voor Brian van Goethem Tom Boere wil bij Uerdingen weer voetballer zijn ZEELAND 11 dinsdag 3 september 2019 1 Ka Op hun laatste push hadden we niet meer het juiste antwoord -Corné de Koning over de strijd met de Britse boot ,,We hebben gekeken waar voor ons de winst nog te halen viel", vertelt De Koning. ,,Dat bleek bij de start te zijn. Daar hebben we in de dagen voor de finale nog op ge- traind en in de finale waren we ook heel goed weg. Maar hun tweede kilometer was een stuk beter dan die van ons. In de eerste kilometer legden we onze boot mooi voor die van hen en konden we reageren op aanvallen, maar op hun laatste push hadden we niet meer het juiste antwoord. We ver snelden wel, maar minder dan zij. We zijn gewoon op waarde ge klopt. We moeten tevreden zijn met zilver." Mogelijk heeft in de finale mee gespeeld dat zowel De Koning als De Oranje-ploeg die in Linz actief was, was met 10 me dailles (2x goud, 5x zilver en 2x brons) de succesvolste Nederlandse afvaarding naar een WK ooit. Corné de Ko ning won één gouden en één zilveren plak. Hij heeft nu vijf WK-medailles en is de suc cesvolste pararoeier van Ne derland ooit. Van der Meer ook in de skiff roeide en daardoor ten opzichte van de Britten twee extra races hadden gehad. ,,Ik kan niet zeggen dat ik heel vermoeid aan de finale be gon", zegt de Goesenaar, die vrij dag in die soloklasse het goud pakte. ,,Maar ik sluit niet uit dat het wel van invloed is geweest." Bewuste keuze Het was overigens een heel be wuste keuze om dit hele jaar ook te 'skiffen'. De Koning: „Binnen het pararoeien zijn er niet zo veel momenten dat je echt kunt racen. Het aantal grote toernooien is be perkt. Dan is het wel zo prettig als je tijdens World Cups en een WK in twee disciplines mee kunt doen. Je maakt extra meters, krijgt extra ervaring en wordt er een be tere roeier van. Annika en ik zul len met onze coach overleggen of we het in de aanloop naar Tokio zullen blijven combineren." De skiff is overigens geen para lympisch nummer. In Tokio kun nen ze zich dus helemaal richten op de tweepersoonsboot. ,,Als de Britten of wij niet per ongeluk in de herkansingen terechtkomen, racen we er precies even vaak." ,,Bovendien is het voor een renner als ik lastig in Spanje. Het is een an dere omgeving dan bijvoorbeeld België of Nederland, wat ik gewend ben. Je ziet in zo'n grote ronde wei nig renners van hetzelfde kaliber als ik. Dat zegt genoeg over de wed strijd. Dat maakt het extra zwaar, maar ik mag vooralsnog niet kla gen." Sprinters en hardrijders krijgen weinig kansen in de Vuelta. Meer nog, de relatief vlakke etappes zijn wellicht nog de zwaarste voor de mindere klimgoden. ,,De etappe voor de rustdag was zwaar vanwege de vele hoogtemeters en het slechte weer, maar de eerste rit in lijn op zondag vond ik nog lastiger. Op pa pier een makkelijkere etappe, maar er werd hard gekoerst vanuit het begin. Niemand wil in zo'n etappe afgeven, terwijl bij de zwaarste bergetappes al snelle een 'grupetto' gevormd wordt. Dan is het dus echt op de tanden bijten." Toch heeft Van Goethem vooralsnog geen last gehad van de tijdslimiet. ,,Het hooggebergte was compleet nieuw voor mij, maar ik moet toegeven, het is me niet tegengevallen. Ik heb gelukkig nog niet een hele slechte dag gehad, dus ik ben nooit in de problemen geweest. Ik ben in elke etappe ruim voor de tijdslimiet binnen geweest." Rumoerige week Met zijn ploeg Lotto-Soudal zat hij bovendien al dichtbij een eerste rit- zege. ,,Tosh van der Sande werd derde in de achtste rit. Bovendien staat Carl Frederik Hagen nog zesde in het algemeen klassement. We hebben geen topklimmer of top- sprinter bij, maar toch presteren we aardig. Hopelijk zal onze aanval lende koersstijl de komende peri ode ook nog beloond worden met een ritzege." Het was echter niet allemaal ro zengeur en maneschijn bij Lotto- Soudal. Ploegleider Kevin de Weert werd naar huis gestuurd vanwege 'ontoelaatbaar gedrag'. Van Goe- them geeft evenals zijn ploeg Lotto-Soudal weinig details prijs over de kwestie. ,,We hebben er weinig van meegekregen, laat staan dat we er echt last van hebben ge had. Dat is het belangrijkste." Van Goethem kijkt liever vooruit naar wat komen gaat. ,,Ik heb de eerste week vooral afgetast. Ik be kijk het nu dag per dag. De ver moeidheid valt vooralsnog mee. Het is niet dat er elke dag volle bak gekoerst wordt zoals in een klassie ker. Dat is wel een groot verschil, maar er is nog een lange weg te gaan natuurlijk. Ik zou in elk geval de komende dagen graag een keer meezitten in een ontsnapping, maar het hoofddoel blijft uitrijden met het oog op komend voorjaar." Tom Boere vervolgt zijn loop baan in Duitsland. De 26-jarige aanvaller uit Terneuzen te kende maandagmiddag, kort voor het sluiten van de trans fermarkt, een éénjarig contract bij KFC Uerdingen 05, dat op het derde niveau in Duitsland uitkomt. ,,Ik wil voetballen en het gevoel bij deze club is goed'', zei de aanvaller. Barry van der Hooft Enschede Zaterdagavond zat hij opnieuw 90 minuten op de bank bij FC Twente, dat met 3-1 te sterk was voor FC Utrecht. De volgende dag onderhandelde hij in Duitsland met KFC Uerdingen, maandag ochtend trainde Boere gewoon bij FC Twente, om daarna weer terug naar Duitsland te rijden. De club wilde hem voor twee jaar vastleg gen, maar uiteindelijk kwamen beide partijen een verbintenis voor één seizoen overeen. ,,Het belangrijkste is dat ik weer aan spelen toekom'', vertelde Boere gisteravond. ,,Bij andere clubs, in andere landen, had ik veel en veel meer kunnen verdie nen. Maar geld is niet het belang rijkste. Ik wil voetballen en het liefst op een mooi podium. Dat is de Derde Bundesliga ook, vind ik. Uerdingen is slecht gestart, maar dat zegt me nu nog niet zo veel. Het seizoen is net begonnen. Ik speel dit seizoen tegen clubs als Kaiserslautern, Ingolstadt en Duisburg. Dat zijn echt grote clubs.'' Dat was Uerdingen - toen nog met de naam van sponsor Bayer ervoor - in de jaren tachtig en ne gentig ook, met spelers als Brian Laudrup, Stéphane Chapuisat, Oliver Bierhoff en Jan Heintze. De uit Hulst afkomstige Angelo Nijs- kens speelde in het seizoen 1988 1989 ook in Uerdingen. De laatste jaren zakte de club ver weg. De Russische investeerder Mikhail Ponomarev wil graag weer om hoog met de club. „Duitsland is een mooi voetbal- land'', zei Boere, die een kleine twee weken geleden een paar da gen ontbrak bij FC Twente omdat hij in Turkije zat. In Istanbul on derhandelde hij met een club die op het tweede niveau in Turkije uitkomt, maar tot een akkoord kwam het niet. Een lucratief aan bod uit Iran sloeg hij ook af, zoals Sparta-spits Lars Veldwijk dat eer der ook al deed. Heiko Vogel Maar Boere wilde wél naar KFC Uerdingen 05, waar hij met rug nummer 9 gaat spelen. De thuis wedstrijden werkt de club dit sei zoen af in de Merkur-Spiel-Arena van Fortuna Düsseldorf, omdat het eigen onderkomen wordt ver- Ik zie het als een heel mooie, grote uitdaging, daar had ik wel oren naar -Tom Boere (26) bouwd. Uerdingen verloor zondag van Eintracht Braunschweig (1-2) en raakte spits Adriano Grimaldi kwijt met een zware knieblessure. De ploeg van trainer Heiko Vogel staat nu zeventiende, met zes punten uit zeven duels. Boere: ,,De club is ambitieus en deze trainer heeft bij FC Basel en Bayern München gewerkt. Hij wil aanvallend voetbal spelen. Dat de club nu laag staat is echt tegen de verwachtingen in. Ik zie het als een heel mooie, grote uitdaging, daar had ik wel oren naar. Nadat ik naar de mensen van Uerdingen had geluisterd, kreeg ik het gevoel dat dit wel eens een mooi project zou kunnen zijn. Ik denk ook dat de mentaliteit en speelstijl in Duitsland wel bij me kan passen.'' Vandaag traint Tom Boere voor de eerste keer mee, vrijdag wacht voor KFC Uerdingen 05 een derby tegen Rot-Weiss Essen, in het be kertoernooi van de regio Niederr- hein. Tom Boere, vorig seizoen goed voor 16 goals, hoefde bij FC Twente niet op veel speeltijd te rekenen. foto bsr agency GO proeven in Japan ±™qom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43