II Coach je elftal naar de finale en win! ZEELAND 3 LAURA VAN GREMBERGHE COALITIE-Y uit Koewacht bijna haar hele stu dententijd bij haar ouders woonde, heeft ze toch een studieschuld van 25.000 euro. Ze rondde deze zomer haar hbo-opleiding sportkunde aan de HZ in Vlissingen af. De keuze voor een studie in Vlis singen was deels een financiële overweging. ,,Ik heb ook nagedacht over sportkunde in Eindhoven, maar mijn ouders zouden mijn rij bewijs betalen als ik in Vlissingen ging studeren. Bovendien vond ik het ook wel fijn om in het eerste jaar nog dicht bij huis te zijn." In het derde jaar volgde Laura een half jaar een minor in Eindhoven. Laura leende vier jaar lang geld. ,,Toen ik thuis woonde was dat 400 euro per maand, en toen ik in Eind hoven woonde was het 800 of 900 euro per maand. Toen betaalde ik er mijn kamerhuur en eten van. Ik heb het geld dat ik leende op een aparte We hebben ook niks gemerkt van de investeringen in het hoger onderwijs rekening gezet. Je legt door de lage rente een soort spaarpotje aan. Dat leek me slim om te doen. Boven dien wist ik niet of mijn ouders mij de hele studieperiode financieel zouden kunnen steunen. Ik wilde het zekere voor het onzekere ne men. Van de 25.000 euro die ik ge leend heb, is nog 16.000 euro over." Na haar studie kon Laura meteen een vaste baan krijgen als sportin- structeur bij Bodyline healthcenter in Terneuzen. Toch moet ze af en toe wel even slikken als ze aan haar studieschuld denkt. ,,Het is best een pittig bedrag. Ik heb er aan ge dacht om een deel van het bedrag in één keer af te betalen, maar ik twij fel omdat de rente zo laag is. Ik woon nog thuis, dus ik probeer nu zo veel mogelijk te sparen. Mijn vriend en ik willen samen een huis kopen." Ze realiseert zich dat ze straks een lagere hypotheek kan krijgen door haar studieschuld. ,,Maar het geld dat ik nog op de bank heb staan, kan ik wel voor iets anders gebruiken." Met SuperCoach laatje Nederland zien wie de baas is in De Eredivisie. Schrijf je nu in en maak alvast kans op twee felbegeerde kaartjes voor een thuiswedstrijd van Liverpool! Daarnaast maak je iedere speelronde kans op een officiële Liverpool United voetbal. Speel mee op pzc.nl/supercoach woensdag 4 september 2019 genaaid door de overheid Student Martijn Janse uit Oostkapelle heeft een flinke stu dieschuld. FOTO MARTIJN JANSE De PvdA sluit zich aan bij Coalitie-Y: een initiatief van de ChristenUnie, samen met jongerenorganisaties. GroenLinks sloot zich al eer der aan. Met de steun van de PvdA is er een meerderheid in de Tweede Kamer voor terug keer van de basisbeurs. Al leen D66 en VVD zijn nog voorstander van het leenstel sel, dat in 2015 werd inge voerd. Coalitie-Y zet zich ook in voor meer betaalbare wo ningen en meer vaste banen voor jongeren. Minister Ingrid van Engelshoven (D66) be loofde gisteren dat ze het leenstelsel gaat evalueren. Laura van Gremberghe is klaar met haar studie en werkt inmiddels bij healthcenter Bodyline in Terneuzen. foto boaz timmermans -Martijn Janse, student EREDIVISIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35