Experts: 'Android niet veilig' korting stipreizen.nl NIEUWS 13 Tweede Kamer slaat alarm over krapte op het stroomnet ©088-7070600 Van Groningen en Drenthe was al bekend dat aan de groeiende vraag naar aansluiting van zonnepanelen op het stroomnet niet kan worden voldaan. Nu blijkt dat de netbe heerders ook problemen voorzien in Overijssel, Noord-Brabant, Lim burg, Friesland, Flevoland, Zee land, de kop van Noord-Holland, delen van Gelderland en Zuid Holland. In dunbevolkte gebieden zijn de netten niet berekend op de grote hoeveelheid nieuwe zonne- parken. De netbeheerders moeten daar steeds vaker 'nee' verkopen aan initiatiefnemers van zonne- projecten. „Energieprojecten drei- TenneT, de beheerder van het lan delijke hoogspanningsnet, inves teert tot 2030 zo'n 12 miljard euro in de verzwaring van het stroom net. „Wachten kunnen wij ons niet permitteren, gezien de ambities in het Klimaatakkoord", zei Wiebes. ,,Dus we moeten nu voort, we moeten zorgen dat er straks meer Wiebes erkent dat de netcapaciteit een 'belangrijk knelpunt' is in de plannen projecten passen en we moeten in de tussentijd spelregels bepalen waardoor er zoveel mogelijk ge beurt.'' Dat laatste is volgens PvdA-Ka- merlid William Moorlag hard no dig, omdat hij vreest dat lokale energieprojecten bij de netbeheer ders minder prioriteit krijgen dan grotere klanten, zoals bijvoorbeeld datacenters. Wiebes zei daarop dat de netbeheerders geen onder scheid mogen maken. gen spaak te lopen'', zei D66-Ka- merlid Matthijs Sienot gisteren tij dens een overleg in de Tweede Ka mer. Sienot vroeg minister Eric Wie bes van Klimaat hoe dit mogelijk is, omdat 'de doelen voor her nieuwbare energie al jaren bekend zijn'. Ook andere partijen sloegen alarm over de krapte op het stroomnet. Zo haalde Christen Unie-Kamerlid Carla Dik-Faber een groep ondernemers in Twen- terand aan die van hun netbeheer der te horen kregen dat zij de ko mende vijf jaar geen zonnestroom kunnen leveren aan het net. Wiebes erkende dat de netcapa- citeit een 'belangrijk knelpunt' is in de klimaatplannen. ,,In onbe nutte delen van het land zijn enorm veel zonnepanelen ge plaatst'', aldus de minister. ,,Er is in twee jaar neergezet waar we vroe ger dertig jaar voor nodig hadden. Dat is een verrassing geweest.'' Volgens cyberbeveiliger Check Point zit het pro bleem niet in Android zelf, maar in de manier waarop telefoonmakers Android ge bruiken. Providers sturen soms sms-berichten waar mee gebruikers de instellin gen van de telefoon aanpas sen. Niet alle telefoons checken echter of het be richt wel echt van de provi der komt. Als een gebruiker in een nepbericht trapt, gaat al het dataverkeer van een telefoon via een server van de aanvaller. Er zijn geen aanwijzingen dat het gat is misbruikt, maar Check Point kan het ook niet uitsluiten. Gebruikers moeten zor gen dat ze de meest recente versie van Android op hun telefoon hebben staan, dan hebben ze de grootste kans om veilig te zijn. Rondreizen Zonvakantie §&M Formule 1 Cruises glischerpste aanbiedingen met vertrek sept. t/m maart Zonvakantie Bonaire Italië, Griekenland, Israël Cyprus Rondreis Java Bali Cruise van Italië naar Dubai 22 dagen 14* Costa Diadema S/od^j orv-5 ook op Q All Inclusive Cruise Middellandse Zee donderdag 5 september 2019 Zonneparken kunnen hun energie niet kwijt In grote delen van Nederland is het stroomnet niet zwaar ge noeg om alle zonnepanelen op aan te sluiten. Daardoor lopen de doelen van het Klimaatak koord gevaar. De Tweede Kamer wil dat er met spoed meer netcapaciteit komt. Peter Winterman Den Haag Het hoogspanningsnet schiet op veel plekken te kort. foto anp BUNNIK Onderzoekers hebben een gat ontdekt in de beveiliging van An droid, het meest ge bruikte besturingssys teem voor telefoons ter wereld. korting korting korting Schitterende stranden en azuurblauwe Vliegreis perTransavia, cruise naar o.a. Napels Rome O.a. Borobudur, Prambanan en strandverblijf 9 t/m 24 dagen Eden Beach Resort 12 dagen 4* MSC opera 16 dagen groepsrondreis Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reservedngskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. *Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. vs* &2L 8 dagen 14* MS Sovereign ^^fliegreiMronsfer^j^iotelnadtHAianiü Vliegreis, transfers en fooien t.w.v. 252,- p.p. Vliegreis, 1 nacht Singapore fooien t.w.v. 252,- p.p. I Vliegreis, transfers hotelnacht Miami én San Diego

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13