10 ZEELAND CD-PRESENTATIE ANNETTE JUMELET eigen cd te maken. Nu weet ze dat het niet om perfectie gaat, maar om gevoel. Lange tijd was violiste Annette Jumelet te onzeker om een mijn leven." Het is het instrument waar ze haar passie in kwijt kan. ,,Het raakt me letterlijk. Ik kan er zo veel gevoel in kwijt en mezelf in uiten. Het wordt eigenlijk zelfs alleen maar mooier om viool te spelen." Dat besef was precies het duwtje dat ze nodig had om een eigen cd te maken. Dat was voor Jumelet een grote droom, die ze tot voor kort niet waar durfde te maken. Ze werd geplaagd door on zekerheid: ik heb geen conservato rium gedaan. Ben ik wel goed ge noeg? ,,Later ben ik anders gaan denken. Wat ik mensen laat horen, dat ben ik. Dat is mijn sound. Dat hoeft niet aan allerlei eisen te vol doen. Het gaat er om dat je met muziek je gevoel kunt overbren gen." Een eigen cd betekent voor de Bruse dat ze vastlegt wat ze heeft gedaan met haar viool. ,,Je maakt het tastbaar." Light me up is ook een persoonlijke document. Een mix van romantische melodieën, populaire klassieke muziek en wat christelijke nummers. ,,Het is mu ziek die iets met mensen doet." De presentatie in de Grote Kerk in Brouwershaven begint om 20.00 uur. Jumelet maakte ook een video bij Perhaps Love. Als ukkepuk zat Annette Jumelet (39) uit Brui- nisse al mee te deinen als ze vioolmuziek hoorde. Al duurde het tot haar ne gende tot ze haar eigen viool in handen had. Ze vocht ermee, ge noot ervan en ontdekte gaande weg haar eigen sound. Tijd voor een solo-cd. Light me up wordt vrijdagavond in de Grote Kerk in Brouwershaven gelanceerd. Vanuit Bruinisse alleen al rijdt er speciaal een bus om belangstel lenden naar Brouwershaven te brengen. Het mag dan Jumelets eerste solo-cd zijn, als musicus staat ze regelmatig op de planken. Met onder meer de band Take Five, waarmee ze door heel het land optreedt. Maar ook met kerk koren of in muzikale theaterpro ducties treedt de Bruse violiste op. Het was liefde op het eerste ge zicht tussen haar en de viool. Als 15-jarige deed ze een poging om op het conservatorium te komen, maar dat liep op niets uit. ,,Ik was te jong, te naïef misschien en te onzeker." Ze gooide het roer om en wierp zich op de studie logope die, waar ze nu een eigen praktijk in heeft. ,,Maar ik ben altijd blijven spelen. Viool is de rode draad in BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Servicebus Op 1 mei 2020 verdwijnt de ser vicebus in Middelburg (krant van 15 augustus). Het aantal gebrui kers daalt, het contract met Con- nexxion loopt af en de gemeente lijdt verlies. De landelijke ten dens is juist ouderen actief en mobiel te houden in plaats van in eenzaamheid achter de gerani ums te laten belanden. Omdat het aantal ouderen stijgt, is de ser vicebus hard nodig om de kwali teit van leven en de zelfredzaam heid mogelijk te maken. Bejaar den kunnen en willen niet altijd een beroep doen op mantelzor- gers en familie. De als alternatief genoemde Wmo-taxi is niet al leen duurder, maar heeft ook als nadeel dat je wel weet wanneer je aanwezig moet zijn voor huisarts, tandarts enzovoort, maar niet wanneer je klaar bent. Ik teken daarom bezwaar aan tegen de be ëindiging en hoop dat wethou der, Carla Doorn-Roosenburg, dit gemeentelijke besluit zal her overwegen en een nieuw contract met Connexxion bewerkstelligt om de servicebus met de hulp vaardige en vriendelijke chauf feurs te laten voortbestaan. Beatrix Meindersma Oranjelaan 25, Middelburg Handhaving De kwestie van Van Leeuwen versus de gemeente Veere (krant van 20 augustus) is vechten tegen onrecht. Winnen met processen tegen de overheid lukt vrijwel geen enkele particulier. En het lijkt ook niet de bedoeling dat een burger recht gedaan wordt. Handhaven schijnt evenmin voor iedereen gelijk te zijn. De burger dient wel een vergun ning aan te vragen voor het nood gedwongen plaatsen van een nieuwe gevel, strikt aan de eisen - en de rekening - te voldoen, maar voorts vindt de gemeente het vol strekt niet nodig te handhaven en mag het waterschap gewoon ver der gaan met het onttrekken van water vanonder het veen. Weg huis, vergunning overbodig. Beste gemeente, luister en praat met je burgers dan jaag de belas tingbetaler niet op onkosten. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Gas Je zou er moedeloos van worden: alwéér een artikel (krant van 21 augustus) dat we met zijn allen van het 'gas' af moeten. Nee, be ste Rob van Tilburg, directeur Natuur Milieu, nee beste jour nalisten: we moeten niet van het gas af, maar van het aardgas. En wat we dan ook zeer zeker wél moeten: het enorme gasleidin gennetwerk dat er al ligt, benut ten voor waterstofgas. Lieve mensen: laten we voortaan allemaal duidelijk onderscheid maken tussen aardgas, waar we zo snel mogelijk van af moeten, en het uitermate duurzame wa terstofgas, dat tot in het onein dige nieuw én schoon geprodu ceerd kan worden. Kan daar me teen de overtollige stroom die het huidige elektriciteitsnetwerk niet aan kan, voor benut worden. Drie vliegen in één klap. Nu nog de knop om bij alle ener giewoordvoerders en journalis ten: weg met het aardgas, en voort maken met de dooront wikkeling en inzet van water stofgas. L. van Liere-Smit Spanjaardstraat 14, Middelburg School De ware islamgemeenschap is een bron van inspiratie of een model dat letterlijk nagevolgd dient te worden.Het letterlijk volgen leidt tot tal van verwerpe lijke kwalijke uitwassen. Daaren tegen is de inspiratie, bezieling en levenskracht de bron om in de eigen (denk)kracht en ook al om een dieper inzicht te ontdekken en te verwerven. Ik denk niet dat de wethouder van onderwijs en het college zich verdiept heeft in de vraag over het waarom van deze bijzondere school (krant van 21 augustus). Conservatief is gekeken naar de wet op dit gebied die hen voor schrijft te doen wat ze moeten doen. De roep om afschaffing van deze wet wordt steeds luider ook al omdat segregatie van bevol kingsgroepen onaanvaardbaar is. De vraag moet gesteld worden welk model het Breda's be stuur wil hanteren om islamiti sche kinderen tot de gewenste volwaardige inspirerende deel nemers van onze samenleving uit te laten groeien. Naar mijn mening moet dat niet apart, maar samen. Ton Besselink Kasteelstraat 18, Vlissingen Lastenverlichting Voor iedere onderneming geldt dat zij een verdienmodel hebben. Behoudens in uitzonderlijke ge vallen, zijn in de prijs van een product dat door een onderne ming aan de consument wordt geleverd, alle kosten begrepen die met de levering van het pro duct verband houden. Wanneer het kabinet overweegt komend jaar de bedrijven te laten betalen om meer lastenverlich ting voor de burger mogelijk te maken, dan houdt dat in dat de bedrijven die kosten aan de con sument zullen doorberekenen (krant van 23 augustus). Kortom, het klinkt aardig, maar uiteindelijk is het toch de eind gebruiker, de burger, die betaalt. De beroemde sigaar uit de eigen doos. Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes donderdag 5 september 2019 'Viool is rode draad in mijn leven' Esme Soesman Bruinisse Annette Jumelet met haar viool; het instrument dat als een rode draad door haar leven loopt. FOTO ARJO VAN DER GRAAFF L. van Liere-Smit: ,,We moeten niet van het gas af, maar van het aardgas." foto sem van der wal/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38