Tachtig ton staal rolt door de straten van Hansweert IN DE REGIO 6 Ondernemers gedupeerd MIJN DORP, MIJN STAD Begin juni begonnen de riolerings- en asfalteringswerkzaamheden in de Voorstad, die met name een be langrijke fietsverbinding is tussen Goes-Zuid en de binnenstad. Het zou zes weken duren, maar volgens een woordvoerster van de gemeente hebben zich wat tegenslagen voor gedaan. Zo bleken in het deel tussen de Zonnebloemstraat en de Oost- We zijn hier compleet afgesloten van de buitenwereld en hebben veel overlast singel de rioolaansluitingen op de woonhuizen aan vervanging toe te zijn. ,,Omdat we nu toch bezig wa ren, hebben we besloten dit onmid dellijk te doen." Tussen de Zonnebloemstraat en gezondheidscentrum De Pijlers was het trottoir er slechter aan toe dan vooraf werd gedacht. De gemeente zegt dat in dit deel het werk eind deze maand wordt afgerond, in het deel richting de Oostsingel wordt dat vermoedelijk eind oktober. ,,We doen het zo snel mogelijk.'' Mevrouw Hé, eigenaresse van snackbar Familie, baalt stevig. Er ko men veel minder klanten nu de straat heel slecht toegankelijk is. ,,Gelukkig komen de bouwvakkers die verderop aan de appartementen bezig zijn regelmatig langs voor een ijsje of een snack en ook de mensen uit de buurt komen iets vaker langs. Dat is heel lief.'' Net als Hé is fotograaf Theo van der Genugten niet te spreken over de communicatie van de gemeente. ,,Waarom sturen ze niet elke week even een update richting de aanwo- nenden en ondernemers?'', vraagt hij zich af. ,,Dat een klus een beetje kan uitlopen, snapt iedereen, maar hier gaat het wel heel lang duren.'' Hij heeft de indruk dat de coördi natie van het werk niet opperbest is. ,,Er is drie weken geleden een berg zand voor mijn deur gestort. Die ligt er nog steeds'', noemt hij als voor beeld. Ook wordt volgens hem asfalt weggeschraapt op plekken waar daarna lange tij d niets meer gebeurt. De financiële schade voor de foto graaf is te overzien, omdat hij min der afhankelijk is van passanten. ,,Maar het is hoe dan ook vervelend", stelt hij. ,,Je kunt je deur niet open zetten, want voor je het weet heb je een zandstorm binnen.'' Bewoonster Sandra van der Endt is het ook zat. Ze overweegt een pe titie op te zetten om haar ongenoe gen kenbaar te maken. ,,We zijn hier compleet afgesloten van de buiten wereld en hebben veel overlast. Ook werd er gesleept met buizen waar asbest in zat. ik vraag me af of dat allemaal wel veilig is.'' De twee steigerelementen zijn in opdracht van Veerhaven BV bij Van der Straaten vervaardigd en zijn bestemd voor de Oude Veer haven in Terneuzen. Gistermor gen kwamen ze in Hansweert bij Van der Straaten uit de loods om op een oplegger naar de kaai ge transporteerd te worden. Daar werden ze door kranen op een ponton geladen. Voor het zware transport werd deze keer geen grote vrachtwagen gebruikt. Joystick Slechts één op afstand bedienbare oplegger, begeleid door een wan- Op enkele punten was het Zwitsers precisiewerk en bleef er soms maar weinig ruimte over delende bestuurder met een joy stick, bracht de steigers naar hun bestemming aan het water. Dat was op enkele punten wel een kwestie van Zwitsers precisie werk. Er bleef soms maar weinig ruimte over. Elk steigerdeel bestaat nog uit kaal metaal en is 6 meter breed en 32,5 meter lang. Het Hansweertse bedrijf maakt in to taal vier van die delen die samen dus 130 meter lang worden. Van de breedte is twee meter nodig voor het aan- en afmeren van sleepboten van Multraship. De overige vier meter wordt straks gebruikt als openbare steiger. Overkant Voor het zover is moeten de stei- gerdelen eerst in Moerdijk ge straald en geschilderd worden. Daarna komen ze terug naar Hansweert waar ze verder worden afgebouwd. Dan worden er onder meer leuningen en een kunststof dek op aangebracht. Pas als dat al lemaal is gedaan, gaan de vier stei- gerdelen op het ponton naar 'de overkant'. Meezingen in een nieuw koor Uitleg over bijen Expositie stadskantoor dige werken in de pu blieksruimte van het Stadskantoor. Zij heeft werkstukken gemaakt met siermais, kalebas sen en vlas. De werken zijn gratis te bezichtigen. ELLEWOUTSDIJK Fort Ellewoutsdijk, 20.30 uur: Zeeland Nazomerfestival 'Winterreise' dinsdag 3 september 2019 Balen van werk aan Voorstad Zes weken zouden de werk zaamheden duren, maar een groot deel van de Voorstad in Goes ligt ondertussen al drie maanden open. En het eind is nog niet in zicht. Aanwonenden en ondernemers balen als een stekker. ,,We hebben veel min der klanten." Rob Paardekam Goes - Sandra van der Endt, bewoonster Twee enorme metalen steiger- delen zijn gisterochtend op transport gegaan in Hansweert. De ongeveer 40 ton wegende gevaartes werden één voor één van aannemingsbedrijf Van der Straaten naar de kaai gebracht. Van daaruit gaan de steigerde- len op een ponton verder op transport. Willem Adriaansens Hansweert GOES SVRZ is begin 2019 be gonnen met een nieuw koor, bedoeld voor be woners van SVRZ Eras- muspark, cliënten van SVRZ en buurtbewo ners. Binnen dit koor zijn nog aan aantal plaatsen beschikbaar. Het koor komt wekelijks samen in het Erasmuspark aan Troelstralaan 162 om te zingen onder begelei ding van een dirigent van de Zeeuwse Mu ziekschool. Iedere dins dagochtend van 10.00 uur tot 11.30 uur zingen de leden van het koor bekende liedjes. Aan melden is niet nodig. GOES Milieu Educatie Centrum de Bevelanden houdt woensdag een activiteit voor kinderen van 7 tot 11 jaar over bijen. De kin deren worden rondge leid door imker Jan Ho ning. Hij vertelt over zijn eigen bijenvolk en laat de kinderen een kijkje nemen in de bijenkast. De eerste rondleiding begint om 14.15 uur, de tweede om 15.45 uur. Aanmelden kan via mec debevelanden.nl. De kosten bedragen 1 euro. Imker aan het werk. foto marco padmos GOES Nicolette de Bruijn- Voogt exposeert in deze maand haar plantaar- GOES Erasmuspark, 10.00-11.30 uur: Open zangmorgen nieuw koor; Bibliotheek, 10.00-12.00 uur: Workshop creatief schrijven; Grote kerk, 12.00-17.00 uur: Ex positie 100 jaar Ge rard Menken; Eras- muspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; De Mythe, 19.00 uur: Dans 'Black Memories' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groep; Bibliotheek, 14.15 15.45 uur: Babybieb; Dorpshuis, 20.00 uur: Hobby computer club HANSWEERT Kaj Munk, 14.00 uur: 50+ Bingo HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Elke stap telt; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Activiteiten voor senioren RILLAND Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party. Een van de twee ongeveer 40 ton wegende steigerdelen op transport van Van der Straaten in Hansweert naar de Kaai. foto van der straaten aannemingsmaatschappij bv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51