Zwaaien Nog geen besluit over een zout of zoet Zoommeer Minister blij met inzet vakantieagenten op Schouwen-Duiveland 2 WILLEM VAN DAM DREXr Column Zal je naar me zwaaien, als je over ons huis vliegt?'', had ik mijn kleinzoon gevraagd. Kleinzoon zou die nacht voor het eerst in zijn vierjarige leventje sa men met zijn ouders in het vlieg tuig stappen voor een korte vakan tie in Griekenland - een hotelletje in Kos. Reuze spannend allemaal, vond kleinzoon. Hij was er al da gen tevoren vol van. in zo'n vliegtuig gaan, opa? Wel honderd! Nee, wel duizend! En weet je hoe hoog zo'n vliegtuig vliegt? Nog véél hoger dan de vo gels! En weet je, opa, misschien mag ik wel naast de piloot zitten. over ons huis vliegt?'', vroeg ik nogmaals. ,,Natuurlijk'', zei hij. Maar vrijwel onmiddellijk daarna trok er een zorgelijke trek over zijn jongensgezicht. ,,Maar opa, we vliegen 's nachts en hoe kan ik nou in het donker jullie huis zien?'' ,,Dan laten wij toch de lichten branden?'', opperde ik. ,,Ik heb een nóg beter plan'', riep kleinzoon enthousiast. Hij rende naar de gangkast en pakte er de grote zak lantaarn uit die daar altijd voor het grijpen ligt voor het geval de PZEM of de Delta (of hoe die club tegenwoordig ook heten mag) het laat afweten. ,,Kijk opa, als je in de tuin gaat staan en je schijnt met de zaklamp omhoog, dan kan ik je al tijd vinden.'' ,,Doe ik, jongen'', be loofde ik. Hand erop? Hand erop! onze tuin een zonderling in pyja mabroek met een zaklantaarn naar een dicht bewolkte hemel te knip peren. Totdat - goddank - de bat terijen al na een kwartiertje op waren en ik met gerust gemoed de echtelijke sponde kon opzoeken. gezien die nacht. Maar ik weet ze ker, ergens hoog in de lucht, nog véél hoger dan waar de vogels vlie gen, heeft een klein jongetje van achter een vliegtuigraampje naar me zitten zwaaien. En weet je, opa, misschien mag ik wel naast de piloot zitten DE STELLING Vandaag: Vaders weten niets van opvoeden Eens Politie houdt vierde verdachte overval Hrieps aan Bestelauto aan J. H. Huijssenstraat uitgebrand In antwoord op vragen van het Middelburgse Kamerlid Rutger Schonis zegt de minister dat de ver- zilting van het Volkerak-Zoom meer op een groslijst staat van wa termaatregelen waarover nog een besluit moet worden genomen. Ze bevestigt wel dat ze met landbouw- en natuurbeschermingsorganisa ties overleg voert over de mogelijk heid van het versneld verzilten van het Volkerak-Zoommeer. Aanvankelijk leek er voor 2032 geen geld te zijn om het Volkerak- Zoommeer aan te pakken, maar deze zomer stuurde Van Nieuwen- huizen een brief naar de kamer waaruit blijkt dat de verzilting is voorzien tussen 2022 en 2029. Vol gens D66 is de ecologische en eco nomische waarde van het huidige - zoete - Volkerak groter. ,,Als het be sluit noch vanuit de natuurorgani saties, noch vanuit de boeren, noch vanuit de recreatie wordt onder steund, dan moet je het gewoon niet doen", aldus Kamerlid Tjeerd de Groot dinsdag tijdens een debat. Van Nieuwenhuizen geeft aan dat alle belanghebbenden inbreng hebben bij de besluitvorming en dat eerst een milieueffectrappor tage en maatschappelijke kosten- batenanalyse worden uitgevoerd om te kijken wat de voor- en nade- Als het besluit om het Zoommeer zout te maken niet gesteund wordt, moet je het gewoon niet doen len van verzilting zijn. Ze wijst er wel op dat blauwalgenplagen een terugkerend probleem zijn in het zoete binnenmeer. In november overlegt de minister met de regio over het Volkerak-Zoommeer. Oneens Toos Henk Paul Kusters Krabbendijke Man slingert met 50 per uur over A58 In navolging van Goeree-Overflak- kee deed Schouwen-Duiveland deze zomer een beroep op po litiemensen van elders. De beide gemeenten stelden voor deze 'vakantiekrach ten' en hun gezinnen va kantiewoningen beschik baar. I Iet initiatief riep vragen op bij Ka merleden. Die vroegen zich af of bij de verdeling van agenten wel voldoende rekening wordt gehou den met de zomerpiek. Zij vinden dat de gemeen ten niet moe ten opdraaien voor het inzet ten van extra capaci teit. Grapperhaus (foto) zegt dat niet alleen het zomerseizoen, maar ook bijvoorbeeld uitgaansavonden en evenementen voor pieken in de in zet van politie zorgen. De regionale eenheden waarin de politie is ver deeld, zijn zo groot, dat ze in prin cipe die pieken zelf moeten kunnen opvangen. Mochten er lokaal toch proble men zijn of dreigen, dan is het aan de burgemeesters om een oplossing te vinden, aldus de minister. Bij fes tivals doen zij bijvoorbeeld vaak een beroep op particuliere bevei ligers. Ook gratis onderdak voor politievrijwilligers in de zo mermaanden vindt Grapper haus een prima idee. Het CDA had gesugge reerd de politie bij seizoensdrukte te laten samenwerken met Dienst Justiti ële Inrichtingen, voor het vervoer van arrestanten. Grapperhaus noemt dat 'ze ker een optie'. Als partijen bereid zijn tot intensievere samenwer king, dan is hij bereid te onderzoeken 'wat er wette lijk mogelijk is'. donderdag 5 september 2019 Weet je wel hoeveel mensen er ,,Zal je naar me zwaaien, als je En daarom stond er die nacht in Nee, geen vliegtuig gehoord of Reageer op pzc.nl Gisteren: Basisbeurs stu denten moet meteen terug 4296 reacties GRIJPSKERKE De politie heeft een vierde verdachte aange houden voor de woning- overval in Grijpskerke na afloop van muziekfestival Hrieps. Het gaat om een 54-jarige vrouw uit Goes. Zij zit vast op verdenking van witwassen en ver duistering. De overval werd in de nacht van 11 op 12 mei gepleegd in een woning aan de De Keijzerstraat in Grijps kerke, het ouderlijk huis van Hrieps-organisator Hugo Kramer. Drie ge maskerde mannen maak ten zo'n half miljoen euro buit. De drie andere ver dachten werden eerder aangehouden. MIDDELBURG In de Johan Hieronimus Huijssenstraat in Middel burg is in de nacht van dinsdag op woensdag een bestelauto in vlam men opgegaan. De bran dende auto werd om 03.10 uur opgemerkt. De brandweerlieden hadden er een behoorlijke kluif aan om alle vlammen te doven. De brandweer heeft ook de achterdeu ren van de bestelbus ge forceerd. Bergingsbedrijf Kuzee is ingezet om de uitgebrande auto weg te takelen. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Het besluit om het Volkerak- Zoommeer zout te maken is nog niet genomen. Hoewel minister Cora van Nieuwenhuizen (VVD, Infrastructuur en Waterstaat) er wel haast mee wil maken, be looft ze niet over één nacht ijs te gaan. Ernst Jan Rozendaal Den Haag -Tjeerd de Groot, Kamerlid D66 ER IS EEN NO ÖEAL Een 32-jarige man uit Bergen op Zoom is dins dagmiddag bij Krabben dijke aangehouden, omdat hij met 50 kilo meter per uur slinge rend over de A58 reed. De man had een jaar ge leden zijn rijbewijs al moeten inleveren. De politie was door meerdere weggebrui kers gewaarschuwd. Na het zien van de politie auto, stopte de man op de vluchtstrook. De Bra bander weigerde zich te legitimeren. Op het poli tiebureau is bloed van hem afgenomen. Hij is zijn rijbewijs nu alsnog kwijt. 6AT JE SAMEN AFSPREEKT OM EEN MAANCs NIET TE &RINKEN MAAR JULLIE tsRINKEN TOCH SEWOON? Minister Ferdinand Grapperhaus juicht het toe dat kustgemeen- ten in de drukke zomermaanden politievrijwilligers inzetten. ,,Deze innovatieve oplossing is te prijzen", schrijft hij in ant woorden op vragen van zowel SP- als CDA-Kamerleden. Rolf Bosboom Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2