i UIT THUIS 3 Van acrobatiek tot jazz op de fiets Geen smartlappen, maar stoeremannenliederen T Muziek en bh's 't Beest brult seizoen open me opnemen?' Daar stond ik van te kijken, maar uiteraard reageerde ik enthousiast." Het resultaat is haar eerste EP, met zomerse en catchy popliedjes. „Ieder een mag het gerust weten, ik ben enorm trots op het resultaat. Ik ben blij met de sound, maar wil mezelf blijven uitdagen. Momenteel ben ik vooral bezig met akoestische liedjes, minder funky dan op de EP. En drum-'n-bass dj's vragen me hun liedjes in te zingen. Ook weer iets to taal anders, maar niet minder leuk." Nu ze eigen liedjes zingt, kan ze tij dens optredens dichterbij zichzelf blijven, vertelt De Klerk. ,,Het is een voordeel als je zelf de achtergrond van het nummer kent. Ik wil publiek laten voelen waar de liedjes over gaan. In Groede speel ik alles van de EP, maar ook enkele akoestische songs die ik recent geschreven heb." De lange weg naar haar droom is be gonnen: zoveel mogelijk muziek ma- Iedereen mag het gerust weten, ik ben enorm trots op het resultaat ken en mensen raken met haar tek sten en haar stem. ,,De EP heet niet voor niets One More. Dit is nog maar STRAATTHEATER het begin, er zit nog veel meer aan te komen." m Shantyfestival f f I* Stoppelfeest éi Muziek donderdag 5 september 2019 GO Kiki de Klerk stond samen met Tim Bous- sen op het zomerfes tival in Retranche- ment. foto edwin van het 44 Kiki de Klerk Groede Festival, zaterdag, Grote Verschillende thea- teracts vullen zon dagmiddag vanaf 13.00 uur het straatbeeld tijdens Groede Festival. Mimo Huenchulaf uit Chili is één van de optredende ar tiesten. Hij brengt een show met ver schillende mimestij- len en clownerie. Ook komt de mo- biele muziekservice All that Jazz naar Groede. Een klas sieke dame, die rechtstreeks uit een prent van de jaren 20 lijkt te zijn ge stapt, zingt op haar bijzondere fiets be kende jazzhits. Daarnaast is er acrobatiek door Compagnie Vaya en voert Compagnie That's It de voor stelling Tired of Balls op. Daarin laten twee garagis ten zien wat ze alle maal kunnen met een stapel autoban den. Vogelhuisthea ter brengt kinder en gezinsvoorstel lingen en een groep getalenteerde jon geren van de musi calopleiding 'Maak' Kerk, 20.30 uur Michelle David. Zon dag vanaf 13.00 uur optredens in het centrum van Groede. All that Jazz is een van de theateracts. uit Knokke brengt scènes en liedjes uit musicals. Het is slechts een greep uit een middag vol theatervertier. Voor de zeventiende keer vindt in Rotter dam het Internationaal Shantyfestival plaats. Een mooie traditie, zeker nu het zin gen van shanty's in 2018 officieel Neder lands Immaterieel Cultureel Erfgoed is ge worden. De zeemansliederen werden op de grote zeilschepen tijdens het werk gezon gen. Ze worden dus meestal door mannen gebracht, soms a capella, maar ook regel matig begeleid door een of meerdere accor deons. Ze gaan over arbeid, maar ook over het verlangen naar hun huis, vrouw en kinde ren. Over verre oorden en natuurlijk de liefde. Een solist (shanty-man) zingt de cou pletten en het koor het refrein. Geen smart lappen, maar stoeremannenliederen. De vis- wijvenkoren zingen dan weer over de visserij en de thuissituatie. Tijdens het festival zingen afwisselend der tig koren in cafés, bars en restaurants in het centrum van Rotterdam. En in de grote festi valtent op Plein 1940. Morgen, zaterdag en zondag, centrum Rotterdam Begonnen als een dorpsbarbecue en uitgegroeid tot een jaarlijks muziekfes tijn: het Stoppel- feest in Geersdijk. De hoofdact van deze editie is Bandje Speciaal!. Een bekende naam in het Ne derlandse feestcircuit. Andere artiesten op het Stoppelfeest zijn No Point, High way 58, Revolution 60's en DJ Patrick. De bijzondere aankleding van het festival terrein is een terugkerend thema. Eerder zorgden paraplu's en lampenkappen voor een ludiek aanzicht van de locatie, dit jaar hangen er waslijnen vol met bh's. m Zaterdag, soos de Vaete, Geersdijk vanaf 16.00 uur Podium 't Beest in Goes opent het nieuwe film- en concertseizoen met het gratis fes tival 't Beest Brult. Op het binnen- en bui tenpodium in en om 't Beest zijn er di verse muziekoptredens en op het plein achter het podium staan foodtrucks en wordt een vinylmarkt gehouden. Tot de optredende bands behoren onder meer The Cavali's, Dr. Buzz, The Rumjacks (foto) met punkrock en celtic folk en het rocktrio Hyper! uit Gent. Dit drietal brengt een energieke liveshow waarbij ze strak in het pak hun rock-'n-roll en gitaarriffs het publiek in slingeren. Zaterdag, 't Beest Goes, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47