om op te stappen J 'Ik zakte flink in salaris toen ik docent werd' 19 De manager de medewerker Hoeveel verdien je? Verdient Marc genoeg? ,,Op jaarbasis verdien ik 74.000 euro bruto. Maandelijks ontvang ik netto 3766 euro, bruto is dat 5433 euro. Volgens de cao werk ik 36 uur per week, maar door de schoolvakanties wordt het gecompenseerd en maak ik 40 uur.'' ,,Ik ben blij met m'n arbeidsvoorwaarden. Voor dat ik het onderwijs inging, verdiende ik meer. Dit is een eerlijk salaris voor het werk wat ik lever. En daarbij: het is overheidsgeld. Dus in die zin verdien ik goed. Door deze baan heb ik een goede werk-privébalans.'' ,,Ik zat op 85.000 euro per jaar. Toen ik 7 jaar gele den begon in het onderwijs kreeg ik 60.000 euro. Dus ja, ik ben flink gezakt. Ik heb anderhalfjaar getwijfeld, dat had onder andere met het geld te maken. Wat ik ervoor in de plaats krijg, zijn veel vakantiedagen. Deze baan geeft me meer vrij heid. Ik heb 11 weken vakantie, kan de kinderen wegbrengen en halen, hoef veel minder te reizen en 40 uur werken is ook echt 40 uur werken.'' ,,Zeker. Ik heb open kaart gespeeld. Ik heb gezegd wat ik verdiende en wat ik erbij inschoot. Ik wilde in een hogere schaal ingedeeld worden en een vaste aanstelling krijgen. Dat eerste hebben ze gedaan, dat laatste konden ze me niet bieden.'' ,,Dat vind ik ergens wel jammer. Bij mijn vorige werk bestond 20 procent van mijn salaris uit bonussen. Wanneer je iets goeds had gepresteerd en een hoge bonus kreeg, werd je zelfs het po dium opgehaald. Vorig jaar las ik in mijn cao dat m'n werkgever me een bonus mag geven, dus ik wees mijn manager erop. Vier maanden later kreeg ik een brief dat ze trots op me waren en dat ik 250 euro kreeg. Bruto. Een giller. We maakten de grap dat we daar met het gezin van naar de McDonald's zouden gaan. Jammer dat het zo'n ambtelijk systeem is. Het salaris is nog steeds leeftijdsafhankelijk, niet kwaliteitsafhankelijk.'' donderdag 5 september 2019 GO s jfjCI InllistiT Iff Hollister I lollister Job Sonke (49), manager European Distribution Center bij het Amerikaanse farma ceutische bedrijf Hollister Incorporated. Hij werd eerder dit jaar uitgeroepen tot Logis tiek Manager van het Jaar. „Manager zijn, dat kun je niet leren uit een boekje. Dit vak leer je toch vooral in de prak tijk, met vallen en opstaan. Ik begon jong en door de jaren heen heb ik ervaring en ver trouwen opgebouwd. Van elke manager die ikzelf heb gehad, heb ik geleerd. Twaalf jaar geleden begon ik bij dit bedrijf. Het grootste ver schil met toen is dat ik nu min der zelf ben gaan doen. Als je telkens mensen het werk uit handen neemt, kunnen zij er ook niet van leren. Het is vooral mensenwerk. Een heel ervaren kracht overtuigen als jij net komt kijken, kan lastig zijn. Maar door oprecht te zijn, kom je een heel eind. Ben je echt geïnteresseerd in iemand en in wat hij vindt, dan kan je met iedereen een goede werk sfeer creëren. Dat ik de prijs voor Logistiek Manager van het Jaar zou win nen, had ik niet verwacht. In de afgelopen tien jaar heb ik het Europese Distributie Centrum van het bedrijf in Nederland opgebouwd. Dat werd zo'n succes dat we naar een grotere locatie moes ten verhuizen, terwijl de leve ringen aan klanten gewoon doorgingen. Dat mijn werkwijze daarin wordt geprezen door de jury, maakt me wel trots. Trots ben ik ook als ik door het nieuwe gebouw loop. Kijk wat we met z'n allen voor elkaar gekregen hebben, denk ik dan." Jan van As (30), team leader bij Hollister Incorporated. ,,Job zit twee treden boven mij in de organi satie. De verhuizing naar een grotere loca tie was heel strak gepland. Wij leveren medische hulpmidde len die mensen echt nodig hebben. Je wil hen niet teleurstellen. Gelukkig is het perfect gegaan en dat is zeker een verdienste van hem. Wat ik heel sterk aan Job vind, is dat hij je aan het denken zet. Hij komt niet gelijk met een oplossing, maar laat je het zelf nog een keer bekijken. Als iemand alles voor kauwt, leer je daar niet van. Hij is ook niet zo'n manager die op zijn strepen staat. Hij staat open voor andere me ningen en argumenten. En hij is niet overdre ven aanwezig. Hij hangt niet constant om ons heen maar geeft ons de ruimte om te doen wat wij denken dat goed is. Een goede manager moet volgens mij verder kunnen kijken dan wat er op dit mo ment gebeurt in het bedrijf. Als de manager problemen aan ziet komen, kun je vooruit plannen. Dan loop je met het bedrijf niet achter de feiten aan, en dat geeft rust aan ons als medewerkers. Hoe Job het doet als manager? Geen mens is perfect, maar als je ziet wat Job hier ge presteerd heeft, dat is niet niks. Hij is wat mij betreft goed op weg." Vandaag: hbo-docent Marc (44). Marc werkt 40 uur per week als docent en oplei dingsmanager in het hbo. Hij doet dit nu 7 jaar. Hier voor werkte hij in de levens middelenindustrie als innovatiemanager. Wat verdien je? Blij mee? Ben je veel achteruit gegaan in salaris toen je in het onderwijs ging? Heb je onderhandeld over je salaris? Je vorige baan was prestatieafhankelijk. Deze baan niet. Jammer of fijn? BABETTE RIJKHOFF Opleidingsniveauwo Functiegroephbo-docent Werkervaring: 7 jaar Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor zijn functie 4120 euro voor 40 uur. ,,Dan zit ik daarboven. Dat komt door de hoogst mogelijke schaal voor mijn job." Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19