Bel bel be Zonnehove-man moet in cel blijven Boete maakt geen einde aan PVV-rel 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Basisbeurs studenten moet meteen terug Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Natres oefent bij opslag Covra KOUDEKERKE Wie liet bestelauto brandend achter? Middelburg Man wil in cel blijven om examen te doen Het was voor het eerst dat de ge ruchtmakende zaak in het open baar door de rechtbank werd be handeld. Tientallen bewoners van Parc Zonnehove uit Oostkapelle en nabestaanden van het slachtoffer waren naar Middelburg gekomen. De verdachte was zelf niet in de rechtbank aanwezig. Hij wilde de confrontatie met de bewoners van het appartementencomplex niet aangaan, aldus zijn advocaat. Hij ontkent de vrouw te hebben ge dood. De rechtbank ging niet inhoude lijk op de zaak in, maar moest bepa len of er voldoende bewijs is om de verdachte in voorarrest te houden. Dat is er, oordeelde hij na een half uur. Hoewel nog steeds onduidelijk is wat er precies is gebeurd, werden tijdens de zaak meer details be kend. Zo bleek dat het 78-jarige slachtoffer op 24 mei in buik en borst is gestoken. Met welk voor werp dat gebeurde, is nog onbe kend. Wel zijn er bij de man twee mesjes in beslag genomen. Een zakmesje dat hij volgens de advo cate altijd bij zich droeg. En een mesje dat tussen zijn vuilnis is ge vonden. „Daarvan heeft mijn cliënt altijd gezegd dat het er waarschijn lijk in is gevallen", aldus Davidse. ,,Die mesjes zijn onderzocht, maar daarop is niets in relatie tot het slachtoffer aangetroffen." Cruciaal in de zaak is de vraag hoe het kan dat dna van de ver dachte is gevonden op de deurknop aan de binnenkant van het huis van het slachtoffer. Niet alleen het dna van de verdachte, maar ook van an deren zat op de deurknop. Dna kan (beperkt) worden overgedragen, bijvoorbeeld door het geven van een handdruk. De vraag is dus: hoe komt het dna van de verdachte daar? Want hij ontkent ten stellig ste ooit in de woning van het slachtoffer te zijn geweest. Op 29 november buigt de recht bank zich opnieuw over de zaak. Ook dan gaat het nog niet om een inhoudelijke behandeling. De ver wachting is dat de onderzoeken dan klaar zijn, zodat de rechter op nieuw kan bepalen of de verdachte langer moet blijven vastzitten. Bosch en De Wit hebben bezwaar aangetekend tegen de boete van en kele honderden euro's die hun is opgelegd. ,,Als het Openbaar Minis terie niet tot een heroverweging komt, moet de rechter zich er maar over uitspreken", zegt Bosch, die het 'apert oneens' is met de opgelegde straf. Het was juist Bosch die aangifte tegen Van Dijk had gedaan, omdat die hem met de dood zou hebben bedreigd. Daarop deed Van Dijk aangifte tegen Bosch en De Wit, wegens smaad en laster. Het OM acht de doodsbedreiging niet bewe zen, maar de smaad ten opzichte van Van Dijk wel. Na de verkiezingen in maart kwa men Van Dijk en Bosch samen voor de PVV in de Zeeuwse Staten. Door het manifest van wantrouwen is de fractie nu uiteengevallen in een PVV-Van Dijk en een PVV-Bosch. Commissaris van de Koning Han Polman heeft bureau KPMG onder zoek laten doen naar de beschuldi ging van misbruik van provincie- geld. De onderzoekers hebben onder meer vastgesteld dat een factuur van 816 euro voor de website van de PVV Tholen bewust is veranderd om hem te kunnen betalen met provinciegeld. Omdat Bosch fractie voorzitter is in Tholen, heeft hij aangeboden dat bedrag terug te be talen. Hij wijst erop dat het geld niet voor zijn persoonlijk gewin was. Op 20 september debatteren de Staten over het KPMG-rapport. Daar staat 'play', oma, in grote letters teruggezet naar een eenpersoons kamer. Een bed, een stoel, een wastafel, een koelkast. Ze had er vrede mee. De klok sloeg nog, op een plekje tegenover haar voeten eind. Ze staat voor het raam van haar kamertje. De koelkast, die daar hoogst onflatteus, maar het kon niet anders, is gepositioneerd, heeft ze achter de vitrage verstopt. Ze zwaait. Het grijze knotje in mo del, altijd. Ze heeft een bril, maar die zet ze zelden op. Tussen een zee aan rimpels en rimpeltjes twinkelen twee blauwe kijkers. Ze kan sokken stoppen als de beste. Haar kinderen kloppen regelmatig aan met een voorraad gatensok ken. De kleinkinderen niet, die ko pen nieuwe. We komen met een cassettere corder aanzetten. Leuk, kan ze nog eens een liedje terughoren van Snip en Snap, vroeger haar fa voriete programma. Daar staat 'play', oma, in grote letters, daar moet je op drukken. Bel bel bel, ze schudt haar hoofd, dat soort nieu wigheid is niks meer voor mij mijn kindjes. Den Haag is er het laatste woord nog niet over gezegd. Ik zie oma Tol lopen met haar zinken emmer. Bel bel bel mijn kindjes. Ze loopt naar de regenbak. Een emmer putten. Opa heeft water nodig voor zijn pas geplante aardbeien. Fraisen noemt hij ze. Oma sloft een beetje. Het zware werk, zie je haar den ken, is voor mij. Opa zit op zijn gammele tuinbank onder het keu kenraam. Een 'pupje te stoppen'. Ik hoor het hengsel van de emmer rammelen. De jonge plantjes ko men niets tekort. Ze is inmiddels een paar keer ver huisd. Van het roze huis op de Tol bij Hoofdplaat naar een senioren woninkje van niks in Groede naar het bejaarde bejaardenhuis in IJ- zendijke. Met opa samen kreeg ze er een naar haar gevoel best riante kamer. Er was wand genoeg om de klok op te hangen die altijd de uren had geslagen naast de buiska chel. b 3 dagen Duitsland bij het Teutoburgerwoud incl. ontbijt woensdag 4 september 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Slag om de Schelde moet elk jaar herdacht worden 970 reacties BORSSELE Het Korps Nationale Re serve (Natres) houdt van morgen, donderdag, tot en met zaterdag een oe fening op het terrein van de Centrale Organisatie voor Radioactief Afval (Covra) in Borssele. De reservisten bewaken tij dens een vijftig uur du rende oefening de ge bouwen en het terrein van de Covra. Manschap pen doorlopen verschil lende oefenscenario's waarvan er enkele zicht baar zullen zijn voor werknemers en bezoe kers van omliggende be drijven. De oefening heeft geen nucleaire invals hoek. De politie onderzoekt nog wie maandagavond in Koudekerke een be stelauto in brand stak en achterliet. Het vermoe den bestaat dat de auto gedumpt is, omdat deze niet voorzien was van kentekenplaten en ook het chassisnummer niet makkelijk te achterhalen bleek. Een passerende fietser belde 112 nadat hij het voertuig rond half elf brandend had aangetrof fen in de berm van de Verbrande Hofweg. On dertussen zocht hij naar eventuele inzittenden. Die waren er niet. Toen de brandweer arriveerde, stond de auto al volledig in brand. De 24-jarige S.R. uit Vlissingen, die verdacht wordt van poging tot doodslag op twee man nen in Goes, blijft langer vastzitten. Dat oor deelde de rechtbank in Middelburg gisteren. R. kreeg op 20 mei op de Kolveniershof in Goes ruzie met R. van M. en J. P. Hij zou daarop een Al bert Heijn zijn binnenge lopen en een vleesmes hebben gestolen. Met het mes in de hand dreigde hij de twee neer te steken. R. wilde ook vast blijven zitten, omdat hij binnenkort een examen heeft dat hij in de cel wil maken. De man die op 29 mei is opge pakt in verband met de geweld dadige dood van zijn 78-jarige buurvrouw in Oostkapelle, ont kent alle betrokkenheid bij de zaak. Zijn advocaat, Rivka Da- vidse, pleitte gistermiddag voor zijn vrijlating. De rechter wees dat verzoek af. Jeffrey Kutterink Middelburg PVV-Statenlid Vincent Bosch en oud-PVV-Statenlid Roland de Wit leggen zich niet neer bij de boete die ze hebben gekregen wegens smaad aan het adres van hun voormalige fractievoor zitter Peter van Dijk. In een ma nifest van wantrouwen beschul digden ze hem enkele maanden geleden van misbruik van pro- vinciegeld. Ernst Jan Rozendaal Middelburg 'Voltooid leven', 'levensmoe'. In Tien jaar later is oma alleen. Als alleenstaande werd oma O JEE IK HEB PER ONSELUK DE APP VERWIJDERD J' TESLA-RU&ERS KONDEN NIET IN AUTO'S DOOR APP-STORINS Ringhotel Waldhotel Barenstein Q hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2