korting stipreizen.nl 10 NIEUWS ©088-7070600 ,,Dit kan zo niet langer'', vindt Joost Eerdmans, fractievoorzitter van Leefbaar Rotterdam. Zijn partij is met elf zetels een van de grootste lokale partijen in Nederland. ,,Veel lokale partijen, zeker in kleinere ge meenten, worstelen met hun bud getten, terwijl landelijke partijen de miljoenen gewoon krijgen over gemaakt. Dat is bezopen.'' Bij de gemeenteraadsverkiezin gen van vorig jaar behaalden de lo kale partijen zo'n 30 procent van alle stemmen. In Nederland zijn ruim 2600 gemeenteraadsleden ac tief voor een lokale partij. ,,Lokale partijen zijn heel verschillend, maar gezamenlijk zijn wij op lokaal niveau het grootst'', zegt Eerdmans. Nu krijgen landelijke politieke partijen jaarlijks in totaal 17 miljoen euro subsidie. Een deel daarvan sluizen zij door naar de gemeente lijke afdelingen, om bijvoorbeeld verkiezingscampagnes en cursus sen van te betalen. ,,Lokale partijen moeten zelf de broek ophouden. Daardoor zijn we afhankelijker van sponsoren, winkeliers en leden.'' Eerdmans en zijn collega-'lokalo' Lennart van der Linden van Echt voor Barendrecht trekken juist nu aan de bel, omdat minister van Bin- nenlandse Zaken Kajsa Ollongren werkt aan een nieuwe Wet voor politieke partijen (WPP). Daarin moeten de regels voor alle partijen worden gebundeld. Eerdmans en Van der Linden weten zich gesteund door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), die al jaren pleit voor subsidie voor lokale partijen. ,,Ook lokale partijen maken een partijprogramma, voeren verkie zingscampagnes en willen weleens een training volgen'', zegt Esther Verhoeff van VNG. ,,Maar zij heb ben nu geen recht op overheids geld. Dat vinden wij niet fair.'' 'Ongrondwettelijk' Haseena Bakhtali, fractievoorzitter van de lokale partijNüwegein, krijgt in haar gemeente Nieuwe- gein een jaarlijks opleidingsbudget van 100 euro. ,,Dat was 700 euro per raadszetel, maar de meerderheid in de gemeenteraad, voornamelijk landelijke partijen, besloot dat het minder kon. Maar wat kan ik met 100 euro?'' Volgens Bakhtali is het 'ongrondwettelijk' dat lokale par tijen geen subsidie krijgen. Afgelopen april liet minister Ollongren weten dat zij 'verder onderzoek wil laten doen' naar de ondersteuning van lokale partijen. Subsidie lijkt er niet in te zitten, gaf zij aan: ,,Ik heb een sympathieke grondhouding, maar geen geld.'' De roep om subsidie voor lokale partijen is niet nieuw. Vorig jaar adviseerde een commissie onder leiding van oud-ChristenUnie-po liticus Kars Veling om hen subsidie toe te kennen. Volgens hem is de ongelijkheid niet te verdedigen. Een 'expertiseteam lokale poli tieke partijen' van de VNG moet nu gaan uitzoeken hoe het kan dat lokale en landelijke partijen niet gelijk worden behandeld. Daarbij gaat het ook om andere wetten en regels die lokale partijen in de weg zitten. Verder hebben lokale par tijen amper burgemeesters, geen De minister heeft geen zin om de luxepositie van Haagse partijen af te breken Commissarissen van de Koning en geen wetenschappelijke bureaus. ,,De machthebbers in Den Haag nemen ons nog altijd niet serieus'', vindt Eerdmans. ,,Ollongren is van D66 en zij heeft helemaal geen zin om de luxepositie van Haagse partijen af te breken ten gunste van lokale partijen. Het is niet in haar belang om de concurrentie in de gemeenten te helpen.'' Rondreizen Zonvakantie mSM Formule 1 Cruises 'de scherpste aanbiedingen met vertrek sept. t/m maart Semi All Inclusive Canarische Eilanden Cruise Dubai, Oman, Qatar Abu Dhabi Hoogtepunten van Kreta Rondreis Klassiek Brazilië Grand Voyage van Italië naar Brazilië Holland America Line cruises Azië Cruise Nieuw-Zeeland vanuit Sydney Vo(Lq o\rJ$ ook op (3 woensdag 4 september 2019 Lokale partijen willen evenveel subsidie als de grote broers Joost Eerdmans, fractievoorzitter van Leefbaar Rotterdam. foto anp Landelijke partijen en hun ge meentelijke afdelingen krijgen miljoenen euro's subsidie per jaar, lokale partijen moeten het zonder doen. De lokalen, Leef baar Rotterdam voorop, eisen met spoed geld uit Den Haag. Peter Winterman Den Haag/Rotterdam - Joost Eerdmans 8 dagen 14* AIDAstella nu v.a. 11 dagen 14* Costa Diadema v 8 dagen groepsrondreis 14 dagen groepsrondreis 20 dagen 4* MSC Fantasia 16 t/m 19 dagen 4* Westerdam 19 dagen 14* Noordam O.a. Knossos, Rethymnon Heraklion Schitterende stranden en heerlijk relaxen Vliegreis, fooien tafeldranken t.w.v. min. 185,- p.p. Vliegreis, transfers, fooien 3 hoteinachten Dubai O.a. Sao Paulo, Rio de Janeiro Foz do Iguafu Volledig verzorgd het Verre Oosten ontdekken 1 hotelnacht Sydney, naar o.a. wellington Auckland Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reservedngskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. ""Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10