ZeelandCup Vestingcross in 2020ook buiten Benelux te volgen ZEELAND 13 Van den Broecke beste Zeeuwse Hoogerland 33ste in lange Alpenrace Ik heb geen zittend gat, zoals wij dat zeggen de hele van Nice. De conditie is goed, ik ben niet geblesseerd ge weest. Ik heb geen zittend gat, zo als wij dat zeggen. Ik heb een eigen schildersbedrijf en ben voetbal trainer bij de JO-17 2 van IJzen- dijke/Oostburg. Ik ben een bezige bij. Zwemmen is mijn slechtste onderdeel, maar al veel verbeterd omdat Vincent en Miriam Keijmel 51 ZEEUWEN van Scheldestroom op de training tips and tricks geven. Dit is natuur lijk een speciale wedstrijd, zo dicht bij huis. Ik heb afgelopen zondag het parkoers nog gereden met Dwight van Hulle. En als het in de buurt is, zijn er altijd suppor ters bij. Dat is gewoon leuk. Dit is kicken. Je hebt van tevoren al adre naline in je lichaam en voelt dat een hele tijd borrelen." Olympische Spelen De 21ste editie van de Zwintri- athlon kende opnieuw een ijzer sterke bezetting, met een interna tionaal deelnemersveld. De Belg Marten van Riel, in 2016 zesde bij de Olympische Spelen en zondag nog vijfde bij het WK, was ruim een minuut sneller dan zijn land genoot Tom Suetens. Yves De- poorter, uroloog in ziekenhuis De Honte in Terneuzen, eindigde als veertigste. De Belgische Sara van de Vel, die net als Van Riel prof is, won bij de vrouwen. geweest om schema's te maken, rekening houdend met het aantal velden en het kunnen kijken naar de wedstrijden van de drie top- teams.'' Oomes, die zelf in de eredivisie fluit, zegt gepast trots te zijn op wat is bereikt. ,,De Zeeuwse teams zijn heel mooi qua sterkte inge deeld. Vorig jaar heeft Forza dit toernooi georganiseerd. Nu heb ben VVS'92 en Mytilus de handen ineen geslagen. Doordat er steeds minder teams zijn, ontkom je er op lange termijn niet aan om sa men te werken. We brainstormen al veel met elkaar, maar we zitten in Zeeland natuurlijk wel ver van elkaar. Het is toch prachtig dat we een hele dag op acht velden alleen maar volleybal kunnen laten zien?'' Dat er drie topteams komen, is volgens hem de slagroom op de taart. ,,Zij zien het belang van het volleybal in Zeeland. Ze komen alle drie op volle sterkte.'' Voor Oomes is het zaterdag ook oefenen: hij is zelf scheidsrechter bij die duels. Hij krijgt daarbij as sistentie van twee collega's die ook in de eredivisie fluiten. SÖLDEN Oud-profwiel renner Johnny Hoogerland is in Oostenrijk, waar de Yersekenaar sinds een paar jaar woont, 33ste geworden in de loodzware Oetztaler Radmarathon. Dit is een wedstrijd van 238 kilometer met 5500 hoogtemeters, waaraan liefst 4000 cou reurs meededen. Hoogerland deed er 7.14 uur over. Hij zat daarmee 27 mi nuten achter de Oosten rijkse winnaar. Het gebeurt allemaal onder de nieuwe overkoepelende noemer 'Ethias Crossen'. De Belgische verzekeraar vervangt daarmee 'Brico' als titelsponsor. Ondanks die sponsorwijziging blijft het concept van de Vestingcross gro tendeels hetzelfde. ,,De voor gaande drie edities van de Ves tingcross waren al een groot suc ces", zegt wethouder Jean-Paul Hageman. ,,Kleine wijzigingen in het parkoers zouden eventueel nog mogelijk kunnen zijn, maar ga er maar vanuit dat de succesfor mule van de Vestingcross het zelfde blijft." Toezeggingen van veldrittoppers hebben we uiteraard niet Niet voor niets zagen drie keer op rij meer dan 10.000 toeschou wers de spectaculaire veldrit in de Zeeuws-Vlaamse stad Hulst. ,,Het is ooit min of meer als een grap begonnen, maar als je kijkt wat voor evenement nu op poten staat, kunnen we alleen maar trots zijn. We hebben dat voor een groot deel te danken aan de orga nisatie achter de Ethias Crossen. Dat zij goed werken leveren, blijkt onder meer uit de extra tv-aan- dacht die de veldritten nu krij gen." Dat komende veldritwinter naast VTM ook Eurosport de Et- hias Crossen live gaat uitzenden, werd dan ook met gejuich ont vangen bij de gemeente Hulst. ,,Dat is natuurlijk fantastisch. De kijkcijfers zullen zienderogen stij gen. Waar we voorheen voorna melijk Belgische en Zeeuwse kij kers hadden, zullen we nu een in- ternationalere doelgroep krijgen. Dat komt de promotie van de ge meente Hulst alleen maar ten goede." Het is voor Hulst loon naar wer ken. ,,We maken ons al een tijd lang hard voor de wielersport in onze gemeente. Naast de Vesting cross organiseerden we dit jaar het Grand Départ van de BinckBank Tour. Dat viel weliswaar deels in het water door de hevige regenval, maar miljoenen mensen hebben wel kunnen genieten van de schitterende beelden van onze ge meente. Wat dat betreft, is het dus zeker de moeite waard geweest." Wereldbeker Als het aan wethouder Hageman ligt, blijft het daar niet bij. ,,We hebben de ambitie uitgesproken om een wereldbekercross te orga niseren. Het zou mooi zijn als we dat al in 2021 zouden kunnen rea liseren. Ik acht ons daarvoor zeker niet kansloos. Integendeel, ik denk dat we op de goede weg zijn. Zeker als je de populariteit van onze cross in ogenschouw neemt." Hulst kon daarvoor de voorbije edities rekenen op Mathieu van der Poel. De Nederlandse veldri- theld heeft vooralsnog geen editie van de Vestingcross gemist, maar dat zou de komende winter zo maar kunnen veranderen. ,,Toe- zeggingen van veldrittoppers als Wout van Aert en Mathieu van der Poel hebben we uiteraard niet. Dat is nu nog toch te prematuur. Maar het is natuurlijk geen ge heim dat we ze er graag bij zouden hebben. Mocht dat onverhoopt niet het geval zijn, dan ben ik als nog ervan overtuigd dat we een mooie editie tegemoet gaan. Veld rijden is meer dan alleen Mathieu van der Poel of Wout van Aert. De ambiance die bij de Vestingcross hoort, is immers uniek in zijn soort." donderdag 5 september 2019 GO voor The Double - Patrick de Sutter Aan de Zwintriathlon deden 51 Zeeuwen mee: veertig mannen en elf vrouwen. Raoul van den Hoven (64e), Dwight van Hulle (83e), Marco de Feijter (87e), Theo Rabout (89e) en Marco van der Meu- len (96e) eindigden bij de eer ste honderd. Monique van den Broecke uit Aardenburg was de snelste Zeeuwse en eindigde in haar leeftijdscategorie als tweede. Dat stemde in haar vijfde tri athlon van dit jaar tot tevre denheid. „Vorig jaar was ik vierde in mijn categorie. Ik heb vooral winst geboekt bij het fietsen, hoewel er veel wind was. Dit is ontspanning voor mij", vertelde de Zeeuws- Vlaamse. ,,Het is een beetje een uitdaging." Ook Van den Broecke staat ook zaterdag voor de halve triatlon aan het vertrek. Vorig jaar eindigde ze op die af stand als tweede. Dezelfde organisatie, een ge lijksoortig parkoers en een on gewijzigde datum, 16 februari 2020. Op het oog dus geen grote veranderingen omtrent de succesvolle Vestingcross. Niets is echter minder waar. Voor het eerst zal de veldrit uit Hulst ook op de beeldbuis zijn voor kijkers buiten de Benelux. Eurosport gaat namelijk vanaf deze winter de cross integraal uitzenden. ,,Een mooie ontwik keling", meent wethouder Jean-Paul Hageman namens de gemeente Hulst. Job de Feijter Beringen - Jean-Paul Hageman Mathieu van der Poel tijdens de Vestingcross van 2018, met meer dan 10.000 toeschouwers langs het parkoers. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41