kNF 5 RECENSIE BLUEPRINT ON MEMORY Zeeland Nazomerfestival Lang niet mee gemaakt, misschien zelfs nog nooit. Dat de ruimte waarin je verblijft, zich niet meer buiten jezelf bevindt. Dat die iets van jezelf is geworden, en dat die dan langzaam maar zeker je hoofd wordt. Dat kan wel met het onder werp te maken hebben. Want Blueprint on Memory gaat over ge heugenverlies, en tradi tioneel situeren wij dat geheugen in het hoofd. Blueprint on Memory is gemaakt door Ann Van den Broek. Zij noemt zichzelf de choreograaf van het gezelschap Ward/Ward, en dus verwacht je dans. Die is er ook wel, maar heel anders dan waar je op rekent. Het is georganiseerd en gestructureerd bewegen in de ruimte (choreogra fie dus), maar geen wervelende elegantie, vleesgeworden melodie of passionele dynamiek. Ogen schijnlijk, want uiteindelijk is het er wel. Veel 'kleiner' dan meestal het geval is. De voorstelling opent met een videoprojectie van een zangeres. (Op een zwart doek is dat toch al weer iets anders dan normaal.) 'My behavior' zou wel eens de titel kunnen zijn. Tekstfragmenten als 'lost in time' of 'the world is chan ging' zijn goed te plaatsen dankzij de kennis dat dit een voorstelling is over dementie. Stoet Het toneel is nog leeg, maar dan komen de performers op, in een kleine stoet die haast mechanisch 'stap voor stap en dan rust' bezit nemen van het speelvlak. Overwe gend in zwart gekleed. Zij trekken rond over het toneel. Dat heeft al snel iets repetitiefs, en dat wordt sterker als een gitaarsample een strak maar rustig ritme oplegt. Dan al begint het te dagen, dat dit Intuïtief weet je: zo moet het zijn om de controle in je hoofd te verliezen wel eens een dwangmatige warre ling in je hoofd zou kunnen zijn. Gedachten nog krampachtig in de pas. Op sommige plaatsen zijn ca mera's gericht op een microfoon, een schrijftafel, een bureaustoel. Performers worden op die plaat sen 'gevangen' op het immense scherm. Sterk uitvergroot zie je hoe ze de woorden niet kunnen vinden, een indringende vraag no teren, ondervraagd worden over wat ze nog wel en al niet meer we ten. De bewegingen worden chao tischer, de samples complexer, de 'gedachten' meer en meer uit de pas. Verontrustend Niet alles is te vatten, maar intuï tief weet je: zo moet het zijn om de controle in je hoofd te verliezen. Het is niet schrikwekkend, wel bijna verontrustend. Het zou zo maar nooit meer kunnen stoppen, tenzij je in slaap sukkelt. Dat ge beurt, aan het einde is het lang stil... Blueprint on Memory is nog maar de eerste van een trilogie. Heel knap hoe hier de 'bedreigde ik' en de 'verdwaalde ik' invoelbaar wor den gemaakt. Vorm en inhoud beide even boeiend, zo kan dans dus ook zijn. Bekijk op nrV.nl al onze 307 wereldwijde rondreizen met kassakorting Boek vóór 11 september! donderdag 5 september 2019 GO Geheugenverlies in dans gevat 27 augustus t/m 7 september Willem Nijssen Scène uit Blueprint on Memory. foto maarten vanden abeele Nog te zien op 5 september in Middelburg, Studio A58, 20.30 uur Patagonië Compleet Van wereldstad Buenos Aires tot het beroemde Vuurland, Ushuaia en Torres del Paine. Overweldigende schoonheid! Groepsreis 23 dagen Sumatra Bali Sta oog in oog met de indrukwekkende orang-oetans op Sumatra en ontdek de highlights van godeneiland Bali Groepsreis 17 dagen Mooiste van India Nepal Van de Taj Mahal en Rajasthan tot de Kathmandu-vallei. Beleef India én Nepal! Groepsreis 23 dagen Ontdek Thailand Beleef het 'echte' Thailand in Bangkok en Chang Mai en relaxen aan het strand onder de palmbomen van Hua Hin Privéreis 13 dagen Wildparken van Zuid-AFrika Ga op zoek naar de Big Five in de mooiste nationale wildparken en beleef beestachtig mooi Zuid-Afrika Groepsreis 15/16 dagen (2GZS neemt je mee Prijs incL korting, eycinserveringskosten 25,- en calamteitenFonds 2,50 per boekin^^^^or de voorwaarflemp NRV.nl I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33