'Klasbak' De Backer is terug O O) CD 10 ZEELAND Hendriksen weg bij Sporting Portugal Terpstra nummer één van de wereld Goes en Kloetinge op woensdagavond Herselman helpt Kapelle aan zege Trainer van Oemoemenoe wordt dit jaar bijgestaan door zijn vrouw en één van zijn sterkhouders. RUGBY SEIZOENSSTART Roy Hendriksen is vertrokken bij Sporting Portugal. De Middelburger was bij de Portu gese topclub assistent-trainer van Marcel Kei zer. De voormalig Ajax-coach werd gister avond ontslagen. Keizer en Hendriksen begonnen tien maan den geleden aan de club in de hoofdstad van Portugal. Afgelopen seizoen wonnen ze sa men beide bekertoernooien. Dat leverde een plek op in het hoofdtoernooi van de Europa League, waarin Sporting werd gekoppeld aan PSV. Hendriksen en Keizer maken het treffen met de Eindhovenaren dus niet meer mee. Na vier competitieduels is het einde verhaal. Mountainbikester Anne Terpstra is de nieuwe nummer één op de wereldranglijst. De van origine Zierikzeese ging gisteren, toen de nieuwe UCI-ranking uitkwam, de Zwitserse Jolanda Neff en de Amerikaanse Kate Court ney voorbij. Terpstra (28) werd zaterdag vierde op het we reldkampioenschap in het Canadese Mont- Sainte-Anne. Daarmee verdiende ze vol doende punten om in elk geval één week aan de kop van de ranking te staan. Ze begon het jaar nog als de nummer 21 van de wereld. Ko mend weekeinde is in de Verenigde Staten de laatste World Cup van dit jaar. Voetbalbond KNVB heeft gistermiddag het programma voor de tweede kwalificatieronde van het landelijke bekertoernooi bekendge maakt. Zowel derdedivisionist Goes als zater dag-eersteklasser Kloetinge speelt zijn duel op woensdagavond 25 september. Goes neemt het dan om 20.00 uur op tegen zondag-hoofdklasser Silvolde, een oude be kende. Die ploeg versloeg de Bevelandse for matie twee seizoenen geleden in de nacompe- titie op weg naar de derde divisie. Voor Kloe- tinge, dat ook om 20.00 uur aftrapt, wacht een confrontatie met zondag-derdedivisionist Groene Ster. Het Bevelandse bekertreffen tussen zaterdag derdeklassers Kapelle en Krabbendijke bleef gisteren tot het einde spannend. De thuis ploeg kwam al vroeg op 1-0, maar daar kon Krabbendijke geen verandering meer in bren gen. In de vijftiende minuut was het al raak voor Kapelle. Tristan Herselman nam de treffer voor zijn rekening. Hij werd daarmee match winnaar. Het bekerduel tussen Smerdiek en Lepel- straatse Boys kreeg geen winnaar: 2-2. Oranje Triatlon Met een thuiswedstrijd tegen The Hookers gaat zaterdag voor Oe moemenoe het nieuwe rugbysei- zoen officieel van start. Voor het tweede jaar staat de Nieuw-Zee- lander Reweti Montgomery, ofte wel 'Monty', aan het roer bij de Middelburgers. Daarbij wordt hij dit seizoen onder andere onder steunt door zijn wederhelft Mela- nie Tarsau. Coach Monty is een echte team- player. Zijn motto is dat hij niet leiding wil geven aan een team van kampioenen, maar aan een kampioensteam. Een essentieel verschil, waarbij de nadruk ligt op een krachtig en hecht collectief. Dat blijkt ook wanneer hij zijn ambities voor het komende sei zoen uitspreekt: ,,Dit jaar draait het om het creëren van een team spirit die onbreekbaar is en die zo wel op als naast het veld zijn werk doet. Als dat goed zit, heeft het een positieve uitwerking op de gehele club, de jongens in het veld en uit eindelijk ook op de resultaten. We zijn continu bezig om te kijken wat het beste is voor het team en waar we nog zaken kunnen verbe teren. We hebben een pittige voorbereiding gehad, maar we zijn er zonder blessures uitgekomen en hebben zin om zaterdag eindelijk weer om de knikkers te spelen.'' Dit jaar draait het om het creëren van een teamspirit die onbreekbaar is Vorig seizoen eindigde Oemoe- menoe onder de bezielende lei ding van Monty in de Plate-finale, waarin het Amsterdamse Ascrum te sterk bleek. Monty ziet zijn de buutjaar in de Nederlandse ere klasse vooral als een bouwjaar. ,,Spelers moesten wennen aan mij en aan mijn coachingsstijl en ik moest de spelers leren kennen. Uiteindelijk ben ik heel tevreden met het resultaat dat we hebben behaald, want een finale is toch een finale. Het rugby wordt steeds Joop van den Oudenhoven Sluiskil Van 2009 tot 2013 was hij één van de dragende krachten van het team met twee titels op zak, tot hij het veld moest ruimen voor het 'dreamteam', met onder andere Eddy Merckx en Dick Jaspers. De Backer heeft daar geen naar gevoel aan overgehouden. ,,Geenszins, ik zag het destijds al aankomen en had mijn bedje al elders opgemaakt.'' Jan Kikken, toenmalig teamleider bij Dallinga, is lovend over de Belg. ,,Tien jaar heb ik hem in een (klas siek) topteam gehad in Ulicoten en vier jaar in Sluiskil in de eredivisie driebanden, altijd samen met Jean Paul de Bruijn. Negen keer werden we landskampioen. Ik heb Peter le ren kennen als een man van zijn woord. Een echt teammens, dat al tijd eerst aan een ander denkt. Heel mooi dat hij weer terug is in Sluis kil.'' Belangrijke rol Dat hij een klasbak is, bewees De Backer afgelopen seizoen bij L&B Ledermode. Hij won daar achttien van zijn 23 partijen, verloor er maar vier en speelde één remise, met een moyenne van 1.538. Daarnaast schreef hij geschiedenis met een slotserie van 26 in zijn partij tegen Jack van Peer van 't Ivoor. In Sluiskil is een belangrijke rol voor hem weggelegd. De Backer: ,,Omdat Frederic Caudron en Jean Paul de Bruijn vaak in Korea zullen verblijven, speel ik komend seizoen zoveel mogelijk en ben dan kop man. Anders speel ik op bord twee of drie. Ik heb er vreselijk veel zin in. Het is een mooie accommodatie en voor mij nog dicht bij huis ook. Ik woon in Aalst en heb daar een biljartzaak. Daardoor kan ik niet op zaterdag spelen, want dan gaat de zaak voor. Ik speel in eigen land bij Op de Meir in de hoogste klasse en ook nog enkele wedstrijden in de Franse competitie bij Andernos.'' Onder de naam Pdb-art is de bil jartshop gekend en gewaardeerd in zijn land. De Backer heeft ook een eigen keu in de collectie, pdb pro, een speerpunt zoals hij zelf zegt. In Sluiskil wil hij (weer) succesvol zijn. ,,Ik hoop mijn elan van vorig seizoen weer op te pakken. Ik ga er in elk geval alles aan doen om het team en zijn supporters te plezie ren. Met dit team moeten we ver kunnen komen en ik ga daar mijn steentje aan bijdragen.'' woensdag 4 september 2019 VOETBAL MOUNTAINBIKEN Anne Terpstra. foto irmo keizer VOETBAL VOETBAL GO -17 Doelman Aron van Lare (foto) zit bij de voor lopige selectie van Oranje onder 17. De ploeg van KNVB-coach Mischa Visser speelt later deze maand twee oefenin terlands tegen Frankrijk. Maandag hoort de keeper uit Terneuzen, die bij PSV speelt, of hij bij de de finitieve selec tie zit. 13. In Sluis gaat vanmiddag de 21ste editie van de Zwintriatlon van start. Om 13.30 uur wor den de deelne mers wegge schoten. Hoe wel de wed strijd op Zeeuws Vlaams grond gebied van start gaat, fi nisht deze in België. De eindstreep ligt op het strand van Knokke- Heist. De missie van coach Menno Kole Middelburg Andictor Petelo (met bal) wordt komend seizoen assis tent-trainer. FOTO LEX DE MEESTER - Reweti Montgomery Waar de lagere divisies deze week al het spits afbeten, begint dit weekeinde de competitie in de eredivisie driebanden en de eerste divisie. Bij Dallinga.com, dat net als 's Lands Welvaren AVH/VSS op het hoogste niveau speelt, betekent dat de rentree van de Belgische oud-gediende Peter de Backer. O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42