Westkade is met akkoord nog niet open Niet alle honden in zwembad 't Plaatje zijn waterratten IN DE REGIO 6 Tijdelijke route voor fietsers MIJN DORP, MIJN STAD De gemeente Terneuzen, Rijkswa terstaat en kunstmestfabrikant Ro sier bereikten gisteren een princi peakkoord over de kosten. Alle drie betalen mee aan het project, waar van Rosier opdrachtgever is. Het project bestaat uit een nieuwe wa terkering, een laad- en loskade en een openbare weg (inclusief fiets pad). De totaalkosten voor de werk zaamheden zijn naar verwachting 7,5 miljoen euro. De gemeente Ter- neuzen neemt daarvan 850.000 De totale kosten voor de werkzaamheden zijn naar verwachting 7,5 miljoen euro voor zijn rekening, de rest van het geld wordt door Rosier en RWS op gebracht. Betalen Eind februari sloot de gemeente Terneuzen het stuk Westkade voor de kunstmestfabrikant af nadat bleek dat de oude constructie onder de weg en de kade steeds sneller aan het verzakken was. De doorgaande weg naar Zelzate dreigde het kanaal in te schuiven. Na onderzoek bleek er niks anders op te zitten dan de hele constructie opnieuw te bou wen. Over wie de operatie zou beta len werden de drie partijen het niet snel eens. Bypass De overlast voor fietsers en voetgan gers zal snel voorbij zijn. Nog deze maand komt er een omleiding via het terrein van Rosier, waardoor fietsers niet langer via Nederlands en Belgisch grondgebied hoeven om te rij den. Autoverkeer moet veel meer geduld hebben. Naar ver wachting een jaar. Wethouder Jur- gen Vervaet zag geen mogelijkheid voor een tijdelijke oplossing voor auto's. ,,Zo'n tijdelijke bypass zou via het water aangelegd moeten worden. Dat zou het hele proces verder vertragen, daarom hebben we besloten dat niet te doen." Volgens de wethouder gingen de besprekingen op het laatst nog over de kleine details. Vervaet bestrijdt dat er daarom weinig gebeurde. „Achter de schermen werd intussen had gewerkt aan de plannen. We weten heel goed wat er moet gebeu ren, daar zijn ook geen onduidelijk heden meer over. Het duurt nu een maal zo lang. Met juridische zaken, wat ieders positie is, werkt het alle maal heel secuur. Ik heb vandaag ook wel mensen gesproken die dat niet begrepen. Dan vraag je wat voor alternatief ze hadden. 'De fa briek sluiten', zeggen ze dan. Nou ja, dat is natuurlijk ook geen alterna tief. In het begin dachten mensen ook dat het alleen maar een kwestie was van een damwandje slaan. Die mensen schrokken zich rot toen ze leerden wat er allemaal bij kwam kijken." Guido van der Heijden Axel Natte honden die glibberend op elkaar kruipen of juist naar elkaar happen; een keer per jaar mag bijna alles. Voor het achtste jaar op rij zet zwembad 't Plaatje in Axel een punt achter het seizoen door honden toe te staan in het water. De Spetterende Hondendag is een initiatief van de Stichting Dieren asiel Zeeuwsch-Vlaanderen. De opbrengst van deze bonusdag voor het zwembad is voor het asiel. ,,We kunnen het geld goed gebruiken", zegt Annick van Grimberghe, me dewerkster van het asiel. Behalve het geld van de inkom, verdienen we vandaag ook wat met de ver- Bullterriërs zijn ook geen heel grote zwemmers koop van tweedehands spullen. Er komen ieder jaar veel mensen op af. Steeds meer Belgen ook." Terwijl de ene hond niet meer uit het bad wil, is de andere heel wat afwachtender. Bullterriër Lola rent wel opgewonden op en neer langs het water maar het water in gaan, durft ze nog niet. ,,Ze is nog jong en vol van indrukken", ver klaart haar eigenaresse wethouder Paula Stoker. ,,Bullterriërs zijn ook geen heel grote zwemmers". Jachthond Obli, de golden retriever van Steef van Hoeijen zou als jachthond niet bang moeten zijn voor een nat pak. Toch draait ook hij nog kurkdroog op-en-neer voor het bad. ,,Oh, maar hij wil echt wel het water in", verzekert Van Hoeijen. ,,Het is hem alleen bij de training afge leerd." Obli is een hulphond en heeft geleerd zijn baasje niet in de steek te laten. Wil hij Obli toch la ten zwemmen, dan zit er niks an ders op dan dat de baas eerst zelf het water in gaat. Vijftiende editie Shantyfestival Samen eten bij Happy People Wmgrn dinsdag 3 september 2019 VL Eindelijk is er een akkoord over de aanpak van de al maanden af gesloten Westkade in Sas van Gent. Goed nieuws voor fietsers. Zij kunnen mogelijk eind deze maand van een tijdelijke oplos sing gebruik maken. Voor auto's gaat het allemaal nog lang duren. Guido van der Heijden Sas van Gent Ryan Standaert gaat samen met zijn hond Skye het water in. foto boaz timmermans Ontluikende liefdes en bijna- vechtpartijen. Behalve dat het gros van de badgasten hond is, lijkt het maandag een normale zwembaddag in Axel. - Paula Stoker, baasje van Lola TERNEUZEN Shanty Terneuzen houdt van vrijdag tot en met zondag de vijftiende edi tie van het Vliegende Hollander Shantyfesti val. Het wat oudere woord 'shanty' slaat op de liederen die vroeger aan boord van grote zeilschepen gezongen werden. Er zijn verschil lende soorten shanty's, afhankelijk van het werk dat moest worden ge daan aan boord van het schip. Om de shanty's weer tot leven te laten komen zijn meerdere koren en groepen uitge- nodigd. Het eerste koor opent het festival vrijdag om 19.30 uur in restau rant d' Ouwe Kercke. Zaterdag treden zeven verschillende koren op, op vijf verschillende podia in de binnenstad. Zondag wordt het festi val muzikaal afgesloten. Het festival is op alle dagen gratis toeganke lijk. Zie shantyterneu- zen.nl. HULST Happy People, onder deel van Stichting Hulst voor Elkaar, houdt don derdag een gezamenlijk Shantykoor Zuid West 10 uit Terneuzen. diner in Clinge voor mensen die vaak alleen zijn. In gemeenschaps centrum Malpertuus zal een driegangendiner be reid worden en voor 10 euro kan men mee-eten. Het diner begint om 12.00 uur.. Aanmelden kan in het Malpertuus of door te bellen naar 0114-314114. Zie voor meer informatie. hulst- voorelkaar.nl. AARDENBURG Kaai- plein, 08.00 - 12.00 uur: Weekmarkt; Archeologisch mu seum, 10.00 -17.00 uur: Geopend met expositie over bevrij ding regio; AXEL Museum Het Warenhuis, Geopend van 12.30 - 17.00 uur: Expositie '75 jaar slag om de Schelde'; BRESKENS Visserij museum, 10.00 - 17.00 uur; (Expositie 11 september 1944); Keerdam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; HULST De Lieve, 13.30 uur: Prijskaar ten; Museum Hulst, 14.00 uur: Expositie 'Bezetting en bevrij ding, 75 jaar vrijheid in Hulst en omge ving'; 's Landshuis, 10.00 uur: HulstArt exposities; 't Kruis punt, 13.30 uur: Re pair café; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.30 uur: Taalcafé; WZC Antonius, 16.00 uur: Opening nieuwbouw; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30 - 15.00 uur: Markt; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen aan Beneluxweg 101, 13.00 uur: Info cen trum geopend; 13.30 en 15.00 uur: rondlei ding en rondvaart; SLUISKIL Het Meu- lengat, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum 12.30 - 15.30 uur: Week markt; Dorpscen trum, 10.00 uur: Vo gelwaarde op stap; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Open; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53