sea in première. The Peanut But ter Falcon is ge selecteerd voor het Leids Inter national Film Festival. De film volgt de jonge Zak (Zack Gott- sagen), een jon gen met het syndroom van Down, weggelo pen uit een ver pleeghuis. Met de eveneens voortvluchtige Tyler (Shia La- Beouf) jaagt hij zijn dromen na. Vanaf 19 de cember ook in de bioscoop. GO Vertolker van dwarse eenlingen Ab Zagt 44 Toni Servillo, acteur HORROR Regie: Andy Muschietti. Hoofdrollen: Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Skarsgard. Bill Skarsgar als de doodenge clown Pennywise in het tweede deel van It. foto warner bros E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50