Kasteelhotel Drenthe nationale P taptoe HAAR 75 jaar Bevrijding AIRE MUZIEK 11 i-V IN ROTTERDAM AHOY 58.- 10 NIEUWS 27, 28 EN 29 SEPTEMBER 2019 www.nationaletaptoe.nl Het leek een Dolle Dinsdag te worden, 5 september 1944. Maar het bericht dat de geallieerden in Holland waren, bleek nepnieuws avant la lettre. Nederland boven de rivieren wachtte nog acht maanden van terreur en honger. Halfpension O Kerstmarkt Düsseldorf 3 dagen Maasduinen www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg TATTOO Wi 1 hoteldeal ft 3 dagen 4*-hotel in hartje Eindhoven incl. extra's donderdag 5 september 2019 Het is dé foto die de gebeurtenis sen op 5 sep tember 1944, Dolle Dinsdag, het best ver beeldt. Op het Rijswijkseplein in Den Haag zijn jong en oud verzameld. Er wordt gezwaaid met Nederlandse en Britse vlaggetjes, want elk mo ment kunnen de geallieerde troe pen de Haagse stadsgrenzen be reiken. De bevrijding zou echter nog acht maanden op zich laten wachten. En in dat slotstuk van de bezetting zaaide de Duitse ter reur dood en verderf onder ver zetslieden en gijzelaars, en kostte de hongerwinter aan ruim 20.000 landgenoten het leven. Hoe kon het dat Nederland het ene moment in opperste juich- stemming verkeerde, maar bin nen een dag volkomen ontnuch terd werd? ,,Het was'', zegt René Kok, his toricus van het Nederlandse In stituut voor Oorlogs-, Holocaust en Genocidestudies (NIOD), ,,simpelweg een vergissing. De geallieerde legers trokken welis waar in sprinttempo door België richting Nederland, maar daar hielden ze halt. De aanvoerlijnen waren te lang geworden. ,,Het nieuws van die snelle op mars was voor de regering in Londen aanleiding op maandag avond 4 september de Nederlan ders een hart onder de riem te steken via Radio Oranje. Maar dat gebeurde te enthousiast. Toen minister-president Gerbrandy de tekst kreeg voorgelegd, kraste hij glimlachend het woord 'naderen' door en verving hij het door 'overschreden hebben'.'' En dus klonk door de ether: 'Nu SRUino in" CTwilm «■Bi IS" 1 r RF: 3 dagen genieten in het hart van deze vestingstad, op de Drentse Hondsrug. 2 nachten incl. ontbijt in Kasteel Coevorden (8,1) 2 keer een diner (hoofdgerecht) Slaap in een voormalig graanpakhuis aan de haven Gratis wifi en parkeren. Aankomsten t/m december 4* Hl Düsseldorf Neuss (8,1) I 3* Gr8 Hotel Sevenum (8,3) 2 nachten incl. ontbijt late checkout 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. fietshuur en sauna Kerstmarkt vroegboektip! 50 Gratis wifi en parkeren en 50 Aankomsten t/m jan. 3 xr Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting MILITARY ilwlji Kapel van de Belgische Luchtmacht Crossed Swords Pipes and Drums Dutch Military Pipes and Drums with International Dancers and Scottish rock band Marinierskapel der Koninklijke Marine met Tamboers en Pijpers van het Korps Mariniers Koninklijke Militaire Kapel 'lohan Willem Friso' Kapel van de Koninklijke Luchtmacht Orkest Koninklijke Marechaussee Fanfare 'Bereden Wapens' Regimentsfanfare 'Garde Grenadiers en lagers' Fanfare Korps Nationale Reserve De steelband van het Nederlands Politie Orkest Jachthoornkorps Edelweiss Jörgen van Rijen Cesar Zuiderwijk rotterdam. dagelijks tot 23:00 uur Crown Hotel Eindhoven V 2 overnachtingen in een Comfort kamer V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 37,00 p.p. V Welkomstdrankje en Late check-out V Entreeticket Holland Casino V Tip: fietstocht door De Peel C 088-0331506 GO Na Dolle Dinsdag Arno Gelder Premier Gerbrandy kondigde veel te vroeg de zogenaamde grensoverschrijding door de geallieerde troepen aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10