75 jaar Bevrijding cfk regionale nieuws Richtlijn voor zorgverzekeraars: 3 euro extra per maand voor basispolis JOL Duitsland- Nederland Walcheren Wel of geen nieuwe euthanasiewet Vandaag bij deze krant Wie verrast wie nog bij deze vierde clash? Het kabinet rekent in 2020 met een gemiddelde basispremie van 1421 euro, zo wil het op Prinsjesdag be kendmaken. Dat is 37 euro meer dan de huidige 1384 euro, wat neer komt op maandelijks 3 euro extra. Deze premie is overigens slechts een richtlijn, zorgverzekeraars be palen zelf hun tarieven. Ter verge lijking: vorig jaar steeg de premie met 76 euro op jaarbasis. Dat de zorgpremie slechts licht stijgt, komt door twee tegenge stelde prijsontwikkelingen. Ener zijds is er de florerende economie, waardoor lonen en prijzen in de zorg oplopen. Anderzijds leveren diverse zorgakkoorden volgend jaar een besparing van 1,2 miljard euro op. Minister Bruins (Medische Zorg) heeft bovendien de prijs van nieuwe, peperdure middelen om laag gekregen via onderhandelin gen met fabrikanten. Dat scheelt Afgelopen jaren zat het kabinet er negen van de tien keer naast met zijn richtlijn voor de zorgpremie liefst 400 miljoen euro. Verzeke raars zijn niet verbaasd over de stij ging. ,,De rekenpremie is de afgelo pen jaren steeds gestegen'', zegt Aad de Groot, directeur van DSW, dat altijd als eerste verzekeraar de echte zorgpremie bekendmaakt. ,,Met de huidige loonstijgingen ligt een toename voor de hand. Van de zorgkosten zit 60 procent in de me dewerkerssalarissen.'' Verzekeraars VGZ, Menzis en Zilveren Kruis willen niet reageren voordat ze alle details van het nieuwe basispakket en medicijnen- prijzen kennen. Peter Ruys, direc teur van zorgvergelijker Zorgkiezer, stelt dat de uitgelekte stijging wei nig zegt over wat verzekeraars gaan vragen. „Afgelopen jaren zat het ka binet er negen van de tien keer naast.'' Daarnaast zijn collectiviteitskor- tingen van invloed, meent Ruys. Mogen verzekeraars dit jaar nog 10 procent korting geven op de ba sispolis, volgend jaar is dat de helft. ,,Dat drukt de brutopremie, want verzekeraars stellen die nu hoger.'' Netto kan de premie dan gelijk blij ven of licht stijgen, denkt Ruys. Onhoudbaar Kamerleden van de oppositie rea geren uiterst kritisch op de uitge lekte premie. De voortdurende stij gingen zijn 'onhoudbaar', meent SP'er Maarten Hijink. Ook Groen Links en PVV zijn boos. De PvdA zal vandaag meteen een debat aan vragen, zegt Lilianne Ploumen. 16°C Nieuwsmedia 711688 555530 WkHet gaat om kwaliteit van leven Crammerock is grenzeloos populair UIS P20-21 Kabinet tempert stijging premie De zorgpremie stijgt volgend jaar opnieuw. Wel zal de toe name met vier tientjes op jaar basis 'beperkt' zijn, bevestigen Haagse bronnen rond het kabi net. Zorgverzekeraars zijn niet verrast, de oppositie is boos. Edwin van der Aa David Bremmer Den Haag donderdag 5 september 2019 -Peter Ruys, online vergelijker Zorgkiezer Enkele pzc.nl buien Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 ZEELAND2 Nederland boven de rivieren wachtte nog acht maanden van terreur en honger P10-11 Uitgelicht Eigenaard'ge ctetectiVe zoekt meisje Televisie Weer Msterenert kijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1