OZCAN AKYOL 'Haagse Bubbel' op ministerie zit straks in een glazen fles korting WEGENS SUCCES VERLENGD stipreizen.nl 6 ©088-7070600 Rondreizen Zonvakantie mSM Formule 1 Cruises Column In Tel Aviv was de confetti nog niet opgeruimd, nadat Duncan Laurence het Eurovisie Song festival had gewonnen, of er ont spon zich bij ons een driftige dis cussie over wie er volgend jaar voor de kosten moet opdraaien - als het feest in Nederland wordt georganiseerd. De politiek reageerde terughou dend, maar een boze meute mengde zich stampvoetend in de debatten, met het onwrikbare standpunt dat het rijk absoluut niets mocht subsidiëren. Vaak volgde dan een lijstje met betere bestemmingen. Shula Rijxman, bestuursvoorzit ter van de NPO, ventileerde des ondanks afgelopen week een pu blicitaire kamikazemening door te stellen dat Den Haag wel degelijk een bijdrage moet leveren. Alleen dan kan het festival op een goede en waardige manier ingericht wor den. Dat zorgde direct, hoe kan het ook anders, voor de nodige hoon en boosheid. De NPO moest zich schamen, want het waren allemaal zakkenvullers en ze vingen al ge noeg belastinggeld. Die reacties zijn niet alleen voor spelbaar, maar ze getuigen ook van weinig levensvreugde, laat staan dat deze beroepsboeroepers daad werkelijk het beste voor hebben met Nederland. Ik zie namelijk louter kansen. Het songfestival is een uitste kende manier om reclame te ma ken voor al onze prachtige steden, en Rotterdam in het bijzonder, zo dat er in de toekomst nog meer toeristen zullen komen, iets waar onze schatkist ook profijt van heeft - vanwege toeristenbelastingen en uitgaven die hier worden gedaan. Daarnaast is het zo dat we wel al lerlei subsidies kunnen verkwisten aan feesten en congressen die het Europese eenheidsge voel trachten te verster ken, maar de saam horigheid van ons continent is SBSSBBBgfcg zelden zo sterk als tijdens dit eenmalige muziek spektakel. Als niet-liefhebber van het song festival heb ik weinig moeite om de urgentie van het evenement voor anderen op waarde te kunnen schatten. Alle ogen zijn volgend jaar op ons gericht. Ruim twee honderd miljoen mensen zullen naar Nederland kijken. Het is inderdaad een optie om onze zuinigheid tentoon te sprei den en de boel zo minimalistisch mogelijk op te tuigen - maar voor komen we daarmee misstanden op de woningmarkt of in de zorg? Ik weet wel zeker van niet. We kunnen er ook een ware happening van maken, zodat de hele wereld ontdekt wat voor crea tief volkje we zijn. Dus, hup Den Haag, geef de organisatie een vol wassen budget. Dan schaffen we maar één gemankeerd gevechts vliegtuig (kosten 76,5 miljoen euro) minder aan. Niemand zal het missen. Hup Den Haag, geef de organisatie een volwassen budget Staatssecretaris Stientje van Veld hoven begint met de verduurza ming van de bedrijfsvoering op haar eigen ministerie van Infra structuur en Waterstaat. De D66- bewindsvrouw wil vóór het einde van het jaar geen wegwerpplastic meer in de catering van haar de partement en wil hierin ook an dere ministeries stimuleren. Van Veldhoven: ,,We moeten met z'n allen beter voor deze pla neet zorgen. Voor een gezonde toekomst voor onze kinderen. Dat vraagt om slimmer gebruik van plastic en zorgen voor minder af val en voedselverspilling. Ik vind het belangrijk dat we daar ook als ministeries aan bijdragen.'' Vandaag - op Duurzame Dins dag - overhandigt de kok van het bedrijfsrestaurant de eerste gla zen waterfles aan de staatssecre- taris. Op alle vergaderzalen in het ministerie worden de plastic fles sen deze maand vervangen door glazen. Met de keuze uit 'Plat Haags' of 'Haagse Bubbel'. Slimmer inkopen Om voedselverspilling tegen te gaan, biedt een nieuw apparaat soelaas. Voorheen ging al het eten dat over was in de kantine onge zien de vuilnisbak in. Een ma chine brengt voortaan met be hulp van een geavanceerde scan ner het voedselverlies in kaart, zo dat de cateraar slimmer kan inko pen. Het eten dat alsnog overtollig is, wordt vergist. Van de warmte die vrijkomt, wordt het water in de keukentjes in het pand ver warmd. i Overgebleven eten van de lunch kan mee naar huis Verder worden overblijfselen van de lunch uit het restaurant straks via een app aangeboden om voedselverspilling tegen te gaan. Ambtenaren kunnen het overgebleven eten in een lunchtas ophalen en voor een prikkie mee naar huis nemen. reizen nl 'de scherpstelaanDiedinqen met vertrek sept. t/m maart All Inclusive Cruise Middellandse Zee 8 dagen 4* MS Sovereign Semi All Incl. Cruise Canarische Eilanden 8 dagen 4* AIDAstella \Zod^ ovv$ ook op (3 dinsdag 3 september 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Sonafestiva De departementen van de Rijksoverheid in Den Haag moeten vergroenen, als voor beeld voor bedrijven en instel lingen in heel Nederland. Zo wordt voedselverspilling uit den boze en gaan plastic fles sen in de ban. Edwin van der Aa Den Haag Vliegreis en transfers Cruise o.b.v. Semi All Inclusive Tafeldranken en fooien t.w.v. min. 185,- p.p. O.a. Lanzarofe, Tenerife Madeira Vertrek november t/m april Cruise Dubai, Oman, Qatar Abu Dhabi 11 dagen 14* Costa Diadema Klassiek Brazilië 14 dagen groepsrondreis Vliegreis vanaf Amsterdam of Rotterdam Verzorging o.b.v. All Inclusive Fooien t.w.v. 77,- p.p. O.a. Napels, Rome en Monaco Vertrek september t/m november zie sKpreizen.nl/sovereign zie sHpreizen.nl/brklkb zie sHpreizen.nl/cralsb Vliegreis per Emirates en transfers Cruise o.b.v. volpension fooien t.w.v. 84,- p.p. 3 hotelnachten in Dubai O.a. Dubai, Muscat, Doha Abu Dhabi Vertrek december t/m maart ,m IT! I ITO w.li' Wl'kHI lie Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. *Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Rechtstreekse vlucht per KLM of Lufthansa Verzorging o.b.v. logies en ontbijt Stadstour Sao Paulo bezoek aan Foz do Iguacu O.a. Rio de Janeiro Paraty Vertrek oktober t/m mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6