De Jong met ploeg op koers voor zege in Clubcompetitie Flikweert heeft een doel voor ogen II ZEELAND 11 beter en ook daarbuiten was het voor mij persoonlijk een topjaar. Onze zoon geniet hier van zijn school in Middelburg en mijn fa milie voelt zich hier thuis.'' In het nieuwe seizoen krijgt Oe- moemenoe te maken met een her indeling van de ereklasse. De top vier van het afgelopen seizoen plaatst zich rechtstreeks voor de kampioenspoule. De overige twaalf ereklassers, waaronder de Middelburgers, strijden in drie poules van vier om de overige vier tickets voor de kampioenspoule. Naast The Hookers wordt de poule van Oemoemenoe gecompleteerd door de Oisterwijk Oysters en oude bekende Ascrum. Monty: ,,Er zijn nu extra teams in de ereklasse. De doorstroming van de top vier is wel een beetje apart, maar het is wat het is.'' Dit seizoen mikt Monty met zijn ploeg op de top acht. ,,Daarna is iedere wedstrijd een finale. We hebben een team dat nog in ont wikkeling is. Leroy Kersten zullen we missen, want hij maakt een mooie stap naar Dendermonde. Nieuwe importspelers zijn er niet dit seizoen, maar met Reefthan Brown-Terekia en Andictor Petelo ('Andy') hebben we dragende spe lers voor de club kunnen behou den.'' Laatstgenoemde neemt dit seizoen bovendien de plaats van assistent-trainer in. Wederhelft Een andere belangrijke rol binnen het team is weggelegd voor Mon ty's wederhelft Melanie Tarsau, zij is de nieuwe teammanager van de Middelburgse equipe. Vorig sei zoen was zij coach van het Middel burgse vrouwenteam, maar die functie heeft ze ingeruild. Tarsau: ,,Ik ga de dames wel missen, want we hadden een hele goede team spirit. Het coachen gaat mij niet zo natuurlijk af als Monty, want mijn kwaliteiten liggen meer op het ge bied van management. Daarom ben ik blij dat ik dat dit jaar mag laten zien bij de mannen. In Nieuw-Zeeland heb ik deze rol eerder ook vervuld bij de eerdere teams van Monty. Om eerlijk te zijn werken wij beter samen dan apart. Hij is van de grote ideeën en ik vul de details in en zorg dat de boel uitgevoerd wordt. We kijken er enorm naar uit om vanuit onze liefde voor de sport zij aan zij te kunnen werken.'' „Grappig ook hoe zaken kunnen veranderen", doelt Monty op zijn eerdere uitspraak in deze krant dat een langer verblijf in Nederland vooral afhankelijk zou zijn van zijn vrouw en haar werk. ,,En nu staat ze naast me aan de zijlijn. Zij is nog altijd de baas, maar we ho pen hier nog wel een tijdje te blij ven met onze familie. We hebben veel moois om naar uit te kijken, want met de steun van Andy en van mijn vrouw kan het niet an ders dan dat dit een fantastisch seizoen wordt.'' Geen individuele punten, maar louter punten voor de ploeg. De ploegentijdrit van de Clubcompe titie in Melissant draaide volledig om de teamprestatie. De aanwe zige toeschouwers kregen daarin het verwachte duel tussen Volker Wessels-Merckx Cycling Team en Alling-Krush-IJsselstreek te zien. Al snel bleek echter onderweg dat Alling-Krush-IJ sselstreek met Nederlands kampioen Marien Bo- gerd oppermachtig was. VolkerWessels-Merckx Cycling Team was veroordeeld tot het be perken van de schade, maar deed dat meer dan uitstekend. Met ne gen seconden voorsprong op WV De Jonge Renner verzekerde de ploeg zich van de tweede plaats, waardoor het slechts twee punten moest toegeven op het winnende Allinq-Krush-IJsselstreek. Timo de Jong begint met zijn ploeg met een voorsprong van acht punten aan het slotweekend De Jong en zijn ploeggenoten beginnen op die manier met een voorsprong van acht punten op Allinq-Krush-IJsselstreek aan het beslissende slotweekend van de Clubcompetitie in Enkhuizen, op 14 en 15 september. Henk van de Voorde Breskens Hij won het 'eigen' Vechthanen- toernooi in de enkel-3 en samen met zijn vriendin Natascha van Strien schreef hij de mixed-3 van het Vliegende Hollander-toernooi op zijn naam. Dit weekend hoopt het koppel ook het toernooi van TV Zaamslag te winnen. In het Kikkertoernooi van TC Sjef verloor de Bressiaander met Claire van Damme de 3-finale van weder- helft Natascha, die samen met Remy Scherbeijn speelde. ,,Ik ten nis blijkbaar beter mét dan tégen haar", zegt Flikweert met een kwinkslag. ,,Maar Natascha en Remy vormen nu eenmaal ook een sterke combinatie. Bovendien zat ik Het is de vraag of het lukt, maar ik ga ervoor er doorheen vanwege de zware en kelfinale tegen Yannis Baltogiannis. Die Griek was fitter dan ik.'' ,,Qua conditie en sprintsnelheid ben ik namelijk nog niet op mijn oude niveau'', vervolgt Flikweert. ,,Ruim vijfjaar geleden kreeg ik last van mijn schouder. De pijn straalde uit naar de rug. Het was telkens een kwestie van weer beginnen en stoppen, wat niet bevorderlijk is voor je niveau. Gelukkig ben ik nu eindelijk hersteld. Als mijn conditie weer op orde is, hoop ik opnieuw richting de 2 te gaan. Het is de vraag of het lukt, maar ik ga ervoor." Hij komt uit een echte tennisfa- milie. Flikweert was amper vijfjaar oud toen hij het tennisracket ter hand nam. Samen met de twee jaar oudere Bart van de Sande, die toen eveneens in Breskens woonde, trainde hij in de jeugd jarenlang vele uurtjes. Later sparde Flikweert ook regelmatig met voormalig 2- speler Tim van Veldhoven, destijds zijn stapmaatje. Tennisles had hij onder andere bij Filip Versluys en Michel Verberkmoes, conditietrai ning bij Johnny Blackman. Rond zijn twintigste speelde de Bressiaander bij TC Drive zelfs een jaar in de landelijke hoofdklasse, in zijn toenmalige woonplaats Sas van Gent. ,,Een mooie tijd. Ik speelde in een team met Bart, de broers Dylan en Donovan Blackman, Jeroen Al- liët en Brian Dijkstra. Als enige 2- speler moest ik altijd de eerste sin gle spelen. Dat was tactisch gezien jammer, maar toch won ik nog drie van de zeven partijen. Van voorma lig Nederlands kampioen Marcel Reuter verloor ik in drie sets, al was hij toen wel al 35 plus", relativeert Flikweert. Slice of dropshot De temperamentvolle speler is met de jaren rustiger geworden. ,,Ik mopperde nogal eens op de baan, maar daarmee geef je de tegenstan der juist extra moed. Ik ben een aanvallende, explosieve tennisser en de rest van je lichaam gaat daarin mee, ook de psyche. Vroeger ramde ik alles, nu speel ik ook regelmatig een lage slice of een dropshot." woensdag 4 september 2019 GO 'Monty' gaat verder Timo de Jong heeft met zijn ploeg VolkerWessels-Merckx Cycling Team uitstekende zaken gedaan in de KNWU Clubcompetitie. De 20-jarige renner uit Goes eindigde na een ploegentijdrit van 39 kilo meter met zijn ploeg als tweede, op 50 seconden van het winnende Allinq-Krush-IJs- selstreek. VolkerWessels Merckx Cycling Team behield zo - met nog slechts één wed strijd voor de boeg - de leiding in het ploegenklassement. Job de Feijter Melissant Timo de Jong was twee weken geleden nog de sterkste in de Ronde van De Lier. foto frank van leeuwen Mart Flikweert. foto peter nicolai Mart Flikweert uit Breskens is bezig met een mooie comeback op de Zeeuws-Vlaamse tennis velden. De 31-jarige speler van De Boskreek had in het verleden de 2-status, maar blessures gooiden roet in het eten. Einde lijk pijnvrij liet hij in de afgelopen competitie en toernooien als 3- speler een prima indruk achter. - Mart Flikweert SOLDEN TUltP (2 iVolUcrWeiseki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43