Fraaie affiches bij tweede O O) CD O 12 ZEELAND Kustloop: sterk veld én volgeboekt Zeeland Classic in Zak Zuid-Beveland Laatste twee races voor Zeelandbekers De triatleet uit Oostburg ging gisteren van start bij de kwart triatlon en komt zaterdag ook nog in actie op de dubbele afstand. ,,Ach, vorig jaar heb ik dat ook gedaan." De Kustloop heeft zaterdag met Tim Pleijte, Erwin Harmes, Huub van Noorden, Remy Vasseur, Erwin Adan, Sébastièn Schletterer, Monica Sanderse en Samantha Luitwieler een sterk deelnemersveld. Een aantal van hen be reidt zich met de halve marathon in Vrou wenpolder voor op de Kustmarathon, die over exact een maand is. Ze zullen jagen op de par koersrecords van Tim Pleijte (1.12.26) en Agnes Schipper (1.27.26). De Kustloop zal waarschijnlijk voor het eerst het maximale aantal deelnemers van 1500 ha len. De start is om 11.00 uur op de Dorpsdijk. Het parkoers gaat voor een groot deel (9 kilo meter) over het strand. Trimbelangen Midden Zeeland schotelt de aangesloten wielrenners zaterdag de Zeeland Classic voor. Dit is een wedstrijd over 110 ki lometer door de Zak van Zuid-Beveland. De start is om 16.30 uur in Heinkenszand nabij De Stenge. Daarna rijdt het peloton twee ron des van 43 kilometer, om vervolgens af te sluiten met drie plaatselijke rondes van 8 ki lometer. Iedereen vertrekt tegelijk, maar de categorieën amateurs, amateurs 40+, S/P-klasse en D-rij- ders worden wel allemaal apart geklasseerd. In zowel Wilhelminadorp als Vlissingen dui ken de openwaterzwemmers komend week einde een kanaal in. De Ganzetrek en de Ka naalrace, toe aan respectievelijk de 47ste en 48ste editie, zijn de laatste wedstrijden die meetellen voor de Zeelandbeker. Bij beide evenementen wordt er van 11.00 tot 16.30 uur gezwommen. Er zijn in totaal 46 programma-onderdelen af te werken. Kirsten Walraven en Tristan Kloet voeren bij de seni oren de vrijeslagklassementen aan, Manon Kloosterman en Wietse Beerens gaan aan kop bij de schoolslag. Vuelta Duivensport De winnaars van beide individuele klasse menten van de Zwintriathlon liepen richting het podium voor de huldiging toen Patrick de Sutter finishte. De 52-jarige Oost burger is geen wereldtopper, maar één van de vele recreanten die voor zijn sport leeft en veel van zichzelf eist om zo goed mogelijk te kunnen presteren en persoon lijke records aan te scherpen. De Sutter bleef dan ook meteen nadat hij over de streep was geko men voor het uitslagenbord staan, dat op de boulevard van Knokke- Heist voortdurend digitaal werd bijgewerkt. ,,Ik ben heel tevreden", meldde hij opvallend fris na een wedstrijd die vanwege de regen, een temperatuur van 16 graden en windkracht 5 door velen als knap lastig werd beschouwd. ,,In het water was het lekker, want ik had het al koud toen we stonden te wachten om te zwemmen. Ik werd een paar keer ondergedompeld en moest een paar keer even de schoolslag zwemmen om terug in mijn ritme te komen. Het fietsen was pittig, omdat de weg nat was. Het was oppassen in de bochten, hoewel het parkoers in vergelij king met andere jaren veel is ver beterd. Ik heb vandaag wel veel gas gegeven, maar ben niet over de grens gegaan. Zaterdag gaat de rem er een beetje op." Aan de kwart triathlon, die in Sluis begon en in Knokke-Heist eindigde, deden elfhonderd atle ten mee. De Sutter is één van de 66 atleten die zaterdag ook meedoen aan de halve triathlon. In Knokke wordt dat 'The Double' genoemd. ,,Hoe ouder, hoe gekker? Ach, vo- rig jaar heb ik dat ook gedaan, als training op de hele triathlon van Barcelona. Ik ben op mijn veertig ste begonnen, een laatbloeier dus. Dit was de twaalfde keer dat ik hier meedeed. Toen ik vijftig jaar werd, heb ik gezegd dat ik graag vijf hele triathlons wilde volbren gen. Dat is nu vier keer gelukt. Vanaf januari heb ik getraind voor Van rond het middaguur tot laat in de avond wordt op acht velden con- tinu gespeeld. De tweede editie krijgt extra cachet door de drie kamp tussen de mannen van lands kampioen Active Living Orion, Sliedrecht Sport en het Belgische Caruur Volley Gent. De driekamp begint om 15.30 uur met Sliedrecht-Gent en eindigt om acht uur 's avonds met een prestige- duel tussen de twee Nederlandse teams. Daarnaast oefenen negen Zeeuwse mannenteams, dertien vrouwenteams en tien jeugdteams in de aanloop naar de competitie (die over twee weken begint) op ni veau tegen elkaar. ,,Als zaterdag de eerste bal om kwart over twaalf wordt geslagen, is het toernooi voor mij geslaagd'', zegt Hans Oomes, spreekbuis namens de organise rende clubs. ,,Het is een hele puzzel Het is toch prachtig dat we een hele dag alleen maar volleybal kunnen laten zien? donderdag 5 september 2019 ATLETIEK Tim Pleijte in 2018, op weg naar zijn par koersrecord. WIELRENNEN ZWEMMEN Op de Grote Markt in Goes geven de rol stoelhockeyers van Sportclub Gehandicap ten Beveland zaterdag een demonstratie van hun sport. Tussen 14.00 en 17.00 uur kunnen geïnteresseerden - ook valide mensen - plaatsnemen in een rolstoel en ervaren hoe het is. Voetbalvereniging Vogelwaarde is zaterdag verantwoordelijk voor de derde editie van de 'Bosse Pielenloop', een trimloop door de pol ders van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De kids- run gaat om 14.30 uur van start. De lopers voor de langere afstanden starten om 15.00 uur. 35 Brian van Goe- them noteerde gisteren zijn beste uitslag in de Ronde van Spanje tot nu toe. De renner van Lotto-Sou dal uit Philip pine finishte in Urdax-Dantxa- rinea als 35ste. Hij zat in het peloton dat 18 minuten na een grote vluch- tersgroep aan kwam. In het klassement bleef hij de nummer 145. 807 Jan Hengst uit Zoutelande schreef het prestigieuze sectorale jon- geduivencon- cours uit Lorris op zijn naam. Zijn Blauwe 607 legde de afstand van 408 kilometer naar Zoute- lande af met een snelheid van 96 km/u. Er gingen 10.808 Zeeuwse en Brabantse dui ven van start. Op de derde natoervlucht uit Roye was de blauwe jaar- ling-duivin van Sjaak Mekes uit Westkapelle de snelste. Peter van Kouteren Knokke-Heist Oostburger Patrick de Sutter nadert de finish in Knokke-Heist. FOTO PETER NICOLAI Met oefenduels op alle niveaus en een driekamp van topteams in het volleybal is de tweede edi tie van de strijd om de Zeeland Cup op voorhand al geslaagd. De organiserende clubs VVS'92 en Mytilus zijn trots op het prachtige programma, dat zater dag in het Omnium in Goes wordt afgewerkt. Peter van Kouteren Goes - Hans Oomes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40