Bezoekers vlootschouw tevergeefs naar Vlissingen IN DE REGIO 6 Ontwerp is zonder waarde MIJN DORP, MIJN STAD Alle vragen die nu rijzen over aan tallen huizen en appartementen, de hoogte van gebouwen en de hoe veelheid gasten en auto's zijn vol gens wethouder Chris Simons niet te beantwoorden. ,,Er is namelijk helemaal nog geen plan." In oktober vorig jaar stemde de raad in met de verkoop van het fail liete park aan Driestar. Het bedrijf had de raad in de weken daarvoor aan de hand van foto's, uitleg, artist D66 voelt zich misleid omdat er nu meer 'eenheden' in de planning zitten dan eerst werd gezegd impressions en een voorlopig ont werp ('indicatieve terreinindeling') laten zien hoe het nieuwe Water park Veerse Meer eruit zou kunnen gaan zien. Dat dat niet het definitieve plan was, werd erbij verteld. Toch ging de raad wel uit van 600 vakantiewo ningen in de eerste fase en nog eens 200 in de tweede fase. Dat was im mers wat Driestar zei nodig te heb ben voor een gezonde exploitatie van het vakantiepark. In een onderzoek naar de moge lijke effecten van het park op de om geving, is het totale aantal 'eenhe den' opgeschroefd naar 950. Daar zitten ook 210 appartementen in. D66 voelt zich daardoor misleid en eiste maandagavond opheldering van Simons. ,,Kende het college op 8 oktober vorig jaar al het aantal ap partementen?", wilde Ad van de Kreeke weten. ,,Zo ja, waarom is ons dat toen niet gemeld? Zo nee, dan is dat toch slordig bij zo'n groot pro ject met zulke belangen voor de ge meente. En wanneer wist het col lege dan wél hoeveel appartemen ten er bij komen?" Eind van het jaar Met het antwoord van Simons schoot Van de Kreeke niks op: ,,Het aantal appartementen wisten we toen niet, en dat weten we nu nog steeds niet. Er is namelijk nog steeds geen plan. Dat komt pas aan het einde van dit jaar." Dat betekent dat de wethouder de raad niet verkeerd heeft geïnformeerd. Maar het bete kent ook dat de raad zich heeft ge baseerd op een ontwerp dat nu geen enkele waarde blijkt te hebben. Want ook over de hoogte van de ge bouwen, het aantal gasten en de verkeersdruk is nog niets te zeggen. ,,Als het plan er is, weten we het", zei Simons nog maar eens op vragen van CDA en Christenunie. Dat Driestar in een 'reikwijdteno titie' nu uitgaat van maximaal 950 vakantiehuizen en appartementen, vindt Van de Kreeke gevaarlijk. Hij vermoedt dat het bedrijf er echt zo veel wil bouwen, terwijl D66 er niet meer dan 800 wil. De Stichting Oorlogsjaren Vlissin gen en de gemeente hadden aange kondigd dat belangstellenden tus sen 12.00 en 14.00 uur op de boule vards een aantal passerende mari neschepen van toenmalige gealli eerde bevrijders zouden kunnen zien. Maar een woordvoerder van de Koninklijke Marine liet gisteren weten dat nooit 'sprake is geweest van een andere vlootschouw dan die in Terneuzen'. Volgens voorzitter Jaap Ventevo- gel van Oorlogsjaren in Vlissingen was maanden geleden juist afge sproken dat de schepen speciaal langs de boulevard zouden varen. ,,Dat schepen al in de Buitenhaven lagen, was wel duidelijk. Ze zou den niet helemaal langs de Wal- cherse kust varen, maar bij de Ge vangentoren weer overstag gaan." Net als voor veel Vlissingers en scheepvaartliefhebbers van elders was het voor Ventevogel een te leurstelling dat Vlissingen geen vlootschouw heeft gezien. Vele bezoekers die tevergeefs Vele bezoekers spuiden hun ongenoegen op sociale media naar Vlissingen togen, spuiden hun ongenoegen op sociale media. Luitenant ter zee der eerste klasse Alex Kranenburg vindt het - even als woordvoerders van de provin cie en de gemeente Vlissingen - 'vervelend' dat mensen tevergeefs naar de boulevard kwamen. Kra nenburg vindt het ook 'jammer dat het tijdstip dat schepen uit Vlissingen vertrokken niet over eenkwam met verwachtingen ter plekke'. Belangstellenden die op het Vlis- singse sluizencomplex of op de dijk bij Ritthem stonden, hebben de schepen in de loop van zater dagmiddag wel goed kunnen be kijken. En net na tweeën - 'toen veel belangstellenden al weg wa ren' - voer een aantal marinevaar tuigen op eigen initiatief even voor de groene boulevard langs, memo reerde een Vlissingse woordvoer ster. Zij benadrukt dat activiteiten als muziekoptredens, openstelling van de molen en een veldstation dat een radioverbinding met Ter- neuzen tot stand bracht de herden kingsdag ook in Vlissingen de moeite waard maakten. ,,In Ter- neuzen is bovendien een prachtige herdenking geweest, die - ook op de landelijke televisie - heel Zee land op de kaart heeft gezet." Cursussen digitaal vaardig Concert in Catharinakerk Vergadering Dorpsraad AAGTEKERKE woensdag 4 september 2019 Verwarring over plan Waterpark De verwarring over het nieuwe Waterpark Veerse Meer bij Ar- nemuiden groeit. Het voorlopige ontwerp dat projectontwikke laar Driestar aan de gemeente raad van Middelburg liet zien, heeft geen waarde. En een nieuw plan is er nog niet. Maurits Sep Arnemuiden Veel mensen die zaterdag naar de Vlissingse boulevards kwa men om de vlootschouw voor afgaand aan de Terneuzense herdenking van 75 jaar Slag om de Schelde te zien, voelden zich bekocht. Er voeren geen marineschepen uit binnen- en buitenland voorbij de rede. René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG Planbureau en Biblio theek van Zeeland biedt in september diverse cursussen aan om deel nemers digitaal vaardi ger te maken. De cur sussen zijn bedoeld voor mensen die handi ger willen worden met computer, laptop, smart- phone of tablet. ZB biedt de cursussen aan op meerdere locaties. Voor een overzicht van alle cursussen zie dezb.nl. Het cursus boekje is tevens ver krijgbaar in de bibliothe ken, bij gemeenten en Stichting Welzijn Veere. ZOUTELANDE In de serie Zomeravond concerten in de monu mentale Catharinakerk is er morgen een optre den van het Fanfare Or kest Luctor et Emergo uit Zoutelande. Het or kest staat onder leiding van dirigent Junior Hui gen. Het repertoire is di vers, van klassiek tot pop- en filmmuziek. Het concert begint om 20.00 uur. De kerkdeu ren gaan om 19.30 uur open. Toegang bedraagt zes euro. De Catharinakerk in Zoutelande is de setting van de reeks Zomerconcerten. foto ruben oreel VROUWENPOLDER In het dorpshuis van Vrouwenpolder houdt de plaatselijke dorpsraad vanavond een vergade ring. Er staan verschil lende onderwerpen op de agenda. Geïnteres seerden zijn welkom. De vergadering begint om 20.00 uur. Gymzaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00 21.00 uur: Badminton; GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00 11.00 uur: Koffieoch tend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal 50+; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten; MELISKERKE Dorps huis 'Ons huis', 13.30 17.00 uur: Biljarten; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- len, 10.00-12.00 uur: Bowlen 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Abdijplein, 15.00 uur: Kinder voorstelling Samba Sallad; De Zandkuil, 17.00-18.15 uur: Star- terscursus tafelten nis voor basisscholie ren; Abdijplein, 19.00 uur: Norway Today; Studio A58, 20.30 uur: Dansvoorstelling 'Blueprint on me mory'; Schouwburg, 20.30 uur: Wie is bang; Abdijplein, 20.30 uur: Company of Sinners, 3 J's en Danny Vera OOSTKAPELLE De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelen; SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal; VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos; Schotse huizen, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over Veerse Meer; VLISSINGEN De Her berg, overdag: Expo sitie Pieter Verstoep; VROUWENPOLDER Gymzaal, 09.00 10.00 uur: Gymnas tiek 50+. Enkele schepen van de Nederlandse marine lagen maandag nog in de haven van Vlissingen. foto DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38