Langzamer op snelweg door stikstofuitspraak 5 g|ggËgB Ook de voorgenomen verhoging van de snelheid op de A2 tussen Amsterdam en Utrecht van 100 naar 130 kilometer per uur overdag gaat niet door. Op het traject van zo'n 19 kilometer tussen Maarssen en Holendrecht mag overdag maxi maal 100 gereden worden, 's avonds en 's nachts 130. De rijksoverheid wilde dat gelijktrekken en nam daarvoor al de nodige technische maatregelen, zoals het leggen van stiller asfalt. Maar sinds de stikstofuitspraak eind mei van de Raad van State mag de overheid niet zomaar meer besluiten nemen die leiden tot meer uitstoot van stikstof rond kwetsbare natuurgebieden. Dat geldt ook voor de voorgenomen snelheidsverhoging op de A2. Op een aantal trajecten moet de maximumsnelheid om diezelfde reden worden verlaagd. Delen van de A1, de A28 en de A50 rondom de Veluwe krijgen weer een limiet van 120, waar die juist was verhoogd naar 130. De wijzigingen gaan in per 1 oktober. ral Het gaat om de A1 tussen de aan sluiting Barneveld en knooppunt Beekbergen, de A28 tussen de aan sluiting Strand Nulde en de aan sluiting Strand Horst, de A28 tussen de aansluiting Strand Horst en knooppunt Hattemerbroek en de A50 tussen knooppunt Beekbergen en de aansluiting Epe. Uiterlijk 1 oktober worden de verkeersborden aangepast. Wanneer op deze wegen alsnog sneller gereden mag worden, is vol gens Van Nieuwenhuizen afhanke lijk van de bevindingen van een adviescollege onder leiding van oud-minister Johan Remkes. Die brengt de gevolgen van het stikstof- vonnis in kaart en moet ook moge lijke oplossingen aandragen. dinsdag 3 september 2019 in puin door orkaan Dorian Satellietfoto van Dorian boven de Atlantische Oceaan en beelden van de verwoes ting die de orkaan op de Baha ma's aanrichtte (boven). FOTO'S AP, AFP, REUTERS De maximumsnelheid gaat op vier snelwegen naar beneden nu de Raad van State het stikstof- beleid van de overheid heeft afgekeurd. Dat meldt minister Cora van Nieuwenhuizen (Infra structuur). Simone van Zwienen Den Haag .-A. icüftjfa ifinfrriïESï ,1 v. J M Op de A2 gaat verhoging van de maxi mumsnelheid naar 130 km/u niet door. FOTO SHODY CAREMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5