Kinderdirecteuren muZEEum willen ook dyslectici lokken IN DE REGIO 6 Kunstgras biedt uitkomst MIJN DORP, MIJN STAD Het was afgelopen week een hele puzzel voor wedstrijdsecretaris sen, coördinatoren en planners van de Vlissingse voetbalverenigingen. Maar bijna alle wedstrijden van JVOZ, VC Vlissingen, GPC Vlis- singen, RCS en SV Walcheren kunnen doorgaan. Zelfs voor de wedstrijd van het G-elftal van SV Walcheren vond wedstrijdsecreta ris Huib Meerman gisteravond nog een oplossing. Alle wedstrijden van de clubs in de gemeente Vlissingen kunnen, soms met een aanpassing van het aanvangstijdstip, worden ge speeld. De gemeente kondigde deze week aan dat de natuurgras- velden tot 21 september niet mo gen worden bespeeld, omdat de velden nog geen 'gesloten grasmat' hebben. De velden zijn daardoor te kwetsbaar en zouden bij intensief gebruik binnen de kortste keren kaal zijn. Enkele potjes Enkele velden op de sportparken aan de Irislaan en dat van Souburg mogen voor een beperkt aantal wedstrijden worden ingezet. Om dat ook op de velden 2 en 3 van sportpark Irislaan enkele potjes gespeeld kunnen worden, heeft Je roen Verstraete een sluitend speel schema voor de teams van JVOZ, GPC en VC Vlissingen kunnen maken. ,,Door een enkele wedstrijd op een andere dag te laten spelen en wat met aanvangstijden te schui ven, is het gelukt om alle wedstrij den in te roosteren. De meeste op de twee kunstgrasvelden en een paar op de twee natuurgrasvelden. Daar laat ik bij voorkeur jongeren spelen, die het veld minder inten sief gebruiken", zegt de planner voor de drie gebruikers van het sportpark Irislaan. Terneuzense Boys De wedstrijdsecretarissen van SV Walcheren en RCS zien ook kans de wedstrijden af te laten werken. Het G-elftal van Walcheren leek aanvankelijk een wedstrijd te moeten laten schieten, omdat spe lers moeilijk door de week, zoals de KNVB voorstelde, kunnen wor den gebracht. ,,Maar we kunnen zaterdag nu gelukkig een uitwed strijd spelen bij tegenstander Ter neuzense Boys", meldde Meer man. In buurgemeenten Middelburg en Veere kunnen de meeste voet ballers niet op het eigen veld te recht. Veere geeft alleen de ruimte aan de spelers onder elf jaar en Middelburg oordeelt dat geen van de gemeentelijke grasmatten wed- strijdfit is. De gemeente heeft op de meeste accommodaties wel een of meer velden aangewezen waar op mag worden getraind. Op de site van Middelburg is te vinden welke velden vanaf zaterdag (be perkt) beschikbaar zijn. Marijn Heystek en Magnus Setterich zijn sinds gisteren de nieuwe kinderdirecteuren van het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen. De twee leerlingen van groep 8 van de Frans Nae- reboutschool, een kunst en cultuurschool met een abon nement op het muZEEum, willen meer kinderen lokken door de toegankelijkheid van het mu- ZEEum te vergroten. Zes vragen over hoe ze dat willen bereiken. Marijn: ,,Omdat onze vorige juf ons heeft voorgedragen, waar schijnlijk omdat ik altijd goed op let bij geschiedenis en veel weet." Magnus: ,,Ik ben ook heel geïnte resseerd in historie en als goede vrienden praten we er veel over. Nadat ze ons hadden gevraagd, hebben we direct een uur met el kaar aan de telefoon gehangen." Marijn: ,,We willen de zalen wat vrolijker en gezelliger maken." Magnus: „Donkere muren over schilderen in vrolijkere kleuren." Magnus: ,,Nee, zeker niet. We willen ook meer op kinderen af gestemde uitleg bij de tentoon stellingen. Ook jongere kinderen en kinderen met dyslexie moeten kunnen begrijpen wat ze zien." Marijn: ,,En we maken ons sterk voor speciale rondleidingen voor kinderen. Die willen we zelf ook gaan geven." Magnus en Marijn in koor: ,,De af deling over de Tweede Wereldoor log. Die vinden we het meest inte ressant. En dan vooral de Slag om de Schelde. Een soort D-Day van Nederland, die zeker in Vlissingen niet mag worden vergeten." Marijn: ,,Dit schooljaar. We zitten in groep 8 en gaan over een jaar na de middelbare school, dan ko men er opvolgers." Magnus: ,,Dat meer kinderen net als wij vaker naar het muZEEum komen om meer van de geschie denis te weten komen." Marijn: ,,Niet alleen om meer be zoekers te trekken, maar vooral zodat kinderen er echt lol in krij gen om naar het muZEEum te komen. Rondleiding voor mensen met dementie Tentoonstelling Zeeuwse Landschappen Nieuwe leesclub komst gehouden over een nieuwe leesclub lite ratuur. De leidraad is een lijst met moderne li teratuur, opgesteld door deskundigen. Van deze lijst worden zes a zeven donderdag 5 september 2019 Merendeel wedstrijden gaat door Kinderdirecteuren Marijn Heystek (links) en Magnus Setterich bij de Slag om de Schelde, onder deel van hun favoriete tentoonstelling Bezetting verbeeld, foto lex de meester Dankzij kunstgrasvelden kunnen alle Vlissingse voetballers ko mend weekeinde hun (beker)wedstrijden spelen, In Middelburg is het voetbalveld verboden terrein, Bij de Veerse clubs mogen alleen de jongste jeugdelftallen (tot JO11) de mat op, René Hoonhorst Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen Waarom zijn jullie als kinderdi recteur aangesteld? Welke ideeën hebben jullie om ook andere kinderen liefde voor het muZEEum bij te bren gen? Jullie zoeken het vooral in ui terlijk vertoon dus,,, Wat moeten kinderen zeker zien in het muZEEum? Hoe lang blijven jullie kinderdi recteur? Wat willen jullie bereiken in jul lie directeursperiode? MIDDELBURG In Het Zeeuws Museum kunnen mensen met ge heugenproblemen en hun naasten vrijdag deelnemen aan een rondleiding. De deelne mers lopen in kleine groepen langs objecten en kunstwerken uit de collectie. Het thema is 'Zeeuwse meisjes en jongens'. Er zijn rondlei dingen om 14.00 en 15.30 uur. Reserveren kan telefonisch 0118 653000 of via de mail rondleiding@zeeuwsmu- seum.nl. MIDDELBURG In GalerieGerritse is tot en met 26 oktbober de tentoonstelling Zeeuwse Landschappen van An- toine Mes en Yvette Lar- dinois te zien. De galerie aan de Londensekaai 19 is op vrijdag, zaterdag en de eerste zondag van de maand geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. VLISSINGEN In ZB Bibliotheek Vlis singen wordt vanavond een informatiebijeen- Kunstenaar Antoine Mes, ARCHIEFFOTO MECHTELD JANSEN boeken per jaar gelezen en besproken aan de hand van leeswijzers. Deze wijzers bevatten vragen om het gesprek structuur te geven. Aan vang om 19.00 uur. GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Start computercursus; KOUDEKERKE Di verse locaties, 10.00 18.00 uur: Kunstroute MELISKERKE Dorps huis, 09.30-11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Spreekuur Budget- coach; Koorkerk, 15.00 uur: Orgelcon cert Jacco Lamfers; Abdijplein, 19.00 uur: Norway Today Schouwburg, 20.30 uur: Zeeland Nazo merfestival Wie is bang; Studio A58, 20.30 uur: Dansvoor stelling Blueprint on memory; De Spot, 20.30 uur: Dansvoor stelling Shake Shake Shake, Abdijplein, vanaf 20.30 uur: Optreden Broekema en Frank Boeijen OOSTKAPELLE Kan tine Voetbalvereni ging, 13.30 uur: Wan deltocht 5 tot 10 kilo meter; Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleiding ver borgen schatten VEERE Schotse hui- zen, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over Veerse Meer; Nieuw Sandenburgh, 13.30-15.30 uur: Digi café VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Gym zaal De Houttuijn, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, 20.00 22.00 Internationale dans ZOUTELANDE Catha- rinakerk, 20.00 uur: Concert Luctor et Emergo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34