'Niet verwacht dat hij nog leefde' II Jochem Myjer trakteert Terneuzenaar op een avondje uit II 12 ZEELAND Populaire 'paardenfair' in Waarde breidt uit VERMISTE WALLABY TERECHT^ Frits Termote is opgelucht. De 1- jarige wallaby die op 12 augustus ontsnapte is maandag levend teruggevonden in België. Hij hoopte wel dat het dier gevonden zou worden, maar had niet meer verwacht dat het beestje nog leefde. ,,Hij is sterk vermagerd, maar verder is er niets mee aan de hand." Initiatiefneemster Mariella Wa genaar wist drie jaar geleden niet wat ze kon verwachten toen ze het evenement voor het eerst hield aan de Boterdijk, net bui ten Waarde. ,,We mochten be zoekers laten parkeren op het terrein van het naastgelegen ui- enbedrijf', vertelt ze. ,,Maar op advies van een vriendin, die merkte dat er veel enthousiasme was, heb ik ook nog gevraagd of we het stuk land van een andere buurman mochten gebruiken. Hij had toch net de tarwe ge dorst. Gelukkig mocht dat, want een uur nadat de fair was begon nen, moesten we de auto's al naar dat veld sturen.'' De jaren erna werd het nóg drukker qua bezoekers. Samen met evenementenbureau Sea- motion uit Goes is nu bekeken hoe ook het evenement verder kan groeien. Besloten is om ko mende vrijdag het 'Hengstenbal' te houden, een feestavond met Zeeuwse dj's. ,,Voor de toekomst gaan we samen bekijken wat er allemaal nog meer mogelijk is'', zegt Wagenaar. De zaterdag is grotendeels als vanouds, met kraampjes, kin deractiviteiten (onder meer een western-spektakel) en shows, clinics en demonstraties met paarden, waaronder horseboar- ding, een soort skateboarden achter een paard. De paarden- vloggers Jill Huijbregts en Romy Oudshoorn komen ook. ,,Wat wij heel belangrijk vinden is dat het een betaalbaar dagje uit blijft'', zegt Wagenaar. ,,Een ge zin kan zich hier voor een klein bedrag de hele dag vermaken.'' Wendy de Jong Eede Termote kreeg maan dagochtend een bel letje van iemand die het dier had gezien. Hij stuurde iemand voor uit om te gaan kijken en keerde la ter met een veearts en verdovings pistool en zes helpers terug. De kleine kangoeroe zat in een maïs veld, maar omdat hij zich steeds verplaatste, was hij nog niet zo 1-2 3 gevangen. Verdovingspijltje Termote: ,,De zoektocht begon elke keer opnieuw. Ook nadat de veearts hem had neergeschoten met een verdovingspijltje, duurde het nog een kwartier voor hij daadwerkelijk omviel." De melding kwam maandag rond 12.00 uur binnen en pas om Ik had echt verwacht dat hij zou worden aangereden of zou doodvallen van angst omdat mensen hem proberen te pakken bijvoorbeeld 17.30 zat het dier weer veilig in zijn hok. De kleine kangoeroe heeft in drie weken dat hij op vrije voeten was, vele kilometers afgelegd. Hij is gevonden in het Vlaamse Mid delburg, zo'n dertien kilometer van Eede. Maïs Het verbaast Termote dat het dier er ongeschonden vanaf is geko men. ,,Hij heeft zich waarschijnlijk gevoed met maïs, maar die die af stand is heel flink voor zo'n beestje. En het is ook niet zo dat hij die kilometers slechts één keer in een rechte lijn heeft afgelegd. Ik had echt verwacht dat hij zou wor- den aangereden of zou doodvallen van angst omdat mensen hem proberen te pakken bijvoorbeeld." In de dagen na de verdwijning kreeg Termote wel vaker een tele foontje van mensen die het dier hadden gezien. Maar vaak was het beestje alweer gevlogen als ie mand ter plaatse kwam. Termote had er daarom een hard hoofd in de wallaby ooit nog levend terug te vinden. ,,Hij zit weer fris in zijn hok. Vandaag en morgen blijft hij daar nog in zitten. Daarna mag hij de wei weer in, waar hij aan zijn vol gende uitdaging begint. Hij zal weer moeten vechten voor een plek in de groep." naar Terneuzen wilt rijden om twee mooie vrijkaarten te krijgen en na afloop even te praten met mij. De leukste reactie zie ik maandag! Tralala x jochem' De cabaretier pikte de reactie van Mooi trouwens dat hij niet alleen voor mij, maar voor iedereen tijd nam in de foyer Thomas er uit als de leukste. 'Om dat ik dan speciaal hiervoor eerst Terneuzen uit moet rijden om daarna weer terug te rijden voor jouw voorstelling'. En zo zat Thomas dus maandag avond alsnog in de zaal voor de show Adem In, Adem Uit. Tempo ,,Na afloop hebben we elkaar even kort gesproken. Toen ik zei dat ik de Insta-winnaar was, wist hij meteen dat ik Thomas heette. Mooi trou wens dat hij niet alleen voor mij, maar voor iedereen tijd nam in de foyer. Hij maakte gewoon zelf de selfies, zodat er een beetje tempo in zat", vertelt Thomas. Myjer treedt ook vandaag nog op in Terneuzen. De shows zijn allang uitverkocht. Myjer richtte zich zondag via Insta- gram tot zijn volgers met een op roepje: 'Goedemorgen Zeeuws- Vlaanderen! Wat ben je mooi. Van daag repeteren. Vanaf morgen drie dagen naar Terneuzen! En om het te vieren: vertel mij met een grap pige reden waarom jij helemaal woensdag 4 september 2019 ZV Met een nieuwe naam en een breder programma gaat de populaire Waardse Horsefair komend weekend z'n vierde editie in. Het evenement heet voortaan Horse Festifair en is uitgebreid met een feest avond. Rob Paardekam Waarde De redders van de wallaby. - Frits Termote, eigenaar - Thomas Ritico, prijswinnaar Jochem Myjer (l) en prijswin naar Thomas Ritico troffen el kaar na de voorstelling. FOTO THOMAS RITICO Terneuzenaar Thomas Ritico is met recht een bofkont. De tickets voor de drie voorstellin gen van Jochem Myjer in het Scheldetheater in Terneuzen waren in een mum van tijd uit verkocht. Thomas viste achter het net. En tóch zat hij maan dagavond in de zaal. Met dank aan Myjer. Raymond de Frel Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55