II Klarenbeek krijgt ook beweegpad Meliskerke wil een sportiever dorp zijn 7 VEERE LEREN AANTREKKELIJK TE BLIJVEN VOOR TOERISTEN Een extra vitaminestoot. Zo omschrijft Ab Pouwer van camping Oranjezon (Vrouwenpolder) de training die binnenkort wordt gegeven aan de Veerse recreatie ondernemers om te zorgen dat ze klaar zijn voor de toekomst. af en toe wat afstand nemen is be langrijk. ,,Zo was ik zaterdag lek ker op het Abdijplein in Middel burg en stond ik te genieten van het optreden van Wende Snij ders." Pouwer verheugt zich ook op Film by the Sea. Hij gaat niet al leen naar dat Vlissingse festival om films te kijken. ,,Maar ook om een frisse blik te houden. Om me te laten inspireren." Troy knikt en geeft aan dat dat heel belangrijk is. Hij zegt dat hij dankzij de trainin gen nadenkt over hoe hij ondanks het personeelstekort een betere service kan geven aan zijn gasten. ,,Dat is niet alleen een uitdaging voor mij, maar voor de hele sec tor." Zo is bij hem de receptie 's avonds niet bemand. ,,Dat heeft geen meerwaarde. We zorgen er wel voor dat we bij het ontbijt aan wezig zijn, want dan horen we de wensen van de klanten en kunnen we daar op inspelen. Als we horen dat iemand een fiets wil huren, re gelen we dat op dat moment." 24.000euro Het is de beide ondernemers ge lukt de gemeente Veere enthou siast te maken voor dit trainings programma van The School of Life. Het college geeft 24.000 euro want het ziet het als een manier om de sector te versterken en klaar te ma ken voor de toekomst. Volgens de twee initiatiefne mers is een aantal ondernemers al bereid de training te volgen. Om meer deelnemers te krijgen, gaat Troy morgenmiddag tijdens een netwerkbijeenkomst van Veerse ondernemers zijn collega's en thousiast maken voor de training. ,,Hoe meer, hoe beter. Want sa- Samen moeten we ervoor zorgen dat Veere aantrekkelijk blijft voor toeristen men moeten we het verschil ma ken. Samen moeten we ervoor zorgen dat Veere aantrekkelijk blijft voor toeristen." Pouwer hoopt dat er dankzij die training een netwerk van ondernemers ontstaat. ,,Zodat we ideeën kun nen delen en elkaar inspireren. Zodat we snel kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelingen." Wensen veranderen De nadruk van de cursus ligt op emotionele intelligentie en een heleboel vaardigheden, zoals aan passingsvermogen en veerkracht. Bij het onderdeel 'aanpassingsver mogen' worden de ondernemers ervan doordrongen dat wensen van de gasten razendsnel kunnen veranderen. Het is dan ook belang rijk daarop in te kunnen spelen. Bij het onderdeel veerkracht leren ze tegenslagen te zien als leerervarin gen en niet bij de pakken neer te zitten. Zelf volgde Pouwer al enkele keren een der gelijke training. Hij is erg enthousiast. Dat geldt ook voor Jerry Troy van hotel Villa Magnolia in Oostkapelle. ,Je krijgt een frisse blik en leert dingen die je direct kan toepassen." Zo weet hij mede dankzij de training dat hij echt tijd vrij moet maken om zijn bedrijf toekomstbestendig te maken. ,,En je moet je niet laten meesleuren door de waan van de dag, aldus Troy." Dat gevaar loert overal nu zowat elk bedrijf in de recreatie sector te maken heeft met een per soneelstekort. Afstand nemen Pouwer: ,,Je kunt in dit vak makke lijk werkweken van tachtig uur maken. En dan ligt er nog altijd werk te wachten. Maar om echt vooruit te komen, moet je tijd vrij maken om na te denken over de toekomst." En dat niet alleen. Ook De Stichting Middelburg Beweegt wil mensen in beweging brengen en houden. Dat gebeurt in de bui tenlucht door te wandelen en be- weegoefeningen te doen. In di verse wijken worden daarom we kelijks korte en lange wandelingen georganiseerd. Een beweegpad om oefeningen te doen, was er tot nu toe alleen in de wijk Griffioen. Dat is deze maand exact vijf jaar geleden ge opend. Het pad heeft een totale lengte van 2,4 kilometer en is ver deeld in drie routes van achthon derd meter door de wijk. In die routes zijn toestellen en het straat- meubilair opgenomen voor oefe ningen. Ouderen kunnen er onder begeleiding van fysiotherapeuten oefeningen doen en er op eigen Door de oefeningen worden ze leniger en sterker en wordt hun evenwicht beter initiatief gebruik van maken. Zo worden ze leniger en sterker en wordt hun evenwicht beter. Door deze trainingen wordt de kans op een valpartij kleiner en veel oude ren komen juist op de Eerste Hulp terecht omdat ze zijn gevallen. Na afloop van een gezamenlijke wan deling met oefeningen is er altijd gelegenheid voor een kopje koffie of thee, want sociale contacten zijn volgens de stichting ook be langrijk. Uit de wijk Klarenbeek kwam onlangs het verzoek om daar ook een beweegpad te maken. Middel burg Beweegt en fysiotherapie- praktijk FysiCo Nadorst werken daarin samen. Waar het beweeg- pad in die wijk komt, is nog niet bekendgemaakt. Om deelnemers in Klarenbeek te werven, vindt op dinsdag 10 september om 19.45 uur een in formatie-avond plaats in het atrium van Hof ter Veste. Een balletje trappen of jeu de bou- len; het kan straks allemaal in Me- liskerke. Als het aan de nieuwe werkgroep Meliskerke Beweegt ligt tenminste. Met sport en spel wil de groep jong en oud structureel in beweging brengen. De groep be staat uit vertegenwoordigers van de dorpsraad, Stichting Welzijn Veere en verenigingen uit het dorp. Dorpsraadvoorzitter Peter Gillis sen: ,,Een beweegdag dit voorjaar trok veel belangstelling. Reden voor ons om dit verder uit te bouwen. Met sport- en spelactiviteiten voor iedereen. Oud-sportambassadeur Harriet Zwartjes van Veere zal ons daarbij ook helpen. Verder is er een idee voor een beweegplein, naast het trapveldje. Met bijvoorbeeld een sportkooi, korfbalpaal en jeu de boulebanen." De werkgroep ontvouwt de eer ste plannen dinsdag 10 september tijdens de dorpsraadvergadering vanaf 19.30 uur in Ons Huis. De ge meente Veere ondersteunt de be- weegplannen met een subsidie van 1500 euro. woensdag 4 september 2019 Recreatieondernemers naar school Emile Calon Oostkapelle Ab Pouwer (links) en Jerry Troy willen zoveel mogelijk collega's de cursus van School of Life laten volgen. foto dirkjan gjeltema -Jerry Troy, mede-initiatiefnemer Vijf jaar na de opening van het eerste beweegpad voor oude ren krijgt Middelburg er zo'n pad bij. Dat komt in de wijk Kla- renbeek. Maurits Sep Middelburg Meliskerke heeft de smaak van bewegen te pakken. Een kers verse werkgroep wil daar verder handen en voeten aan geven en het dorp in beweging houden. Annemarie Zevenbergen Meliskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39