4 Muziekfestival Je kunt er de klok op gelijk zetten. Het eerste weekend van september stoempen vele tientallen Zeeuws-Vlaamse twintigers en dertigers op de fiets de grens over naar Stekene. Voor het tweedaagse muziekfestival Crammerock. Met dit jaar optredens van Balthazar, The Vaccines en K's Choice. In de aanloop naar Los Angeles Met Nijntje mee langs speeltuin en het bos Bob Maes Vrijdag rond een uur of drie vertrekken de eerste fietsers vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Stekene, dat op ruikafstand van de gemeente Hulst ligt. Daar komen de meeste Nederlandse bezoekers dan ook vandaan. 'Waarom de auto pakken, als je met de fiets net zo snel bent?', redeneren veel festivalgangers. Een goed hal fuur doortrappen en je staat op het terrein, daar aan de parallelweg van de E34. De terugweg duurt vaak wat langer, na al die pintjes, bouletjes en friet. Het voordeel daarvan: tegen de tijd dat je thuis bent, ben je vaak weer fit. Wachtlijst Crammerock beleeft vrijdag en zater dag de 29ste editie. Het festival begon ooit om het tienjarig bestaan van het Stekense jeugdhuis De Cramme te vieren. Dat was in 1991. Nu is Cram merock uitgegroeid tot een van de grote spelers in het middensegment van het Belgische festivalland, dat met onder meer Rock Werchter, Graspop, Pukkelpop, Tomorrowland en de Lokerse Feesten al goed be deeld is. Ook komend weekend zak ken 35.000 bezoekers af naar Oost- Vlaanderen. De kaartverkoop begon Het steekt dat we zoveel liefhebbers telkens moeten teleurstellen Camping Crammerock is voor de negende keer op rij uitverkocht. En ook de camping zit met 7500 gasten ramvol. Verwon derlijk is het dus niet dat de organisa tie aan uitbreiding denkt. De vraag is er blijkbaar naar. ,,Het steekt dat we zoveel festivalliefhebbers telkens moeten teleurstellen", vertelde orga nisator Geert Robbrecht vorig jaar aan de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. Hij zou graag uitbreiden naar de voetbalvelden van de naast gelegen club Avanti Stekene. Het zou de tweede keer zijn dat Crammerock uitbreidt. In 2011 ver huisde het festivalterrein van het centrum van Stekene naar de, gro tere, huidige locatie op sportcomplex Groene Putte aan de E34. Daar kun nen festivalgangers hun auto veel makkelijker kwijt dan in hartje Ste- kene. Pendelbussen kunnen eenvou diger hun passagiers droppen en ou- ders die hun kroost niet de fiets op willen sturen, maken er gebruik van de kiss&ride-zones. Programma De optredens zijn in twee tenten. De grootste tent heeft twee podia, Main South en Main North. Is het ene op treden klaar, dan start pakweg tien minuten later het volgende aan de overkant van de tent. Het derde po dium staat in de Club. Daar zijn vrij- eind mei en alle kaarten waren bin nen een vloek en een zucht verkocht. De wachtlijst voor tickets is immens. Volgens de organisatie komt dat mede door de toegangsprijs. Een dag ticket kost 37 euro, een weekend 58 euro. In een zowat verzadigd festival- land, zijn dat inderdaad aantrekke lijke prijzen. Wie drie dagen naar Lowlands in Biddinghuizen gaat, be taalt 210 euro. EN 4 REDENEN MEER Metal Kindertheater donderdag 5 september 2019 Crammerock is arenzeloos Dooula The Vaccines. foto crammerock 44 Black Box Revelation. De Belgische band Balthazar. FOTO THOMAS NOLF Geert Robbrecht, organisator Lil' Kleine op Vestrock. FOTO BOAZ TIMMERMANS Crammerock ligt aan de E34, over de grens met Heikant. foto crammerock Het ooit zo populaire muziek genre powermetal staat don derdag 12 september gepro grammeerd in De Spot, in de vorm van Fire Whitin. De band werd in 2012 opgericht als sym fonische hardrockband die enkel covers speelde. In rap tempo ontwikkelden de heren zich en in 2014 brachten ze hun eerste album uit met eigen nummers. Metal van de jaren 80 is de grootste inspiratiebron van de Middelburgse band. Ook di verse moderne metalstromin- gen klinken door in hun num mers en tijdens optredens mogen de grunts en beukende drums niet ontbreken. Fire Within staat aan de voor avond van een bijzonder pro ject. De band is door producer Matt Starr uitgenodigd om in het najaar een EP op te nemen in de 606-studio in Los Ange les. Dankzij een succesvolle crowdfundingscampagne pak ken de heren over enkele weken het vliegtuig naar Ame rika. Voor het zover is, gaat de band op tournee, met als aftrap het optreden in 'hometown' Middelburg. Donderdag 12 september, De Spot Middelburg, 20.30 uur Actrice en zangeres Marianne van Houten neemt kinderen vanaf 2 jaar mee in het verhaal van Nijntje op de fiets. Nijntje fietst langs het bos, de boerderij, de speeltuin en naar opa en oma Pluis. De voorstelling wordt gespeeld in een herkenbaar decor van de wereld van Nijntje, waarin liedjes en iconische tekeningen uit de boekjes van Dick Bruna een rol spelen. Zondag, Den Dul- laert, Hulst, 14.30 en 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48